Audi A4 B7 awaria silnika???

Audi A4 B7 awaria silnika???

24 Gru 2010, 13:25

Witam, tydzień temu zakupiłem Audi A4 model B7, z 2005 roku. Auto ma motor w pojemności 1.9 TDI, 115KM. Od trzech dni mam taki problem.
Przy niskich obrotach poniżej 2 tyś obrotów auto wydaje charakterystyczny świst, coś jakby jakiś wiatr albo przeciąg. Sytacja ma miejsce kiedy jadę na biegu bez dodawania gazu obroty na poziomie poniżej 2 tyś. Lub gdy hamuje silnikiem redukując bieg, lub też auto jest na biegu neautralnym a ja lekko dodaję gazu. Gdy przyspieszam dynamicznie dziwięku nie ma. Co to może być? Ktoś zasugerował mi, że to jakieś łożyska. Czy ktoś pomoże mi zdiagnozować problem?? Pozdrawiam
quazar
Nowicjusz

Miejscowość: Malbork

Re: Audi A4 B7 awaria silnika???

25 Gru 2010, 10:55

Sprawdź "sprzęgiełko" alternatora, i jego łożyska. Może to turbina tak gwiżdże, lub jest mała nieszczelność w przewodach doładowania powietrza.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

Re: Audi A4 B7 awaria silnika???

26 Gru 2010, 15:36

Sprawdź "sprzęgiełko" alternatora, i jego łożyska. Może to turbina tak gwiżdże, lub jest mała nieszczelność w przewodach doładowania powietrza

Dziękuję, sprawdzę to, nasłuchująć doszedłem do wniosku, że gwizd przy skręcaniu nasila się[/quote]
quazar
Nowicjusz

Miejscowość: Malbork
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi Pajero Dakar Mitsubishi Pajero Dakar
    Mitsubishi Pajero 2012 DAKAR otrzymał turbodoładowaną, 200-konną jednostkę napędową o pojemności 3,2 litra, spełniającą normy EURO5 z zamkniętym filtrem cząstek stałych DPF w standardzie. Dzięki zmodernizowanej jednostce ...
    Porównywarka cen i okazje w sklepach motoryzacyjnych Porównywarka cen i okazje w sklepach motoryzacyjnych
    Specjalnie dla Was przygotowaliśmy porównywarkę pod nazwą "Okazje" na której znajdziecie produkty związane z motoryzacją w najlepszych cenach. Opony, felgi, kosmetyki samochodowe, nawigacje, rejestratory jazdy, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      passat b5 german style
      Subaru Impreza STI