Audi A4 B8 do 30tys

02 Paź 2022, 14:53

Witam,
Planuje zakup Audi A4 B8, z początku myślałem o sedanie ale obecnie bardziej spoglądam w kierunku kombi ze względu na większy bagażnik.
Auto będzie używane głównie do jazdy po mieście, w dalsze trasy wybieram się średnio 5 razy do roku (400-500km).
Budżet do 30 tysięcy, ale dla dobrego egzemplarzu z 2011 roku mógłbym dorzucić do 5 tysięcy.
Zastanawiam się jaki wybrać silnik, diesel czy benzyna? Jaką pojemność? Zależy mi na komforcie jazdy, ale jednak ważniejsze są niższe koszty utrzymania. Czy jest duża różnica w jeździe dieslem 2.0 a benzyną 1.8?
Mile widziane oferty z Mazowieckiego +200km.
Kolor raczej czarny lub granatowy, ew. grafit.
Ostatnio edytowany przez as3110, 02 Paź 2022, 17:25, edytowano w sumie 1 raz
as3110
Obserwowany
 
Posty: 1

02 Paź 2022, 16:23

Zależy mi na komforcie każdy ale jednak ważniejsze są niższe koszty utrzymania


Więc skąd pomysł na audi?

Zastanawiam się jaki wybrać silnik, diesel czy benzyna?


W tym samochodzie tylko diesle wchodzą w grę (pomijając sens jeżdżenia dieslem po mieście). Benzyniaki to śmietniki a 1.8 największy. Wystarczyłoby wpisać w google'a 1.8tsi i masz lekturę na kilka tygodni.

Mile widziane oferty z Mazowieckiego +200km. Kolor raczej czarny lub granatowy, ew. grafit.


Forum nie jest od tego żeby ci ktoś auta szukał;) A tym bardziej "kofigurował" kilkunastoletni model
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2419
Przebieg/rok: >50tys. km

03 Paź 2022, 14:19

Jeżeli jeździsz głównie po mieście, to Diesel odpada. A więc ogólnie zaproponowane przez ciebie Audi odpada.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [2018] Lexus UX
    Auto zbudowane jest na nowej platformie oznaczonej GA-C, zapewniającej niskie położenie środka ciężkości pojazdu, a tym samym stabilną jazdę i sportowe możliwości. UX ma 4495 mm długości, 1840 szerokości i 1520 wysokości. ...