Auta do driftu za rozsądne pieniądze – które wybrać?

17 Mar 2020, 20:33

Z czasem czy innymi kierowcami możemy ścigać się praktycznie każdym samochodem. Ale kiedy chodzi o drift, to bez napędu na tył i odpowiedniej mocy nawet nie ma co stawać na torze.

Popularność jazdy bokiem w Polsce stale rośnie, przybywa również amatorskich zawodów i treningów, w czasie których można trenować kontrolowanie poślizgu w bezpiecznych warunkach. Dlatego razem z Pawłem Trelą, jednym z najlepszych drifterów w Europie i konstruktorem samochodów sportowych, prezentujemy 8 modeli, które warto rozważyć na starcie przygody z driftingiem.
Auta do driftu za rozsądne pieniądze – które wybrać? Auto do driftu Ford Sierra

Auto do driftu Opel Omega

Auto do driftu BMW serii 3

Auto do driftu Lexus IS
Auta do driftu za rozsądne pieniądze – które wybrać? Auto do driftu Lexus GS

Auto do driftu Mercedes-Benz klasy C

Auto do driftu Volvo 900

Auto do driftu Mazda MX-5

Na liście zabrakło wielu legend driftingu, takich jak Toyoty Supra i Corolla AE86, Mazda RX-7 czy Nissany 200SX albo Skyline. Te modele oczywiście świetnie nadają się do jazdy w kontrolowanym poślizgu, ale mają dzisiaj kolekcjonerski status, więc nie dość, że trudno je zdobyć, to zyskują bardzo wysokie ceny. A koszty i dostępność części nie ułatwiają zadania.

źródło: Producenci samochodów; Drifterzy | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3466
Zdjęcia: 12551
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

17 Mar 2020, 20:50

Zabrakło naszych legend driftu z lat 90 :) któż z nas nie driftował Fiatem 126P w zimowych warunkach czy Fiatem 125P który miał bardzo lekki tył, nawet Polonez dawał radę :ok: :mrgreen:
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 4372
Zdjęcia: 12
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niebezpieczny miesiąc na drogach - październik
    Jesienią dostosowanie techniki prowadzenia samochodu do zmiennych i często trudnych warunków ma szczególne znaczenie. W ostatnich latach to właśnie w październiku w wypadkach drogowych w Polsce zginęło najwięcej ...
    Bieżnikowanie opon - nie tylko w czasie kryzysu
    Rok 2011 był dla polskich bieżnikowni bardzo dobry. Wszystkie zakłady bieżnikujące opony odczuły zwiększony popyt na opony bieżnikowane zwłaszcza w drugiej połowie roku. Tendencja wzrostowa widoczna też była w pierwszych ...

  •