Audi A6 C6 Avant - 17" vs 18"

08 Maj 2019, 14:07

Z kategorii problemów pierwszego świata:

Obecnie w mojej A6 C6 bez pneumatyki siedzi 225/50/17 na zimówkach. Przy szybkim wchodzeniu na zakręty mam wrażenie, że auto trochę ucieka/pływa - w poprzednim, nisko zawieszonym Peugeocie 308 na szerszych kołach i niższym profilu było lepiej.

Nie jestem pewien czy to bardziej wynika z:

a) obecnie założonych jeszcze zimówek renomowanej chińskiej marki Firemax (poprzedni właściciel...)
b) specyfiki auta - w końcu to wciąż kombiak, nawet jeśli Ałdi (chociaż to przecież słynny wielowahacz)
c) rozmiaru kół

Co byście na moim miejscu robili? Kupować eksperymentalnie felgi, opony, przekładać, potem znowu przekładać i sprzedawać można oczywiście w nieskończoność, ale jest jeszcze życie rodzinne i inne, ciekawsze wydatki.

Rozważałem zmianę kół na 245/40/18, ale nie chcę znowu poodbijać sobie siedzenia, bo w 308 było pod tym względem bardzo kiepsko. A może dać na obecne felgi 235/245? Będzie jakaś odczuwalna różnica? I nie wiem czy jest to technicznie możliwe (jak to ustalić?), oraz nawet jeśli tak, to czy nie zrobi się balon.
Ekhangel
Początkujący
 
Posty: 95

20 Maj 2019, 18:57

Czytając twoją wypowiedź dochodzę do wniosku że powinieneś kupić porządne opony w rozmiarze zimowek które masz z wyższej półki z run flat i rantem ochronny na felgę. Powinieneś być zadowolony z takiego rozwiązania.
To będzie też najbardziej optymalne rozwiązanie jeżeli chodzi o koszty bo zmiana felg na większe i do tego kupno opon to budżet musisz przemonożyć przynajmniej przez 3 :)
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

21 Maj 2019, 18:39

Kupiłem ostatecznie faktycznie Bridgestone'y letnie w rozmiarze zimowek, dzięki. Zauważyłem, że na zakrętach nie ma już takiego przechyłu! Choć może to tylko wstępne placebo.
Ekhangel
Początkujący
 
Posty: 95
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Następca Lexusa LFA całkiem możliwy
    Lexus LFA, supersamochód wyprodukowany jedynie w 500 egzemplarzach, na zawsze odmienił wizerunek japońskiej marki premium, przybliżając ją miłośnikom ostrej jazdy, a jego zdeklarowanym fanem jest nawet znany z cynicznego ...