Audi AI remote parking pilot - garage pilot

Audi AI remote parking pilot - garage pilot

15 Cze 2018, 11:43

Funkcja automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI remote garage pilot znacznie ułatwiają parkowanie. Systemy samoczynnie wprowadzają pojazd na równoległe lub prostopadłe miejsce parkingowe oraz wprowadzają i wyprowadzają pojazd z garażu. Kontrolują też w takim procesie pracę układu kierowniczego, dodawanie gazu, hamowanie oraz pracę automatycznej skrzyni biegów tiptronic. Kierowca może wtedy albo znajdować się w samochodzie (funkcja automatycznego parkowania Audi AI), albo monitorować manewr na smartfonie, nie przebywając w pojeździe (obie funkcje).
Image Kierowca aktywuje oba systemy przyciskając odpowiednie pole na wyświetlaczu systemu MMI. Jeśli pojazd porusza się z umiarkowaną prędkością, czujniki ultradźwiękowe dokonują pomiaru miejsc parkingowych ułożonych równolegle do kierunku jazdy. W przypadku funkcji automatycznego wjazdu do garażu, dodatkowo wykorzystywany jest skaner laserowy. Jeśli dane miejsce nadaje się do zaparkowania, na ekranie systemu MMI wyświetli się odpowiednia wskazówka. Kierowca może wtedy zatrzymać samochód, wybrać w systemie MMI obsługę przez smartfona, wysiąść, i rozpocząć manewr parkowania przy pomocy tego urządzenia. W tym celu przyciska ikonę Audi AI w aplikacji myAudi App i przytrzymuje ją podczas całego manewru parkowania. Na ekranie widzi wtedy przekazywany na żywo obraz z kamer otoczenia auta. Odległość sterującego od pojazdu może wynosić maksymalnie sześć metrów. Samochód wjeżdża na miejsce parkingowe z prędkością maksymalnie 6 km/h. W razie potrzeby manewr wykonywany jest w kilku ruchach. Wjeżdżanie do garażu możliwe jest tylko przodem. Po osiągnięciu przez pojazd pozycji końcowej, automatyczna skrzynia biegów tiptronic przełącza się na funkcję P, a silnik się wyłącza. Jeśli kierowca zechce ponownie ruszyć w drogę, może uruchomić samochód używając smartfona i polecić mu, by wyjechał z miejsca parkingowego czy z garażu.

Kierowca może też uruchomić funkcję automatycznego parkowania Audi AI przybywając w samochodzie. Naciska w tym celu przycisk AI na konsoli środkowej, przytrzymując go podczas całego manewru parkowania.

Funkcja automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI remote garage pilot są inteligentne i komfortowe w obsłudze. Wjazd do garażu jest możliwy również wtedy, gdy samochód musi w tym celu pokonać łuk. W samym pomieszczeniu garażowym auto może podjechać bardzo blisko ścian i przeszkód, np. rowerów albo przerwać wjeżdżanie, jeśli brak dla niego wystarczająco dużo miejsca. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki innowacyjnemu skanerowi laserowemu.

źródło: Audi Group
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2755
Zdjęcia: 9815
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota RV-2 - sportowy kamper Toyota RV-2 - sportowy kamper
    Wielkie sportowo-turystyczne coupe, które jednocześnie może pełnić rolę praktycznego domu na kółkach? Wszystko to brzmi bardzo nierealistycznie, ale ten samochód istniał naprawdę! Oto Toyota RV-2! Sportowy ...
    "Highway Hero" Mercedes-Benz Actros 2551 6x2 "Highway Hero" Mercedes-Benz Actros 2551 6x2
    Podczas 65. targów pojazdów użytkowych w Hanowerze uwagę zwiedzających przyciągnął niepowtarzalny Actros w kolorze jadowitej zieleni, zaparkowany przy wejściu do świata samochodów użytkowych Daimler Trucks. ...

  •