Audi A4 do 25tys zł.

06 Lis 2015, 13:15

Witam!

W planach mam zakup auta do 25tys. zł i Audi A4 jest jednym w kręgu zainteresowań.

Jeżdżę sporadycznie. Głównie trasa 200km w weekend raz na 1 lub 2tyg (dojazd na studia). Do tego wyjazdy w okresie letnim na dystansach 300-500km w jedną stronę 5-6 razy w roku. Teraz pytanie: diesel, gaz czy benzyna?

Jeżeli nie Audi A4, to jakie inne auto?
maciejmacku
Początkujący
 
Posty: 145
Prawo jazdy: 22 12 2010
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Renault Megane III
Silnik: 1.4 TCe
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

06 Lis 2015, 17:36

Rozumiem, że typ Audi się pojawił, bo po prostu nie masz pojęcia o samochodach i to taka pierwsza myśl.
Ja jestem za benzyną z LPG - łatwiej kupić w lepszym stanie.
W Audi A4 dobry jest 1,8T
Osobiście wolałbym szukać jakiegoś BMW e46 z R6 lub Lexusa IS, które dadzą więcej z radości i płacisz za coś, a nie za znaczek (sprawdzałem te 3 modele i wiem co mówię)
Z innych może Saab 9-3, Alfa 159, Opel Vectra C, Hyundai Sonata, Kia Megentis, Honda Accord, Mazda 6. Większość wolałbym od Audi ale pytanie czy się Tobie spodobają :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Lis 2015, 18:03

[link do oferty na Allegro wygasł]
fabafcb10
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 14 12 1992
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B7
Silnik: 2.0 Tdi 140 km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

06 Lis 2015, 18:04

nie dość, że za tani, z przebiegiem dla typowego Janusza, to z najgorszym silnikiem ostatnich lat ;)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Lis 2015, 20:50

Co do ogłoszenia, to się zgadzam, typowe auto od handlarza ;)

Od samochodu oczekuję bezawaryjności, oszczędnej jazdy i dużego bagażnika (byleby nie wyglądał jak karawan). Przeszukując rynek moim jednym z typów było Audi A4 B6 1.9tdi 131km.

Interesują mnie też z wyżej wymienionych, tzn. bardzo mi się podobają:
1. Mazda 6 kombi (piękna deska rozdzielcza i linia nadwozia, ale odpycha gnicie nadkoli)
2. Opel Vectra C (kombi niestety mi się nie podoba, ale liftback ładny)
3. Honda Accord (klasa sama w sobie, ale czytałem, że nie toleruje gazu)

Teraz pytanie... jak to jest z tym gazem? ile silnik wytrzyma? co z kołem zapasowym? może jakiś serwis naprawczy wozić? jak z odpalaniem i jazdą w zimę? Jeśli możesz to napisz mi swoje wszystkie spostrzeżenia. Nie jeżdżę 20tys km w roku, więc diesel chyba nie wchodzi w rachubę.
maciejmacku
Początkujący
 
Posty: 145
Prawo jazdy: 22 12 2010
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Renault Megane III
Silnik: 1.4 TCe
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

06 Lis 2015, 21:30

Nie jestem żadnym handlarzem sam kupiłem od handlarza jeśli chodzi o silnik cały napęd pompy oleju przerobiony od 1.9 Tdi stary chodził ale wymieniłem asekuracyjnie żeby był spokój :) stara pompa do wglądu przebieg udokumentowany cena taka jaka mnie zadowala :)
fabafcb10
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 14 12 1992
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi A4 B7
Silnik: 2.0 Tdi 140 km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ciągniki balastowe z siłą uciągu lokomotywy!
    Najważniejszym parametrem ciągnika balastowego jest siła uciągu. Jest ona uzależniona nie tylko od mocy silnika, ale także od tego, jak skutecznie jest przekazywana na osie ciągnika – te zaś muszą mieć zapewniony stały ...
    Honda silniki K20 / K24
    Cztery cylindry w układzie rzędowym. Pojemność: 2 do 2,4 litra. Zalety: relatywnie duża moc. Wyprodukowane przez Hondę motory K20 / K24 zasłynęły dzięki systemowi zmiennych faz rozrządu VTEC i do tej pory mają zwolenników ...

