Audi A4 B5 1.6 - Nie Kręci Rozrusznik

26 Sty 2018, 13:14

A ciekawe czy wymiana regulatora rozwiąże problem z przygasającymi światłami podczas odpalania. Dowiedziałem się też że zepsuty regulator napięcia może mieć wpływ na to że radio źle odbiera. Na zwykłym postoju radio odbiera dobrze a jak odpalę auto i jadę to już wtedy nie i zakłócenia są i przerywa i śnieży radio . Jak przekręcę tylko na Zapłon to radio też dobrze działa. Problem pojawia się po odpaleniu auta. Podobno to winna także regulatora napięcia. Prawda to?
JaCuS08
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 05 01 2012
Auto: Audi A4 B5

26 Sty 2018, 13:58

JaCuS08 napisał(a):A ciekawe czy wymiana regulatora rozwiąże problem z przygasającymi światłami podczas odpalania.
podczas odpalania wszystkie odbiorniki się wyłaczają na chwilę aby jak największe napięcie szło na rozruch.
Co do radia to regulator nic nie ma do odbioru ale w niektorych autach jest stosowany w alternatorze takie urządzenie przeciwzakłóceniowe (nie wiem jak dokładnie to sie nazywa.
Czy wymiana regulatora Ci rozwiąże problem to nikt Ci tu tego nie zagwarantuje bo może być uszkodzony sam alternator jak już było pisane wyżej.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16134
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Sty 2018, 18:24

No to mnie uspokoiłeś trochę bo myślałem że będę musiał wymienić też rozrusznik a nie dawno był już wymieniany i jakoś nie chciało mi się wierzyć że tak szybko by się zepsuł.

Co do radia to jednak może być to wina regulatora
JaCuS08
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 05 01 2012
Auto: Audi A4 B5