Audi B3 lub B 4 lub.. Na rozdrożu. Jaki wybrać samochód?

18 Lip 2007, 07:28

Witam.
Jestem troszeczkę na rozdrożu w temacie kupna samochodu,i bym prosił o pomoc,i jakieś sugestie w tym temacie.Mianowicie przymierzam się do kupna samochodu.Jestem wysoki ,tak jak i żona,bo ta kwestia też jest istotna przy zakupie samochodu,aby czuć się w nim swobodnie.Jednocześnie jest i ograniczony limit kasy /8 tyś/.Spośród wielu marek samochodów wybrałem kilka ,co będę brał pod uwagę przy ostatecznej decyzji odnośnie tej inwestycji.A w grę wchodzą—VW Golf 3.VW Pasat. Ford Eskord.Opel Astra.Opel Wektra.jak i Audi 80 B-4. Ze względów czysto ekonomicznych będę brał pod uwagę ekonomiczne zużycie paliwa,niezawodny silnik,do akceptacji cenę i dostępność części zamiennych,jak i blachy też nie są bez znaczenia.Jeśli chodzi o Audi 80 B 4 ,to wiadomo że jeśli chodzi o poj to zaczyna się od 1,600.W ostateczności jestem w stanie tą poj zaakceptować ,bo zapewne przekłada to się w zużycie paliwa/ja myślałem o poj 1400/.I tutaj moje pytanie się pojawia.Czy macie jakieś dokładne namiary eksploatacyjne tego modelu tj B 4,między innymi zużycie paliwa,jak i gazu,osiągi itp.Czy waszym zdaniem wybranie spośród wyszczególnionych marek samochodów będzie trafnym wyborem wybranie B 4 ,czy można się jeszcze zastanowić nad inną marką z tych podanych..Wiem że istotą jest silnik w samochodzie.To po prostu musi być nie zawodne.Miałem kiedyś Opla Kadetta,to co kilka tygodni wlewałem olej,a później weszlem w Nissana Sunny 1,4 to silnik mimo przebiegu 230000 tyś km chodził jak zegarek,a przez prawie rok nie wlałem grama oleju.Więc proszę o pomoc w dokonaniu wyboru samochodu.Czy postawić na B 4 ,czy sensowne jest postawienie na inną markę ,biorąc pod uwagę uwarunkowania które nadmieniłem.Pozdrawiam i dzięki za pomoc i sugestie !.
kaza1
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Bydgoszcz-Fordon

18 Lip 2007, 21:19

Kolego ja niedawno kupiłem Audi B4 i jestem bardzo zadowolony, zobacz zresztą mój test w odpowiednim dziale na forum, tam szczegółowo opisałem ten samochód.
Forum miłośników Dacii
AutoFotograf
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3
Miejscowość: Góry Karpaty

19 Lip 2007, 06:05

Miałem kiedyś Opla Kadeta. Ten samochodzik był miękki i ładnie go się prowadzilo.Póżniej był Nissan Sunny .I nie miałem szczęścia go kupując.Był twardy i miał wytłuczone zawieszenie.Co do Audi ,to z racji na ograniczenia kasowe wejdę chyba w B-3,1800,75KM.Wiem że to nie jest rewelka ,ale zapewne kulać się będzie.O blachy jestem pewien,natomiast inne rzeczy eksploatacyjne wiadomo się zużywają .Silnik też jest istotną kwestią ,aby nie miał przedmuchów,no i nie brał oleju .Jestem ciekaw czy w B3 rozrząd jest na pasku czy łańcuszku?
kaza1
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Bydgoszcz-Fordon

21 Lip 2007, 13:59

kaza1 napisał(a):Miałem kiedyś Opla Kadeta. Ten samochodzik był miękki i ładnie go się prowadzilo.Póżniej był Nissan Sunny .I nie miałem szczęścia go kupując.Był twardy i miał wytłuczone zawieszenie.Co do Audi ,to z racji na ograniczenia kasowe wejdę chyba w B-3,1800,75KM.Wiem że to nie jest rewelka ,ale zapewne kulać się będzie.O blachy jestem pewien,natomiast inne rzeczy eksploatacyjne wiadomo się zużywają .Silnik też jest istotną kwestią ,aby nie miał przedmuchów,no i nie brał oleju .Jestem ciekaw czy w B3 rozrząd jest na pasku czy łańcuszku?

Czy macie jakieś namiary na książke serwisową tego modelu??? Pozdrawiam
kaza1
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Bydgoszcz-Fordon
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak sprawdzić auto przed zakupem?
    Kupno używanego samochodu to inwestycja, która wymaga szczególnej uwagi. Przed dokonaniem zakupu należy dokładnie skontrolować wiele elementów. Zaniedbanie któregoś kroku może skończyć się przykrą ...
    Wyposażenie na każdą wyprawę
    Jak przetrwać samochodową wyprawę w teren, do leśnej głuszy lub… na kemping? Jesteśmy coraz wygodniejsi i chcemy ułatwiać sobie życie. Nawet, jeśli pragniemy spędzić kilka dni jak Bear Grylls, możemy przy tym podarować ...

  •