Audi A6 C5 2,8Q szarpanie na jałowym biegu

17 Lip 2015, 08:31

witam kolegów , którą sondę ci wywala?jest ich 4 w naszych autach,katalizatorów mi nie wywala, nie mam ich, ktoś wywalił na złom, i co śmieszne mam 2 sondy w realu . a na komputerze 4 -to jest zagadka, ktoś poprzedni to obszedł, a wywala ci sondę jak jeżdzisz na samej benzynie??? bo może gaz żlę dawkuje, wtrysk może leje,ja raz na miesiąc kasuje sondy i tak jeżdzę,proponuje sprawdzić kompresje silnika, sam też się do tego przybieram,
olivier111
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 0- 6-2027
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: AUDI A6 C5
Silnik: 2,8 Q 193KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998
  • 17 Lip 2015, 14:52

    dziś wymieniłem kable podmieniałem cewke na nowa jest lepiej ale gdzies jeszcze kuleje tak jakby na jednym garze na tych wolnych obrotach kuleje dodam gazu znika zmieze dziś ciśnienie
    rsz
    Nowicjusz
     
    Posty: 6
    Prawo jazdy: 06 07 1973
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: audi a6
    Silnik: 2800
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1998

    17 Lip 2015, 22:45

    witam powiem ci ze dziś zmiezyłem ciśnienie jest i wyciełem katalizatory jedem był zapchany na bezynie chodzi ładnie na gazie delikatnie kuleje ale to już wina na pewno jakiegoś wtrysku gazowego lub kwestia podłączenia pod kompa i wyregulowania
    rsz
    Nowicjusz
     
    Posty: 6
    Prawo jazdy: 06 07 1973
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: audi a6
    Silnik: 2800
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1998

    21 Lip 2015, 17:50

    Masz po lifcie i wycięte katalizatory? W poliftowej są 4 sondy lambda i trzeba chyba kompa przeprogramować albo wstawić tulejki - osłonki na sondy bo inaczej będzie check świecił, chyba że masz przed lift to nie ma problemu a chodzi jakoś lepiej po wywaleniu katow? Obroty równe? Bo też mam jeden przypchany ale jeszcze katow nie ruszalem
    mszych
    Nowicjusz
     
    Posty: 4
    Prawo jazdy: 01 09 1998
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: A6 C5
    Silnik: 2.4 BDV 170KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2003

    21 Lip 2015, 20:25

    powiem ci tak zadnej zmiany nie ma po wycince katów tak jak pisałem ciśnienie na tłokach ma swiece nowe kable nowe pomieniałem nowa cewke i nic nie dało narazy jakby było lepiej ale po jakims czsie wszystko powraca do normy trzesie silnikiem wywalało tez sonde dziś byłem na komputerze czyli nie wywala na dzień dzisiejszy pokazuje na vagu za nieskie napiecje moze to ja boli pojecach do szpeca żeby zmiezył napiecje czyli normalnie ma 13,68 po obciazeniy 13 50 powiedzial ze przypuszcza ze to nie to
    rsz
    Nowicjusz
     
    Posty: 6
    Prawo jazdy: 06 07 1973
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: audi a6
    Silnik: 2800
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1998

    21 Lip 2015, 22:09

    witam ,ja przerabiałem alternator i wstawiłem regulator obrotów o 0,5 V więcej,w sumie nic nie dało,na gazie gasł mi nieraz podczas hamowania, okazało się że winą było zle podłączony kabel zasilający sterownik gazu, podpięty pod cewkie zapłonową , a tego się nie robi w grupie Vag absolutnie, przerobiłem na zasilenie od wałka rozrządu i teraz lepiej, tylko ja wsadziłem swiece irydowo platynowe one potrzebują mniej prądu, mają cienkie groty bardzo.
    olivier111
    Nowicjusz
     
    Posty: 10
    Prawo jazdy: 0- 6-2027
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: AUDI A6 C5
    Silnik: 2,8 Q 193KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1998
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
      Zimowe "must have" każdego kierowcy
      Kalendarzowa zima jeszcze przed nami, ale warunki atmosferyczne już teraz przypominają te zimowe. Dlatego zimowe opony, skrobaczka do szyb czy szczotka do odśnieżania to obowiązkowe elementy, które powinny znaleźć ...

    09 Sie 2015, 00:58

    witam czy ma ktoś dokładny schemat ustawienia rozrządu silnik 2,8 30v ack i jeszcze mam pytanko ustawia się na blokady po ustawieniu nadal kuleje na 3 tłoku ciśnienie ma
    rsz
    Nowicjusz
     
    Posty: 6
    Prawo jazdy: 06 07 1973
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: audi a6
    Silnik: 2800
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1998