Audi a4b6

Audi a4b6

10 Lut 2017, 08:24

Witam Zastanawiam się nad kupnem audi a4 b6 z silnikiem 1.8t o mocy 190 km w quattro. Interesuje mnie głównie sedan. Co powiecie o tym modelu audi? Mam możliwość ściągnąć samochód z Szwecji. Czy polecacie auta z Szwecji? Jak wyglada teraz akcyza?
Sokol123
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 06 07 1994
Auto: Audi

Re: Audi a4b6

10 Lut 2017, 14:48

Nikt się nie wypowie? :unsure:
Sokol123
Nowicjusz

10 Lut 2017, 18:36

Jeżeli auto jest pewne to do samego silnika czy auta nie można mieć wielu uwag. Sprawdzaj jak wygląda podwozie i błotniki przód tył. Masz numer rejestracyjny auta ?
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - http://www.moto-zakup.pl
Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 32
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

10 Lut 2017, 21:05

Póki co się rozglądam choć żaden egzemplarz mnie jeszcze nie przekonał. Zbieram informacje co do tej audiczki, szukam zalet jak i wad. A co do akcyzy dowiedziałem się że jeszcze nie weszly w zycie nowe zasady lecz nie wiem kiedy to nastąpi
Sokol123
Nowicjusz

10 Lut 2017, 23:17

Już chyba piąty taki temat w tym tygodniu. Poszukaj trochę na forum, wszystko zostało tam napisane.
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

11 Lut 2017, 11:15

Temat A4 B6 jest tak przewałkowany, że aż się nie chce opisywać ale w skrócie dekalog A4 B6:
1. drogi przedni aluminiowy wielowahacz
2. dobry silnik 1,8T
3. ocynk i nie rdzewieje jak nie bite
4. w wersji quattro droższe części z tylnej części pojazdu (hamulce, amory itp.)
5. dużo aut powypadkowych
6. dużo aut po przekrętach od handlarzy
7. dużo auto od Januszy, ktorych nie stac było na dobre części i serwisowali na chińszczyźnie lub złomie ze szrotu "bo części do Audi przecież są tanie"
8. nie, dobre części do Audi nie są tanie i niewiele różnią się od innych
9. jakość wnętrza odbiega od tego co ludzie mówią o Audi jako ekstraklasie (sam się zawiodłem)
10. auto kupują głównie (zaznaczam, że to nie znaczy, że wszyscy) ludzie, którzy nie znają się na motoryzacji (dobre opinie, często przesadzone - patrz wyżej) lub osoby zaślepione znaczkiem

Osobiście sam rozważałem A4 B6 obok BMW e46 przy poszukiwaniach swojego auta i jako, że nie jestem fanem Audi nie widziałem w tym aucie nic abym musiał je mieć za cenę tak wielkiej popularności na drodze (lubię auta wyróżniające się na drodze), co wogóle nie przekłada się w kosztach utrzymania w stosunku do Lexusa, którego kupiłem.
Oczywiście musiałem się o tym przekonać i nie zakładać "nie kupię Audi, bo to VAG", ponieważ to trochę kasy było.
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 106
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe? Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe?
    Według informacji płynących z Komendy Głównej Policji najczęściej wystawiane mandaty dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz za wykroczenie względem pieszych. Najnowsze badania pokazały, że prowadzący pojazdy ...
    [C] A3 1,8 / Xsara 1,8 / Astra G 1,8 / Corolla e11 1,6 / Golf IV 2,0 [C] A3 1,8 / Xsara 1,8 / Astra G 1,8 / Corolla e11 1,6 / Golf IV 2,0
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochody segmentu C - nadwozie hatchback 5d - silnik benzynowy o mocy ok. 120KM - manualna skrzynia biegów - modele z ok. 2000r. Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A3 8L 1,8 ...

