Audi A6 C6 2.0 TFSI (BPJ/230KM/MANUAL) - odpalanie na gar mniej

Re: Audi A6 C6 2.0 TFSI (BPJ/230KM/MANUAL) - odpalanie na gar mniej

30 Wrz 2019, 19:52

Nie, nic się nie zmienia. Dopiero jak dodam gaz to wtedy od razu auto wskakuje na obroty i pracuje równo i nic się nie dzieje.

Kompresje miałem robiona chyba raczej na ciepłym silniku i jak dobrze pamiętam to miałem wszędzie 14,5 tylko na jednym 14. Czy Kompresje prawidłowo można zrobić również na zimnym? Pytam, bo obawiam się czegoś gorszego np nie wiem zawory, będę musiał próbę olejowa też zrobić. Zwiększam obroty, a co za tym idzie odrazu ciśnienie oleju idzie w górę i olej zaczyna szybciej się rozchodzic po całej magistrali i jest okej, może gubi kompresję (bo tak też dziwnie pracuje przy odpalaniu na zimnym dopóki nie dodam gazu) a jak się uszczelni olejem to jest okej, ale sam już nie wiem gdzie szukać...

Zaś z drugiej strony zrobiłem na tym już około 7k km i nic się nie dzieje tylko wciąż ten sam objaw. A teraz idzie zima, silnik dłużej się grzeje i irytuje z rana to szarpanie..
Gom3z
Początkujący

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 20 04 2016
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Audi A6 C6
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Re: Audi A6 C6 2.0 TFSI (BPJ/230KM/MANUAL) - odpalanie na gar mniej

02 Paź 2019, 12:45

Teraz jeszcze tak myślę czy sprawdzałeś może podciśnienia czy wszystkie są szczelne i nie zasysa gdzieś na zimnym jakiegoś lewego powierza?
    Cichy77
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
    Auto: Nie mam

Re: Audi A6 C6 2.0 TFSI (BPJ/230KM/MANUAL) - odpalanie na gar mniej

02 Paź 2019, 13:51

Tak było sprawdzane, ale może coś pominąłem..

Na obecną chwilę nie mam czasu się z tym bawić, auto za jakieś 2 tygodnie pójdzie do znajomego mechanika..

Od czerwca z tym jeżdżę i w sumie nic się nie dzieje, więc może faktycznie gdzieś jest nieszczelność? bo jakby było coś poważnego to raczej coś by się już posypało? Na miesiąc robię 2k km około +/-, a w zeszłym miesiącu zrobiłem 3,5k i wszystko było okej, ani błędu ani nic.

A obejrzałeś może dwa ostatnie filmiki jak auto się zachowuje? Jeśli nie to mógłbyś podać e-mail na priv i byś sobie zobaczył..
    Gom3z
    Początkujący

Zdjęcia: 2
    Prawo jazdy: 20 04 2016
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Audi A6 C6
    Silnik: 2.0 TFSI 170KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pomysłowe rozwiązania Toyoty Pomysłowe rozwiązania Toyoty
    "Today, Tomorrow, Toyota" – dziś, jutro, Toyota. Hasło reklamowe Toyoty z lat 90. wskazuje na nieprzeciętną trwałość samochodów tej marki, ale jednocześnie podkreśla koncentrację Toyoty na budowaniu przyszłości ...
    BYD e6 - elektryczny samochód o dużym zasięgu BYD e6 - elektryczny samochód o dużym zasięgu
    Pierwsza w Polsce prezentacja w pełni elektrycznego samochodu BYD e6 odbyła się w dniach 9 – 10 lipca w czasie konferencji "2012 International Symposium on Electric Vehicles – Triple Helix Activity Research; Energy-Technology; ...

•  
    • Warto przeczytać