06 Lis 2015, 21:54

maciejmacku napisał(a):3. Honda Accord (klasa sama w sobie, ale czytałem, że nie toleruje gazu)

nie do końca jest tak - tam problemem są miękkie gniazda zaworowe. Warto zainwestować w LPG z lubryfikacją (smarowaniem zaworów) lub najlepiej w wtrysk w fazie ciekłej. Nie ma wtedy tak wysokiej temperatury spalania i nie ma problemu wypalania gniazd zaworowych

fabafcb10 napisał(a):Nie jestem żadnym handlarzem sam kupiłem od handlarza

przebiegu nie skomentuję... typowe poniżej 200tys. gdzie 3 latki tyle mają...
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Lis 2015, 22:11

A jak z Mazdą 6 i Vectrą C? Tolerują gaz?

W ogóle lepiej kupić z LPG czy samemu założyć?
maciejmacku
Początkujący
 
Posty: 145
Prawo jazdy: 22 12 2010
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Renault Megane III
Silnik: 1.4 TCe
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

06 Lis 2015, 22:21

dzida napisał(a):Rozumiem, że typ Audi się pojawił, bo po prostu nie masz pojęcia o samochodach i to taka pierwsza myśl.

I znowu popis złotych myśli w wykonaniu kolegi, który majac 15 letniego Lexusa jest super znawcą...a co Lexus to jakiś super samochód? taaa na pewno..
Żeby jechał 2.0 R6 przy 155 KM trzeba wysoko kręcić, pali jak smok, osiągi mizerne, jedynie dźwięk fajny..

I rzeczywiście za Lexusa nie płaci się za znaczek..kosztuje malutko..

Ja polecam autorowi A4 B6 4x4 1,8T + LPG
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

1.8t - duże możliwości rozwoju i zwiększenia mocy, tanie ceny części, szczególnie że dużo części jest z rynku wtórnego, a samo Audi - mocno trzyma wartość, dużo chętnych gdyby się chciało ewentualnie sprzedać, solidne auto,

i takie pytanie do kolegi Dzidy skoro Lexus czy jakieś Kie, Ople, Hondy, Huyandaje takie cudowne a w Audi płaci się za znaczek..to dlaczego 99% sportowców, piłkarzy szczególnie inwestuje w grupę VW, szczególnie w Audi? np R8, Rs7, Q7 itd?
Skoro to taka marka dla Januszy??
Chyba nie dlatego że przed remizą chce się pokazać ktoś kto zarabia 2 mld euro
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

06 Lis 2015, 22:27

Lovato34 oraz kolego Dzida - apeluję o rozsądek. Macie sobie coś do wyjaśnienia - PW :ok: ani jeden, ani drugi ma nie dolewać oliwy do ognia w tematach, ani macie sobie nie skakać do gardeł, po polecą ostrzeżenia za off top :angry:
Prawda wygląda tak, że każdy ma rację i każdy w czymś się myli, ale drugiego nie przekona. Tak więc zakończcie, bo nie żartuję z tymi ostrzeżeniami :naughty:
Lovato34 napisał(a):ktoś kto zarabia 2 mld euro
na 100% na kopaniu piłki tle zarabiają :mrgreen: chyba w starej walucie :naughty:

A jak z Mazdą 6 i Vectrą C? Tolerują gaz?

W ogóle lepiej kupić z LPG czy samemu założyć?
Mazda i Opel w gazie będą ok. W Vectrze można pokusić się o znalezienie silnika 2.0t, bo jest naprawdę udany.
To czy zakładać samemu czy kupić z instalką powinieneś sobie policzyć :wink: może się okazać, że wydatek Ci się nie zwróci, lub będzie to miało miejsce w absurdalnym okresie czasu (długim)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14071
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

06 Lis 2015, 22:29

Lovato34 napisał(a):i takie pytanie do kolegi Dzidy skoro Lexus czy jakieś Kie, Ople, Hondy, Huyandaje takie cudowne a w Audi płaci się za znaczek..to dlaczego 99% sportowców, piłkarzy szczególnie inwestuje w grupę VW, szczególnie w Audi? np R8, Rs7, Q7 itd?
Skoro to taka marka dla Januszy??


