Audi Q3 Sportback głosami czytelników wygrywa plebiscyt "Best Cars"

07 Lut 2020, 11:32

Audi Q3 Sportback, model wprowadzony na rynek zaledwie kilka miesięcy temu, pokonało silną konkurencję w kategorii "kompaktowe SUV-y/pojazdy terenowe" w plebiscycie "Best Cars 2020". Świetne wyniki Audi potwierdziły miejsca na podium przyznane modelom: A1, A5 Sportback, A8 i e-tron. Organizatorem tego popularnego plebiscytu jest niemieckie wydanie magazynu motoryzacyjnego "Auto motor i sport".

"Zwycięstwo modelu Q3 Sportback jest potwierdzeniem naszej wyjątkowej pozycji, szczególnie, że w zeszłym roku zwyciężył bardzo pokrewny technicznie model, Q3" - powiedział szef designu Audi, Marc Lichte. "Klienci doceniają naszą koncepcję kompaktowego SUVa klasy premium o progresywnej stylistyce zewnętrznej" dodał.
Charakterystyczna dla pojazdów coupé linia dachu sprawia, że Q3 Sportback wydaje się znacznie dłuższy, co czyni go eleganckim bratem modelu Q3.
Audi Q3 Sportback głosami czytelników wygrywa plebiscyt "Best Cars" Plebiscyt "Best Cars", którego wyniki niemiecka edycja magazynu "Auto motor i sport" zaprezentowała w tym roku po raz 44., jest jednym z najważniejszych konkursów europejskiej branży motoryzacyjnej. Ponad 100 tys. czytelników z Niemiec wybierało swoich ulubieńców spośród 387 modeli aut w jedenastu kategoriach. Czytelnicy mogli oddać po dwa głosy w każdej z kategorii: jeden dla ogólnego zwycięzcy i jeden dla najlepszego importowanego modelu. Kategorie "kompaktowe SUV-y/pojazdy terenowe" i "duże SUV-y" - należały do najsilniejszych, gdyż w każdej do rywalizacji stanęły 63 modele aut. Audi Q3 Sportback wygrało, zdobywając 11,5% głosów. Inne modele Audi, które stanęły na podium: A1 (kategoria "samochody kompaktowe") zdobyło drugie miejsce, natomiast A5 Sportback ("samochody klasy średniej"), A8 ("samochody klasy luksusowej") i e-tron ("duże SUV-y/pojazdy terenowe") zdobyły trzecią pozycję w swoich kategoriach.

źródło: VGP | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3353
Zdjęcia: 12343
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Toyota Hilux Chinook 4×4 – kamper przepustką do przygody
  Kamper zbudowany na terenówce to marzenie wielu podróżników. Nie musi być nowy – wystarczy funkcjonalna aranżacja części mieszkalnej opartej na niezawodnym samochodzie, który poradzi sobie ...
  Hybrydy dominują na rynku aut na prąd
  Polski rynek zelektryfikowanych samochodów zupełnie nie przypomina już tego sprzed kilku lat. W tym roku wybór hybryd i samochodów elektrycznych obejmuje ponad 130 modeli z wszystkich segmentów. ...

 •  
  • Warto przeczytać