Audi a6 do 25k zł

Audi a6 do 25k zł

08 Wrz 2009, 19:09

Witam.
Już się prawie zdecydowałem na zakup w/w auta z rocznikiem 2001 - 2003. Chciałem jednak dowiedzieć się co Wy o tym myślicie. To dobry wybór, opłacalny ? Słyszałem, że każda nawet najmniejsza awaria jest dość kosztowna, jak to wygląda ? Który silnik najlepiej brać ? Dużo jest 2.5TDI ale słyszałem, że są awaryjne, może lepiej 1.9TDI i czipować do 160 ( ile to kosztuje) ? I czy jak znajde takie audi z przebiegiem 180tys to jest mozliwe aby tyle w rzeczywistości miało ?

Duzo pytań, ale wole być pewny w 100% przed kupnem :)

Pozdrawiam.
Green
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

08 Wrz 2009, 20:20

ja bym mierzył w inny rocznik , bo z 2001r jak trafisz do 25tys to zapewne jej stan będzie dramatyczny , co do silnika 2.5TDI to były one wadliwe , lecz jak ktoś o nie dbał nie sprawiałby problemów , nie należą też do najbardziej oszczędnych silników , ich wada została poprawiona pod koniec 2001r . Chip kosztuje koło 500-1000zł zależy w jakim rejonie i u kogo robisz . Co do przebiegu to raczej takie auta mają grubo ponad 200tys szczególnie z zachodu
Firma Mar-car zajmujemy się handlem samochodami używanymi . Wiecej info priv lub gg
piter36
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Radomsko

08 Wrz 2009, 21:30

Mimo wszystko nadal pewniejszy będzie silnik 1.9 tdi. Dość słaby, ale po chipie 150-160 KM będzie miał. Spali mniej.
2.5 TDI jest zbyt niepewny ze względu na układ wtryskowy i rozrząd. Unikać jak ognia skrzyń Multitronic!
A jeśli chodzi o to że po lifcie w 2001 roku poprawiono 2.5 TDI to raczej bajeczka bo widziałem A4 B7 2.5 TDI ( około 120tyś miało )które miało wymieniane pompe wtryskową razem z rozrządem.
180 tyś.km przy "średnio" zadbanym A6 z około 2000-2001 roku to bardzo mało. Aut przy taki przebiegu mogło mięć wymienione wahacze z przodu, drobną awarie elektryki i ewentualnie awarie układu wtryskowego/turbiny w dieslu. Benki są na ogół bezawaryjne. Ale palą strasznie.
Generalnie części, nawet zamienniki są dość drogie i ubezpieczenie też wypłukuje.
Ciupelek
Nowicjusz

Miejscowość: Wrocław
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zapinaj pasy w samochodzie przed każdą jazdą! Zapinaj pasy w samochodzie przed każdą jazdą!
    Dlaczego wciąż niektórzy kierowcy i pasażerowie nie zapinają pasów bezpieczeństwa? Jedni sądzą, że to niewygodne, a inni uznają, że nie ma potrzeby tego robić przed krótką podróżą. To błąd, który ...
    Fundacja Audi dla Środowiska wyróżniona przez ONZ Fundacja Audi dla Środowiska wyróżniona przez ONZ
    Centrum Ekologii "Pracownia Natura" w Breitengüßbach zyskało międzynarodowe uznanie. W imieniu Agencji ONZ ds. dziesięcioletniego Ekologicznego Planu Strategicznego, Melanie Huml, bawarska Sekretarz Stanu ds. Środowiska, ...

•  
    • Volvo S60, wnętrze, 2013
      POLONEZ ANALOG 4
      Skoda Fabia RS I vs Ford Focus RS II
      Targi Motor Show Poznań