AUDI A4 czy to dobry wybór?

02 Maj 2009, 07:02

Witam,
od kilku lat jeżdżę Golfem II TD, ale jego czas dobiega końca i nadeszła pora nad zastanowieniem się nad kupnem nowego (używanego) samochodu. Pierwsze co do przyszło mi do głowy AUDI A4 kombi 19 TDI, mam do wydania maksymalnie 20 tys. zł. Jeden mechanik powiedział, że w sumie to dobry wybór jedyny mankament to to, że modele z lat 2000 mają z przodu aluminiowe wahacze, które lubią się po ok 40 tys. km psuć.
Co sądzicie o moim wyborze, zależy mi żeby autko było twarde, ekonomiczne (diesel) i części żeby nie były za drogie. Co polecacie?

Pozdrawiam
OphisR
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Częstochowa

02 Maj 2009, 08:36

no z tym zawieszeniem to prawda, chociaz te wachacze i tak juz sa tansze niz kiedys
za 20k to kupisz max 98r., na polifty nawet nie patrz
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

02 Maj 2009, 09:16

Audi to dobry wybór ale za 20 tyś kupisz np. młodszego Forda Mondeo, fajne V40, Passata Kombi. Więc pomyśl czy zależy ci na tym żeby auto to było koniecznie Audi a starsze czy mlodsze a jakies inne.
stasiowski121
 

02 Maj 2009, 09:33

Za 20tys w Audi bym się nie pchał. Za tę kwotę kup lepiej jakiegoś Focusa czy coś podobnego.
Markowa odzież, pewne samochody
tradelux
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 318

02 Maj 2009, 09:36

czy focus za 20 tys jest mniej awaryjny niz audi w tej cenie?? mozna by ankiete zrobic - ja postawil bym na audi/vw
godfather78
Aktywny
 
Posty: 274
Miejscowość: swarzędz
Prawo jazdy: 0- 0-1996
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: octavia II
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna

02 Maj 2009, 11:25

godfather78 napisał(a):czy focus za 20 tys jest mniej awaryjny niz audi w tej cenie?? mozna by ankiete zrobic - ja postawil bym na audi/vw


Nie chodzi o awaryjność, ale co kupisz w tej cenie:
- przebieg: proszę nie wierzyć w przebiegi poniżej 200tys. Realny przebieg jaki należy się nastawić to grubo ponad 300tys km!
- w tej cenie to raczej można kupić zlepek 3-4aut, napewno nie będzie to bezwypadkowe auto
- Focus w swojej klasie jest naprawdę udanym samochodem, mało awaryjnym
Markowa odzież, pewne samochody
tradelux
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 318

02 Maj 2009, 11:44

Właśnie wróciłem od dwóch handlarzy i natknąłem się na vw passata z 1,9TD z czym te autka są gorsze od AUDI? Bo teraz nie wiem, czy nie oglądać się za Passatem, a widziałem też Audi A6 z silnikiem 2,5 TD z wszystkimi bajerami, ale raczej wolałbym A4 z 1,9 TD.
Focusy słyszałem, że nie mają za dobrej blach.

Pozdrawiam
OphisR
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Częstochowa

02 Maj 2009, 12:45

Silniki 2.5 V6 TDi w Audi nie są zbyt udanymi jednostkami, natomiast Focusy to już nie te Fordy z przed lat i mają wiele lepsze blachy niż np. Astra II i faktycznie jest mało awaryjnym samochodem.
stasiowski121
 

02 Maj 2009, 16:32

focusy gnija i musisz sie z tym liczyc, klapa tylnia i tylne drzwi na dole bierze rdza
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

02 Maj 2009, 16:49

Pawlo napisał(a):focusy gnija i musisz sie z tym liczyc, klapa tylnia i tylne drzwi na dole bierze rdza


Jak się nie dba to każdy gnije.
stasiowski121
 

02 Maj 2009, 16:50

Za 20tyś mozna kupic renault lagune z 2003-2004 r. V6 240 KM, focus/mondeo dobra opcja. Audi to drogie samochody w zakupie jak i w utrzymaniu .
dawid551
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Śląskie

02 Maj 2009, 17:18

stasikowski121 napisał(a):Jak się nie dba to każdy gnije.


akurat ten co ja kupilem był zadbany od Niemca I wlasc., gnija i tyle
tylko, ze ten moj mial juz najechane jak go kupowałem 191tkm realnego przebiegu 99r.
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

02 Maj 2009, 17:57

passat to klasa a4 i octawii, za 20 tys mozesz znalesc nawet po lifcie i jak podlaczysz pod kompa to powinien wyjsc orginalny przebieg, tdi maja przebiegi ale na syntetyku jak silnik cicho pracuje to bedzie w dobrym staniejak troche dolozysz do 130hp to sa common rail, bo pompowtryskiwacze moga byc kosztowne
godfather78
Aktywny
 
Posty: 274
Miejscowość: swarzędz
Prawo jazdy: 0- 0-1996
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: octavia II
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna

02 Maj 2009, 17:58

To miałeś pecha, dużo ludzi ma i sobie chwali, zawieszenie świetne, silniki też dobre. A te z korozją to są wyjątki, nieliczne, często zaniedbane.
Widać ten twój był albo wypicowany na sprzedaż albo ten pierwszy właściciel Niemiec nie dbał tak o niego w rzeczywistości.
Ja miałem Mondeo i z rdzą nie było żadnych problemów.
stasiowski121
 

02 Maj 2009, 18:14

stasikowski121 napisał(a):To miałeś pecha, dużo ludzi ma i sobie chwali, zawieszenie świetne, silniki też dobre. A te z korozją to są wyjątki, nieliczne, często zaniedbane.
Widać ten twój był albo wypicowany na sprzedaż albo ten pierwszy właściciel Niemiec nie dbał tak o niego w rzeczywistości.
Ja miałem Mondeo i z rdzą nie było żadnych problemów.


no moze az tak bardzo nie dbał, ale zrobilem rdze i jestem bardzo, ale to bardzo zadowlony z tego auta :wink:
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec