Audi czy Bmw do 20k?

Audi czy Bmw do 20k?

24 Sty 2016, 22:21

Witam i pozdrawiam :)
Więc zacznę temat tak: chcę kupić audi lub bmw do 20kzł lecz mam kilka dylematów. Rzecz pierwsza zastanawiam się jaki silnik wybrać i na jakie paliwo jeżdzić. (zaznacznę, że jestem zielony w motoryzacji.) Obecnie mam Astre II 1.7 isuzu. i mam zamiar niedługo ją sprzedać i dołożyć do przyszłego samochodu. Obecnie robię średnio 1000km/msc ale za pół roku kończę studia i sporo km mi odejdzie. Do pracy średnio mam 360km/msc + dojazdy do dziewczyny więc do 500km będę robić miesięcznie co za tym idzie diesel już mi się średnio widzi aczkolwiek słyszałem bardzo dobre opinie na temat 1.9d w audi. Chciałbym byście mi poradzili jaki samochód kupić
do pracy mam 12km w jedna stronę z czego 3km to miasto.
Jestem dosyć wysoki(194cm) więc astra jest dla mnie troszkę mało wygodna chyba, że usiądę na sportowo(fotel mocno w tył aby kolanami po kierownicy nie bić). Audi jakie mnie interesuje to A4 B6 w sedanie i myślę aby kupić w dieselku 1.9 z racji na dobre opinie i małe spalanie (mam cenę 3zł za litr) jednak boję się, że będzie jeździć niedogrzana i będę musiał odwiedzić mechanika. Drugi silnik jaki interesuję mnie w Audi to 1.8T ale w benzynie ma duże spalanie. Nie należę do pizdowników także wyjdzie ekonomiczna jazda ale jeżeli kupię w PB to wstawie gaz. Słyszałem, że powstały instalację, które podają ciekły gaz i nie niszczy tak silnika. Oba samochody kupiłbym do 20k, z tym że na gaz bym dozbierał w przyszłości. Również podobają mi się bmki piątki z tym, że ogólnie sporo osób źle ocenia te samochody za całokształt. Ewentualnie kupiłbym mercedesa za tę kwotę ale spotkałem się z opiniami iż merce robili słabe na benzynę. Troszkę chaotycznie napisałem wszystko ale myślę, że idzie się połapać. Stworzyłem nowy temat z racji na datę i typowy mój przykład dojazdów itp. POZDRAWIAM i dziękuję za odp.

aa tak i jeszcze jedno. W grę wchodzi sprowadzenie samochodu z Brukseli, ponieważ mam tam rodzinę i kupowałbym wtedy do 4k euro
świeżak625
Obserwowany

Prawo jazdy od: 19 10 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra II
Silnik: 1.7 DTI 75KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Audi czy Bmw do 20k?

24 Sty 2016, 22:27

Szukaj A4 1,8T lub BMW e46 z rzędową szóstką i załóż LPG - wyjdzie najtaniej. Jak jesteś wysoki warto pójść klasę wyżej czyli A6 i e39.
Z propozycji Lexus IS 200 i GS 300 (sam rozpatrywałem 3 modele A4/e46/IS)
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 106
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2000

24 Sty 2016, 23:07

Jak cenisz sobie wygodę to bym brał e39/a6 z 2.8 i potem gaz
Sprzedam :
Volvo v70 03r. d5 PL blachy
Seat Leon 1.6 03r. z niemiec
kyrtapSzn
Początkujący

Prawo jazdy od: 30 07 2012
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Golf IV
Silnik: 1.9 115km
Rok produkcji: 2000

24 Sty 2016, 23:17

z tego co widzę w raportach spalania to 2.8 dużej różnicy nie ma w spalaniu co do 1.8t ale czy to nie będzie za duży silnik na miasto? Powiem szczerze w a6 odstrasza mnie ten tył jest strasznie ... jajowaty, dlatego też zainteresowałem się a4 i jak siedziałem w niej to czułem się dobrze, nie jechałem na dłuższą trasę ale było wygodnie. a co do BMW to jest ktoś kto ma i może się wypowiedzieć?

i też się zastanawiam czy nie kupić jakiegoś uszkodzonego po taniości i go zrobić?
świeżak625
Obserwowany

Prawo jazdy od: 19 10 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra II
Silnik: 1.7 DTI 75KM
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie śpij za kierownicą podczas jazdy! Nie śpij za kierownicą podczas jazdy!
    Zmęczenie to prawdopodobnie najbardziej bagatelizowany czynnik wśród przyczyn wypadków drogowych, ponieważ jego rzeczywisty udział jest trudny do zmierzenia. Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ na nawet 30% wypadków ...
    Glikometr - tester płynu chłodniczego - instrukcja Glikometr - tester płynu chłodniczego - instrukcja
    Cześć, pokażę Wam jak działa glikometr przyrząd którym możemy przetestować temperaturę wrzenia i przemarzania płynu chłodniczego który znajduje się w układzie chłodzenia samochodu. Dlaczego warto kontrolować ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Helikopter - loty wycieczkowe
      Ładowanie samochodu - Seat Altea XL Electric Ecomotive
      Dziewczyny, Wojna Północ-Południe, 7
      Renault Kangoo Z.E. - 10000 sprzedanych egzemplarzy