Właśnie o to w tym biega żeby Janusz myślał ze ałdi jest wspaniałe... i Ty naprawdę myślisz że Ci znani ludzie idą do salonu i kupują auto :?: :ok:

Tylko nie mów że marka jest kiepska a stoi w wysoko w sprzedażach aut bo to też jest temat trochę bardziej złożony niż zakup r8ki przez piłkarza :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10322
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Lis 2015, 22:31

Lovato34 napisał(a):I znowu popis złotych myśli w wykonaniu kolegi, który majac 15 letniego Lexusa jest super znawcą...a co Lexus to jakiś super samochód? taaa na pewno..

no tak, Ty wydałeś osąd bez styczności z autem, a ja wręcz odwrotnie :mrgreen: w jednym temacie próbowałeś się licytować i nie wyszło Ci pokazując swoje zaślepienie marką :D odpuść, bo znów się zbłaźnisz :ok:

Lovato34 napisał(a):I rzeczywiście za Lexusa nie płaci się za znaczek..kosztuje malutko..

płacisz za trwałość, właściwości jezdne, wyciszenie, wykończenie, technikę nie zerżniętą z jakiegoś Passata, a w Audi, hm?

Lovato34 napisał(a):Żeby jechał 2.0 R6 przy 155 KM trzeba wysoko kręcić, pali jak smok, osiągi mizerne, jedynie dźwięk fajny..

komputerowy znawco - pali tyle co 1,8T, przyśpiesza jak 1,8T ale 1,8T jest elastyczniejszy w dolnym zakresie - jak to turbo

Lovato34 napisał(a):1.8t - duże możliwości rozwoju i zwiększenia mocy

myślisz, że autor na to zwraca uwagę?

Lovato34 napisał(a):a w Audi płaci się za znaczek..to dlaczego 99% sportowców, piłkarzy szczególnie inwestuje w grupę VW, szczególnie w Audi? np R8, Rs7, Q7 itd?

co za zielony gość... :mrgreen:
TO jest wymóg ich sponsorów ! Dlatego Radwańska jeździ Lexusem, bo ją sponsorują :ok:
i w dodatku porównuje RSy i R8 do jakiegoś marnego A4 B6... :lol:

Polecam nie słuchać kolegi, bo on jest zaślepiony tym koncernem co nie raz pokazał, a Lexusa widział tylko na zdjęciu :ok:
W tym miejscu przychylam się do prośby mike'a i kończę off topa albo jak kto woli porównanie. Zastanawia mnie, dlaczego Lovato nie poruszył BMW ale na prośbę mogę porównać, bo też oglądałem :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Lis 2015, 22:38

A ja za 25k wolałbym takie cuś przy czym ałdi a4 nawet nie stało... :lol:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10322
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

06 Lis 2015, 22:45

o kurde, nie wiedziałem, że Lex wystawił auto :mrgreen:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Lis 2015, 22:50

szybki napisał(a):A ja za 25k wolałbym takie cuś przy czym ałdi a4 nawet nie stało...
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ... ydihz.html

Piękny ten Lexus :shock: No i masz rację szybki wóz dużo lepszy od jakiejś tam audi a4. Ale kolega Lovato widać jest zaślepiony tymi autami. Sam jeżdżę VW i lubię tą markę i chce kiedyś kupić jakieś fajne corrado lub scirocco albo golfinę II G60 lub Country a tych nowszych audi a3 czy golfów nie za bardzo bym chciał kupować chyba że Polo 9n3 GTI 1,8T 150 KM inne nie warto. Ale do tematu wracając to ja kupiłbym fajnego lexusa IS lub GS i cieszył się bezawaryjnością i wyróżnianiem się z tłumu a nie popularnym niby mało awaryjnym wozem. :ok:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010