Audi B3 lub B 4 lub.. Na rozdrożu. Jaki wybrać samochód?

[Audi B3 lub B 4 lub..] Na rozdrożu. Jaki wybrać samochód?

18 Lip 2007, 06:28

Witam.
Jestem troszeczkę na rozdrożu w temacie kupna samochodu,i bym prosił o pomoc,i jakieś sugestie w tym temacie.Mianowicie przymierzam się do kupna samochodu.Jestem wysoki ,tak jak i żona,bo ta kwestia też jest istotna przy zakupie samochodu,aby czuć się w nim swobodnie.Jednocześnie jest i ograniczony limit kasy /8 tyś/.Spośród wielu marek samochodów wybrałem kilka ,co będę brał pod uwagę przy ostatecznej decyzji odnośnie tej inwestycji.A w grę wchodzą—VW Golf 3.VW Pasat. Ford Eskord.Opel Astra.Opel Wektra.jak i Audi 80 B-4. Ze względów czysto ekonomicznych będę brał pod uwagę ekonomiczne zużycie paliwa,niezawodny silnik,do akceptacji cenę i dostępność części zamiennych,jak i blachy też nie są bez znaczenia.Jeśli chodzi o Audi 80 B 4 ,to wiadomo że jeśli chodzi o poj to zaczyna się od 1,600.W ostateczności jestem w stanie tą poj zaakceptować ,bo zapewne przekłada to się w zużycie paliwa/ja myślałem o poj 1400/.I tutaj moje pytanie się pojawia.Czy macie jakieś dokładne namiary eksploatacyjne tego modelu tj B 4,między innymi zużycie paliwa,jak i gazu,osiągi itp.Czy waszym zdaniem wybranie spośród wyszczególnionych marek samochodów będzie trafnym wyborem wybranie B 4 ,czy można się jeszcze zastanowić nad inną marką z tych podanych..Wiem że istotą jest silnik w samochodzie.To po prostu musi być nie zawodne.Miałem kiedyś Opla Kadetta,to co kilka tygodni wlewałem olej,a później weszlem w Nissana Sunny 1,4 to silnik mimo przebiegu 230000 tyś km chodził jak zegarek,a przez prawie rok nie wlałem grama oleju.Więc proszę o pomoc w dokonaniu wyboru samochodu.Czy postawić na B 4 ,czy sensowne jest postawienie na inną markę ,biorąc pod uwagę uwarunkowania które nadmieniłem.Pozdrawiam i dzięki za pomoc i sugestie !.
kaza1
Nowicjusz

Miejscowość: Bydgoszcz-Fordon

Re: [Audi B3 lub B 4 lub..] Na rozdrożu. Jaki wybrać samochó

18 Lip 2007, 20:19

Kolego ja niedawno kupiłem Audi B4 i jestem bardzo zadowolony, zobacz zresztą mój test w odpowiednim dziale na forum, tam szczegółowo opisałem ten samochód.
Forum miłośników Dacii
AutoFotograf
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Góry Karpaty

19 Lip 2007, 05:05

Miałem kiedyś Opla Kadeta. Ten samochodzik był miękki i ładnie go się prowadzilo.Póżniej był Nissan Sunny .I nie miałem szczęścia go kupując.Był twardy i miał wytłuczone zawieszenie.Co do Audi ,to z racji na ograniczenia kasowe wejdę chyba w B-3,1800,75KM.Wiem że to nie jest rewelka ,ale zapewne kulać się będzie.O blachy jestem pewien,natomiast inne rzeczy eksploatacyjne wiadomo się zużywają .Silnik też jest istotną kwestią ,aby nie miał przedmuchów,no i nie brał oleju .Jestem ciekaw czy w B3 rozrząd jest na pasku czy łańcuszku?
kaza1
Nowicjusz

21 Lip 2007, 12:59

kaza1 napisał(a):Miałem kiedyś Opla Kadeta. Ten samochodzik był miękki i ładnie go się prowadzilo.Póżniej był Nissan Sunny .I nie miałem szczęścia go kupując.Był twardy i miał wytłuczone zawieszenie.Co do Audi ,to z racji na ograniczenia kasowe wejdę chyba w B-3,1800,75KM.Wiem że to nie jest rewelka ,ale zapewne kulać się będzie.O blachy jestem pewien,natomiast inne rzeczy eksploatacyjne wiadomo się zużywają .Silnik też jest istotną kwestią ,aby nie miał przedmuchów,no i nie brał oleju .Jestem ciekaw czy w B3 rozrząd jest na pasku czy łańcuszku?

Czy macie jakieś namiary na książke serwisową tego modelu??? Pozdrawiam
kaza1
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Akumulatory ze stałym elektrolitem - mniejsze i większa pojemność Akumulatory ze stałym elektrolitem - mniejsze i większa pojemność
    Toyota planuje szybką ekspansję na rynku samochodów elektrycznych. Pionier rynku hybryd prowadzi najbardziej zaawansowane na świecie prace nad bateriami ze stałym elektrolitem, które mają być odpowiedzią na ...
    Fotel samochodowy Toyoty z drukarki 3D Fotel samochodowy Toyoty z drukarki 3D
    Fotele samochodowe zazwyczaj nie należą do najwygodniejszych, choć bywają chlubne wyjątki. Producenci mają w tej dziedzinie jeszcze wiele do zrobienia. Dzisiejsze fotele samochodowe konstruowane są z wykorzystaniem dość starych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Autosacrum 2009
      S2020005
      GTP Light