• Re: Audi a4b6

11 Lut 2017, 11:35

Nie wiem, czy siedziałeś w tym samochodzie, ale ogólnie Audi A4 to dosyć ciasne auto. Bardzo przyjemnie wygląda, wykonane jest w dobrej jakości, Quattro to jeden z najlepszych napędów, choć w tej wersji już nie jest to czyste Quattro, bo wsadzili tam Torsena między osie, ale jeśli nie masz jakiś wygórowanych wymagań, rodem z Lancera Evo, to będziesz zadowolony (nawet bokami tym polatasz).

1,8T to sprawdzony silnik. Podniesiona moc ze 150KM pierwotnie do 190KM w nowszych modelach. Przejedziesz się, to się przekonasz o tym, co zaraz Ci napiszę... Silnik ten ma niby "jedyne" 240Nm momentu obrotowego, gdzie diesel 1,9 ma go aż 320Nm... Tylko, że 1,9TDI ma go tylko w jednym punkcje - w okolicy 1900obr/min, a 1,8T ma równiutkie 240Nm od 1950-5500obr/min, co robi z niego naprawdę mocne auto. Przyspieszanie na pełnym gwizdku z robót drogowych na autostradzie może wprowadzić w uzależnienie ;).

Spalanie niskie z pewnością jednak nie będzie. Auto jest cięższe o napęd, a jak się butuje, to silnik z turbosrężarką spala odpowiednio szybciej paliwo. Efekt jest taki, że spalanie będzie miało duże odzwierciedlenie w tym jak agresywnie jeździsz. Średnie spalanie według mojego źródła na podstawie danych 37 użytkowników będzie od 8,04-11,69l/100km.

Auto ze Szwecji nie jest takie straszne. Podobno nie walą tam tak solą, jak u nas, a niskie temperatury powodują, że powietrze jest suche, co ma pośredni wpływ np. na zawilgocenie w aucie. Grunt, żeby auto było z dobrego sprawdzonego źródła i zostało dobrze sprawdzone.

Pamiętaj, że silnik turbo, to też nieco wyższe wymagania co do stosowanego oleju silnikowego. Kanały w turbosprężarce są bardzo wąskie, a temperatury (szczególnie w benzynie) są nieco wyższe. Stąd radzę dobrze rozeznać się ws. oleju syntetycznego, który znacznie mniej koksuje w wysokich temperaturach = może pozatykać kanały; dzisiaj występuje wiele olejów pseudo-syntetycznych, tzw. hydrockraków. O ile mają one bardzo dobre właściwości jako nowe, to po kilku tysiącach potrafią zjechać z parametrami bardzo nisko.

Z silnikiem tym występuje również dwumasa, żebyś nie był zdziwiony. Trzeba sprawdzić jej sprawność przy zakupie. W benzynowych silnikach dwumasowe koło zamachowe wytrzymuje sporo więcej, ale jak ktoś lubił ostro jeździć lub nieumiejętnie obsługiwał sprzęgło (np. starsze osoby, które mało jeźdżą), to może być ono u kresu.
    Profesjonalne sprawdzenie samochodu przed zakupem - www.autotesto.pl
    Dla forumowiczów zniżka na usługi Autotesto - Zapytaj o szczegóły.
    Autotesto
    Rekomendowany Doradca
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Cała Polska
    Auto: Nie posiadam

11 Lut 2017, 13:50

Dziękuję za opinie. Zdecydowałem się że jednak kupię ta audi. Samochodu będę szukal z Szwecji, nie ufam handlarzom. Szwedzi jeżdżą ostrożnie wg przepisów (słyszeliście o ich mandatach :o ). Ponadto od razu po zakupie pojade na szwedzka stacje diagnostyczna.
    Sokol123
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Chicago Auto Show 2008
      Lexus GS, Highway Teammate, System monitorujący zachowanie samochodu
      Mini Roadster z otwartym dachem 2012 21
      Audi RS6, podczas wyścigu