AUDI A4 B8 2009 1.8 TFSI VS AUDI A3 8P 2009 2.0 TDI/TDI CR

14 Lis 2018, 00:34

Witam przymierzam się do zakupu obydwoch modeli, ale mam kilka pytań co do tych modeli i mam nadzieję że ktoś będzie uprzejmy i podzieli się że mną wiedzą. AUDI A4 B8 2009 Mam okazję kupić silnik 1.8 TFSI 160km-Polecacie ten silnik, czy należą do bardzo awaryjnych? I najbardziej się boję o zawieszenie bo ponoć drogie są i chciałbym zapytać ile średnio tak wytrzymuje takie zawieszenie km? AUDI A3 8P 2009 2.0 TDI/TDI CR Mam okazję również kupić z takim rodzajami silnika ale chciałbym się zapytać czy jest się coś obawiać? Jak jest to prosiłbym podać przyczyny. Pozdrawiam oraz zapraszam na wypowiadane się na temat
Mardixx
Nowicjusz
 
Posty: 12

14 Lis 2018, 06:22

1.8tfsi zdecydowanie odpusc podobnie jak 2.0tdi pd, szukaj wiec albo 200 konnego 2.0tfsi w a3 albo 2.0 tdi cr
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1449
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

14 Lis 2018, 07:25

1.8 TFSI zdecydowanie nie, chyba, że ktoś włożył w naprawę tłoków grube tysiące i ma ją udokumentowaną. Ogólnie paleta silnikowa nowych Audi woła o pomstę do nieba jeśli bierzemy pod uwagę trwałość.
Wg mnie banie się zawieszenia jest nie na miejscu, bo tak jest drogie i po 200tys. może wymagać większych ingerencji ale to niewielka kwota przy usterkach jakie się mogą przydarzyć.

Masz linki do tych ogłoszeń? (często jest tak, że "mam okazję kupić" oznacza ogłoszenia, które sam sobie ktoś upatrzył)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

14 Lis 2018, 08:28

Link do ogłoszeń i budżet. Ile km robisz rocznie, że rozważasz diesla?
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

14 Lis 2018, 13:15

Z 1,8tfsi lepiej nie mieć do czynienia ale zależy, bo jak na prawdę zadbany i mały przebieg to ewentualnie, biorąc pod uwagę też że np. ktoś coś działał.
A tak w ogóle czy serio naprawa problemu olejowego już dziś to takie grube tysiące? wg mnie gdzieś tam ktoś wspominał że to już dziś nie problem i da się to za parę tys załatwić niekoniecznie połowa wartości auta.
Nie wiem jak to jest bo czas leci do przodu a ten problem od dawna jest znany.

Inna sprawa że A3 8P to kompakt a A4 B8 to klasa wyższa no i chyba..? A4 B8 nowsze konstrukcyjnie? Bo przecież 8P to Golf V niejako.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

14 Lis 2018, 13:17

Tak, zadbane i chuchane codziennie... Jak ktoś szuka Audi, to zazwyczaj ma na myśli najtańsze egzemplarze w ogłoszeniach, od handlarzy i sprowadzone. Nikt normalny nie wyda 5-10k więcej na ten sam model bo ktoś włożył w naprawę silnika kupę forsy, zresztą nikt od niego takiego auta nie kupi bo sprzeda w rodzinie to po pierwsze.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator jednostek prędkości
    Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia prędkości jest kilometr na godzinę "km/h" lub mila na godzinę "mph". Obiekt poruszający się z prędkością 1 km/h w ciągu 1 godziny przebędzie drogę 1 kilometra - tak ...
    Kalkulator jednostek ciśnienia
    Najczęściej używaną jednostką w samochodach do określenia ciśnienia jest jednostka "bar" lub "psi", ale warto wiedzieć jak przeliczamy pozostałe jednostki z którymi możemy się spotkać przy obsłudze samochodu.

14 Lis 2018, 13:21

Ja raczej miałem na myśli takie opcje:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

niby trochę zalatuje handlarzem ten opis

Przebieg powyżej 200 nie zwiastuje niczego dobrego z tym motorem, inna sprawa że tacy ludzie może dlatego się pozbywają na czas tych aut ;)
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

14 Lis 2018, 13:26

Na 100% handlarz, dodatkowo próbuje wcisnąć kit o mitycznym 1.8T, powinni wieszać za to :evil:

Autor nawet budżetu nie podał, także możemy gdybać godzinami. Potem się okaże że mu brakuje 10k na zadbany model, zresztą jak zawsze...
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

14 Lis 2018, 15:13

Pionek napisał(a):Z 1,8tfsi lepiej nie mieć do czynienia ale zależy, bo jak na prawdę zadbany i mały przebieg to ewentualnie, biorąc pod uwagę też że np. ktoś coś działał.
A tak w ogóle czy serio naprawa problemu olejowego już dziś to takie grube tysiące? wg mnie gdzieś tam ktoś wspominał że to już dziś nie problem i da się to za parę tys załatwić niekoniecznie połowa wartości auta.
Nie wiem jak to jest bo czas leci do przodu a ten problem od dawna jest znany.

Inna sprawa że A3 8P to kompakt a A4 B8 to klasa wyższa no i chyba..? A4 B8 nowsze konstrukcyjnie? Bo przecież 8P to Golf V niejako.

W Polsce to jest takie podejscie do serisowania ze szok, zreszta widac to po tematach na forum
3 glowne kryteria to bezawaryjnosc, tanie czesci i lpg niektorym to bym serio rower polecil kupic zamiast auta
Jak ja komus pisze ze serwisuje 13 letnie auto w ASO to sie pukaja w glowe, no przeciez trytka i tasma by taniej wyszlo...


Ostatnio na jednym fp gość nie potrafil zrozumiec jak mozna wydac 50tys na serwis (remont silnika V10, skrzyni itp) Audi RS6 on by za to prawie nowa lagune kupil, tak wiec widzisz, sam nie polecam 1.8TFSI ale z drugiej strony, nie kazdy zakup musi sie wiazac z remontem, przeciez cala masa takich aut smiga po 300-400tys wiec jakos dojechaly do tego przebiegu, ale jesli juz sie zdarzy to robisz remont za 7tys i nic Cie pozniej nie interesuje przy silniku
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1449
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

14 Lis 2018, 20:15

Pionek napisał(a):Ja raczej miałem na myśli takie opcje:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... 1aa85d2582
wbrew pozorom auta z kiepskimi silnikami z dużymi przebiegami są godne uwagi, no bo skoro już tyle na blacie, to albo wyjątkowo udany egzemplarz bez wady X, powszechnie uznanej w tym modelu za występującą, albo... ta wada została już usunięta przez właściciela, bo wóz musiał być mobilny :ok: chyba preferowałbym taką sytuację, niż nieudane auto z małym przebiegiem, bo zapewne auto sprzedawane jest właśnie przez to, że zbliża się ta naprawa i właściciel szuka po prostu jelenia
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

14 Lis 2018, 23:20

Widzę że temat się rozwija, więc macie tutaj linki które auta oglądałem i czekam na relacje.
Audi A4 Audi A4 1.8TFSI o mocy 160 km i 2009 roku
[link do oferty na Olx wygasł]
Audi A3 8P Lift 2.0 TDI cr Sportback 19''
[link do oferty na Olx wygasł]
Mardixx
Nowicjusz
 
Posty: 12

15 Lis 2018, 07:20

Zdecydowanie z tych 2 A3. Wywalić tylko to przyciemnienie lamp, za które można stracić dowodzik.
A4 to typowa oferta od handlarza-prywaciarza.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010