Autko 15-20 tys LPG

Autko 15-20 tys LPG

13 Gru 2019, 21:27

Witam

Powiększa mi się rodzinka o jednego członka w lutym i w głównej mierze on jest impulsem do zmiany auta. Mój Fabian 1.2 htp poszedł do Żyda więc jestem gotowy na nową skarbonke.

Pewnie w tygodniu to dużo km nie będzie, praca, dom, zakupy. Jednakże sobota i niedziela to możliwe jakieś weekendowe wycieczki po 100 km w jedną stronę liczymy.

Chcialbym aby wózek mieścił się w bagaju i aby te jakieś +- 120 kucy było (jeśli się da).

To co mi się udało wymyślić w tych kryteriach to Astra h 2009 1. 8 150 kucy, jednakże wszystko dostępne na otomoto jest ubogie i strasznie drogie jak na taką cenę przykładowo https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astr ... alery-open i https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astr ... 8adc3f775d

Strasznie słabo także jeśli chodzi o ilość takich potencjalnych zakupów. Dlatego pomyślałem o astrze h ale 1.6 115 kucy.

Moja uwagę przykulo także cruze jednakże jakość wykończenia plastików mnie odrzuciła.

Bardzo proszę o jakieś propozycje jak w temacie 15-20 tysięcy. Oraz o opinię na temat astry h, jakby ktoś był uprzejmy i miły a także miał ochotę przeglądnac otomoto i inne olx aby podrzucić ciekawe oferty będę bardzo wdzięczny :happy:
Mifol
Początkujący

Auto: Opel Astra G
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Autko 15-20 tys LPG

13 Gru 2019, 21:54

Ta druga to dobry szrot musi być.. 10k to trzeba mieć na początek produkcji czyli 2004/05 a nie 2009..
Do tego silnik 1.8 140km wcale nie jest taki rewelacyjny..
Silnik posiada zmienne fazy rozrządu i częstą usterką jest awaria kół tego systemu.
Dodatkowo dochodzi regulacja luzu zaworowego która nie jest automatyczna, tylko poprzez tzw. szklanki przez co trzeba ją wykonywać przy LPG co 30.000km co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Silnik ma chyba też miększe gniazda zaworowe przez co właśnie na LPG trzeba częściej kontrolować luz bo się "wyrabia".

Mifol skąd jesteś to coś się poszuka.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

14 Gru 2019, 01:17

Barol, Nowy Sącz ale wiadomo że jak będzie co dobrego to i pół polski się podjedzie :)
Mifol
Początkujący

14 Gru 2019, 09:47

Ja na razie podrzucę modele pod LPG:
Fiat Bravo 1.4T
Opel Astra H 1.8 125KM
Ford Focus MK2 2.0
Volvo S40/V50 2.0
Mazda 3 2.0
Seat Leon I 1.8T
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

14 Gru 2019, 13:32

Bez lpg:
https://www.otomoto.pl/oferta/honda-civ ... 851fd0d0d7 - przedni zderzak od strony kierowcy lekko przetarty i raczej nie zmieścisz się z montażem lpg.
https://www.olx.pl/oferta/honda-civic-4 ... e6eae1161e - śmieszny przebieg i 1właściciel tylko pozostaje kwestia wsadzenia wózka do bagażnika..
https://www.olx.pl/oferta/hyundai-i30-C ... 966d40cf7c - to raczej jako ciekawostka no chyba że pasuje Ci tuning.

Z gazem:
https://www.olx.pl/oferta/audi-a4-b6-1- ... 33d30b43eb - Polski salon,świeży gaz,zrobione zawieszenie i hamulce tylko nie wiem czy pasuje Ci kombi..
https://www.olx.pl/oferta/ford-focus-mk ... da0074b29c
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

14 Gru 2019, 21:42

Właśnie kombi odpada bo docelowo to autko ma być żony (jak zda prawko). Widząc kombi robi jej się niedobrze, po co ma mi panikować i się bać jeździć.

No ten tuning to też odpada.

Co do Civic to tak jak napisałeś jak z tym wózkiem? Bebeto luca wózek mamy i pasuje go tam zmieścić :D

Znalazłem taką furkę na wypasie https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focu ... 5172d5142c co myślicie?

Volvo odpada bo mi się nie podoba.

Mazda 3 chyba nierealna w tych pieniądzach... :(

A ile się róznic bagażnik focusa mk2 2.0 od astry H? hmm

A może udałoby Ci się znaleźć coś godnego uwagi z focusa mk 2 2.0? hmmm?

Na otomoto widze dużo na full wypasie sztuk titanum lub ghia ale z silnikiem 1,8.... Jak to współpracuje z gazem?
Mifol
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kolejny krok w stronę jazdy autonomicznej Kolejny krok w stronę jazdy autonomicznej
    Nie jest tajemnicą, że Toyota intensywnie pracuje nad technologią jazdy autonomicznej. Japoński koncern jest bardzo blisko wprowadzenia nowego układu zautomatyzowanej jazdy do aut produkcyjnych. Mowa o systemie Teammate, ...
    Uwaga na duże samochody ciężarowe (TIR’y) Uwaga na duże samochody ciężarowe (TIR’y)
    Duże samochody ciężarowe, potocznie zwane TIR-ami, można bardzo często spotkać na polskich drogach, nawet tych przebiegających przez miasto. W pobliżu tego rodzaju pojazdów, ze względu na ich rozmiary i masę oraz ograniczone ...

