Audi Tradition plany na sezon 2018

Audi Tradition plany na sezon 2018

21 Lut 2018, 20:07

Ponad dwadzieścia przewidzianych w kalendarzu na rok 2018 imprez, pozwoli wszystkim miłośnikom motoryzacji nie tylko zobaczyć czy dotknąć historycznych samochodów marki Audi, ale również wziąć udział w świętowaniu i uczczeniu wielu rocznicowych wydarzeń. Jednym z najważniejszych tego typu spotkań będzie dwudziesta piąta edycja Festival of Speed w brytyjskim Goodwood. Cztery pierścienie pokażą tam model Auto Union Typ C "Srebrna Strzała" z roku 1936. Natomiast prezentacja Audi na Classic Days na Zamku Dyck odbędzie się pod znakiem sto pięćdziesiątej rocznicy urodzin założyciela marki, Augusta Horcha. Tradycyjnie już sygnałem do rozpoczęcia całego sezonu imprez zabytkowych pojazdów będzie wystawa Techno Classica w Essen, która odbędzie się w dniach od 21 do 25 marca.

Odbywająca się co roku w Essen największa na świecie wystawa klasycznych pojazdów, gromadząca zawsze ponad 185 tysięcy zwiedzających, będzie sceną do świętowania jednego z milowych kamieni w historii Audi. Dokładnie 50 lat temu, marka powróciła do segmentu aut luksusowych, przedstawiając światu model Audi 100. Trzy specjalnie wybrane egzemplarze tego samochodu wystawione zostaną na stoisku czterech pierścieni. Obok nich staną dwie ikony sportów motorowych: Auto Union Typ D – zdobywca włoskiego i brytyjskiego Grand Prix sprzed 80 lat oraz Audi 200 quattro – zwycięzca amerykańskiej serii wyścigów TransAm sprzed 30 lat.
ImageAugust Horch, założyciel Audi, urodził się 150 lat temu. Z tej okazji, podczas tegorocznego spotkania Classic Days na Zamku Dyck (3 do 5 sierpnia), Audi Tradition pokaże luksusowe samochody marki Horch z lat ’20 i ’30 ubiegłego wieku. Modele marki Horch staną również na linii startu rajdów Sachsen Classic, który odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia, Donau Classic (od 21 do 23 czerwca) i Heidelberg Historic (12 do 14 lipca). W obchody rocznicy urodzin założyciela Audi wpisuje się też rajd August Horch Classic (22 lipca w Zwickau) i impreza rocznicowa zaplanowana na dni od 12 do 14 października w mieście urodzenia Horcha, Winningen.

Miłośnicy sportów motorowych mogą już przygotowywać się do czterech specjalnych wydarzeń z udziałem czterech pierścieni. Najważniejsze z nich to 25. Festival of Speed w Goodwood (Wielka Brytania). Tam będzie można ujrzeć Auto Union "Srebrna Strzała" z lat ’30 XX w. Szesnastocylindrowy sportowy bolid Auto Union Typ C z roku 1936, będzie jednym z najważniejszych gości biorących udział w tym największym na świecie spotkaniu fanów dawnych wyścigów i rajdów. Innym tego typu wydarzeniem będzie impreza historyczna w Daun w Niemczech. W dniach od 19 do 21 lipca, Audi Tradition pokaże tam m.in. Audi Sport quattro S1 "Pikes Peak", model którym Walter Röhrl wjechał do historii, wdrapując się w roku 1987 w rekordowym czasie na szczyt Pikes Peak w amerykańskim stanie Colorado.

Zwiedzający Swiss Grand Prix w Bernie (26 sierpnia) również będą mieli możliwość ujrzenia tam modelu Auto Union Typ C z roku 1936, a goście hamburskiego Stadtpark Revival (8 i 9 września) modelu Audi 200 quattro TransAm rok produkcji 1988, z kolekcji Audi Tradition.

źródło: Audi Group
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2678
Zdjęcia: 9693
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Renowacja, naprawa podsufitki w samochodzie - instrukcja Renowacja, naprawa podsufitki w samochodzie - instrukcja
  Naprawa podsufitki w samochodzie wymaga od nas trochę pracy i myślę że większość osób wiedząc jak to zrobić poradziła by sobie z takim problemem. Opiszę jak naprawić podsufitkę od której zaczyna odpadać materiał ...
  Wodorowe ABC - to powinieneś wiedzieć o samochodach na wodór Wodorowe ABC - to powinieneś wiedzieć o samochodach na wodór
  Samochód na wodór? Dziś dla większości ludzi brzmi nieprawdopodobnie, ale to już rzeczywistość. W istocie otrzymywanie wodoru i jego wykorzystanie do poruszania pojazdów to sprawy prostsze, niż się na ...

 •  
  • Toyota Verso, trzeci rząd siedzeń, mini van
   Moto Piknik - Olsztyn/Dajtki 2009
   Volvo 240 Turbo
   Men's Day 2010