Audi a4 , Ford czy Passat do 25 tyś

Audi a4 , Ford czy Passat do 25 tyś

18 Gru 2010, 21:52

Witam serdecznie
planuje zakup jakiegos auta rodzinnego w dieslu do kwoty ok25 tyś z przebiegiem poniżej 130 tyś

najchętniej audi a4 b6 kombi - ale za tę kase dostane coś około 7-8 letniego egzemplarza. Boje sie tego że takie auta w ogłoszeniach niemieckich mają 200 tyś przebiegu i więcej a w Polsce smiało znajde z przebiegiem poniżej 150 tyś. Ale wydaje mi się ze są to bardzo trwałe auta i będzie długo służyła ??

później ford mondeo za te kase mozna dostac sporo mlodsze auto i dobrze wyposażone ale słyszalem opinie o awaryjności silników TDCi a TDDI cieżko znaleźć, i troche kiepskich blachach. Fajnie wyglada i podobno swietne zawieszenie ?

i w końcu pasek? dobre opinie, wydaje sie być bardzo trwałym autem ale równiez za te kase pewnie 8 letnie i wyjeżdzone.

Może cos podpowiecie w wyborze ?
dzięki
Krzych82
Nowicjusz

Miejscowość: Podkarpacie

Re: Audi a4 , Ford czy Passat do 25 tyś

18 Gru 2010, 22:47

E46 bądź E39 - jedyny słuszny wybór w tej cenie. Nic lepszego nie widzę. :lol:
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

18 Gru 2010, 23:07

A ja widzę. Bardzo ciekawą alternatywą jest Mazda 6, rocznik 2003, najlepiej brać w benzynie, ale i diesle nie są złe. Mazda zdobywa szczyty w rankingach bezawaryjności, ma dobre właściwości jezdne i jest zdecydowanie ładniejsza od poprzednich generacji.
Miewa problemy z korozją.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

18 Gru 2010, 23:29

nie wyreczajcie JiGsaw'a w pelnieniu funckji ambasadora marki :roll: i tak i tak napisalby e46 lub e39 a tak prowokujecie tylko spiny :razz:
Ja rowniez polece Mazde 6- sam mialem tyle ze na dobrego diesla trzeba wylozyc nieco wiecej. jako ze w tym budzecie bedzie to autko z poczatku produkcji moga gnic nadkola. swietnym wyjsciem moze okazac sie 2-litrowa benzyna(1.8 nieco za slabe) z dobra instalacja gazowa(silnik na lancuchu, w miare oszczedny, dosyc zwawy). jesli mialbys pytania odnosnie mazdy 6 to prosze :wink:
JerzyB333
Stały forumowicz

Miejscowość: ZZZZ

19 Gru 2010, 13:38

Krzych82 napisał(a): Boje sie tego że takie auta w ogłoszeniach niemieckich mają 200 tyś przebiegu i więcej a w Polsce smiało znajde z przebiegiem poniżej 150 tyś. Ale wydaje mi się ze są to bardzo trwałe auta i będzie długo służyła ??

Jeśli z dieslem, to 200tys. km mają lekką ręką. A w Polsce na licznik nie ma nawet co patrzeć bo wszystkie są cofane.

Mondeo faktycznie jest awaryjne, nawet tutaj masz osobny temat z artykułem: https://www.forumsamochodowe.pl/tym-auto ... t40293.htm

A to że jedyna opcja to E46 albo E39 to tak trochę żartem, bo jest tu na forum taki jeden kolega który ma BMW i BMW wszystkim poleca, czasem słusznie czasem nie, ale w tym przypadku E46 to moim zdaniem też jest lepszy wybór niż Audi A4 albo Ford - jest po prostu lepsze, bardziej dopracowane, ma lepsze silniki (szczególnie diesle i R6, bo Audi i VW Passat który jest tym samym autkiem mają całkiem przyjemny 1.8T no ale ty szukasz diesla). W E46 unikaj tylko 316 i 318d bo pierwszy jest do takiej betki trochę za słaby, a drugi (ponoć) awaryjny.

Mazda 6 też jest bardo dobrym wyborem jeśli tylnonapędowe BMW jest ci nie w smak:)
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi ASX 2013, Mocny – Bezpieczny – Prosty Mitsubishi ASX 2013, Mocny – Bezpieczny – Prosty
    Od dnia premiery w 2010 roku model Mitsubishi ASX sprzedał się w 250 tyś. egzemplarzy, z czego 140 tyś. znalazło nabywców w Europie i Rosji. Tym samym pojazd stał się globalnym rynkowym przebojem firmy Mitsubishi Motors ...
    Niespodziewany gość na drodze! Uważajmy na dzikie zwierzęta Niespodziewany gość na drodze! Uważajmy na dzikie zwierzęta
    Liczba wypadków samochodowych z udziałem zwierząt w samym 2012 roku wynosiła 166. Najwięcej tego typu zdarzeń ma miejsce wiosną oraz jesienią . W tym czasie zwierzęta wykazują największą aktywność, a szczególnie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11