• Re: Autko 15-20 tys LPG

15 Gru 2019, 10:15

Nie ma sensu jeździć przez pół Polski za autem do tego ten od Focusa to handlarz i z Płocka a co za tym idzie nie warto.. Handlarzy z Płocka,Gostynina i okolic należy unikać..

Ogólnie Focus jak najbardziej na tak,bardzo przyjemne auto,mam dwóch znajomych co go mają i sobie chwalą tylko że oboje mają z silnikiem 1.6..
    Barol
    Awatar użytkownika

15 Gru 2019, 12:09

A jakie silniki w tych focusach do gazu? 2,0 oraz 1,8 i 1,6 będzie okej ?

Z jakich miejscowości handlarzy omijać jeszcze? a może masz jakies miejsca godne polecenia z samochodami?

A te auta od AA auto czy coś takiego to warte?

Jak jest że Potwierdzony przebieg wydrukiem z TUV to wierzyć w to? czy da się to jakoś obejść i jest sfałszowane?

Mógłbym Cie prosić jeszcze o rzucenie okiem na focusy mk2 1,8 i ich oferty? Bo tak się złożyło że jadę na audit do firmy z kielc z pon na wtorek i moze udało by się gdzieś podskoczyć przy okazji i zobaczyć co nie co.

Co sądzisz o tym? https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focu ... 3bdb7199d7 daleko już bym nie miał, czy mimo wszystko nie warto :/
    Mifol
    Początkujący

15 Gru 2019, 12:43

Tylko wiesz że takim autem legalnie nie wrócisz na kołach do domu? Podczas kontroli 500zł mandatu i laweta..

Zaraz coś wrzucę od siebie (będę edytował post).

AAAuto sobie odpuść..

EDIT:
    1.8 125km do gazu ogólnie ok ale trzeba zastosować dodatkową lubryfikacje.
    Bez względu na rodzaj zastosowanego układu gazowego zasilania należy okresowo (co około 30tys.km) sprawdzać i ewentualnie regulować luzy zaworowe w tym silniku.

Ogłoszenia:
    https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-CID5 ... fd422bd45e
    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focu ... CpYis.html?
    https://www.otomoto.pl/oferta/ford-focu ... CGiBK.html? - tylko najsłabszy silnik i trochę tanio woła..
    Barol
    Awatar użytkownika

18 Gru 2019, 11:50

Barol sorki za zamulenie, ale praca mnie zawaliła, i nie udało mi się go oglądnąć. Jednak audit był negatywny w piątek znowu tam jadę i to raczej będzie formalność i zostanie mi kilka h na oględziny.

Tak więc ten że słaby silnik to tez skreśliłem od razu i ten gość ze Sącza to wiem, że krętacz bo okazało się że go znam i znająć życie to ta instalacja LPG najtańszym kosztem została zalożona.

Ten trzeci wydaje się być ok, że ma auto służbowe a to auto było żony ale teraz już żona ma jego a to na sell. Mówi że wszystko śmiga, podesłał mi nawet zdjęcia pasów bo chce zobaczyć czy nie wybuchły i nie wiem jak to czytać, gdzie tam jest rok? [link wygasł] [link wygasł]

Potrafisz to rozszyfrować? orginalne wg Ciebie?
    I jak to wygląda cena co do auta? po tyle chodzą? Czy raczej drogi?
    Mifol
    Początkujący

18 Gru 2019, 17:20

Powiem szczerze że w temat pasów jakoś nigdy się nie zagłębiałem więc nie pomogę.
    Co do Focusa to jeśli stan jest ok i przebieg wygląda realnie to warto dac te 18k ale oczywiście negocjować można.
    Barol
    Awatar użytkownika

19 Gru 2019, 20:22

Oki, jutro uderzę do niego na oględziny i będę wiedział co w trawie piszczy.

Mógłbyś Barol podrzucić co must be check w focusach? Czego szukać? Rdzy zapewne? Jak tak to gdzie? i co jeszcze mógłbym ocenić wizualnie jako laik w tych egzemplarzach?
    Mifol
    Początkujący

19 Gru 2019, 21:51

O dziwo ta generacja Focusa nie ma za bardzo problemów z rdza.
    Ogólnie jeśli nie znasz się zbytnio na autach to najlepiej podjedź na stacje diagnostyczną tylko pamiętaj że to Ty ja wybierasz a nie sprzedający no chyba że uda Ci się na szybkości umówić wizytę w ASO to sprawdzą Ci auto (czas wizyty max 2godziny,koszt zależy od serwisu ale w granicach 400-500zł).
    Barol
    Awatar użytkownika

24 Gru 2019, 23:23

Witaj

W końcu kupiłem tego focusa, sprawdziałem go miernikiem i tylko lewe nadkole gdzieś na długości 5 cm ma drugą warstwę lakieru 260-280 miernik pokazał. Lusterko było uszkodzone ale naprawił, szyby orginalne za wyjatkiem przedniej, która była wymieniana i źle poklejona jest bo odchodzi podszybie więc musze poprawić. Na diagnostyce prawa strona hamulce w normie ale słabiej hamują, do wymiana lewa przednia tuleja zawieszenia oraz dwa jakies elementy tylnego zawieszenia po obu stronach.
    Mifol
    Początkujący