Autko dla kobiety

14 Paź 2010, 20:57

Witam wszystkich na forum! Zalogowałam się tu specjalnie, żeby poradzić się w sprawie zakupu samochodu, bo sama nie mam na ten temat zielonego pojęcia. Mój budżet finansowy to max 8000zł. Jako kobieta (i w dodatku blondynka!) preferowałabym raczej jakieś nieduże, zwinne i bezpieczne autko. No i ekonomiczne. Proszę o jakieś sugestie. Pozdrawiam :wink:
aniaaa212
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: z kątowni

14 Paź 2010, 21:26

Ile rocznie będziesz robić km?Będzie łatwiej doradzić z jakim silnikiem szukać.Niewiem czemu ale nasunął mi sie Fiat Bravo.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Paź 2010, 07:26

Nie napisałaś praktycznie nic o samochodzie, więc trudno bedzie mi coś Ci doradzić.
Jeśli ma to być mały samochód i ekonomiczny, a przy tym stosunkowo świeży, to proponuję koleżance fiata pandę.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Mały przebieg, niskie spalanie, a i awaryjnośc niska.

Drugi, jaki zasugeruję to toyota yaris.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Pozdrawiam :-)
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

15 Paź 2010, 07:41

Niewiem czy za te pieniądze znajdzie dobry egzemplarz Pandy i Yarisa a pozatym Yaris w środku to puszka sardynek,praktycznie mało miejsca.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Paź 2010, 08:59

No więc dobrze by było gdyby był mało awaryjny oczywiście :) A co do ilości km - w sumie to głównie samochód dla mojej jednoosobowej firmy, którą zakładam (związanej z fotografią). Tak więc poza wyjazdami do klientów w moim województwie i sąsiadujących (ok. raz w tygodniu), nie planuję nim dużo jeździć, bo po prostu nie lubię i nie mam takiej potrzeby. Co do wielkości - chciałabym żeby nie był duży, ale zależy mi możliwie sporej ilości miejsca dla kierowcy - jestem wysoką osobą.

[ Dodano: 15 Październik 2010, 10:06 ]
Acha! trudno mi jest podać więcej informacji - te najważniejsze dla mnie cechy samochodu, jaki chciałabym kupic już wymieniłam. Natomiast co do pozostałych - nie mam pojęcia jakie to ma przełożenie na cenę. Biorąc pod uwagę mój niski budżet nie oczekuję jakichś luksusów :) No i nie znam się po prostu :sad: A z wszystkich zaproponowanych tutaj samochodów najbardziej przypadła mi do gustu toyotka :) Poza tym słyszałam, że toyoty to bardzo dobre samochody. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i czekam na jeszcze jakieś sugestie
aniaaa212
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: z kątowni

15 Paź 2010, 10:30

myślę, że toyota yaris będzie dla Ciebie odpowiednia.
Wystarczy poszukać ładnego egzemplarza, udac sie do mechanika na sprawdzenie, czy wszystko jest w porzadku pod maską i możesz jeździc do swoich klientów :)

Jeśli będziesz potrzebowac pomocy w znalezieniu egzemplarza, napisz mi wiadomość to coś Ci znajdę
Ostatnio edytowany przez pinio124, 15 Paź 2010, 10:31, edytowano w sumie 1 raz
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka?
    Przygotowałem dla Was instrukcję według której można samemu wyczyścić przednie lampy i halogeny wewnątrz razem z odbłyśnikami. Nie jest to trudne zadanie trzeba jednak uważać żeby nie uszkodzić lampy podczas rozbierania, ...
    Jak można odzyskać utracone zniżki z OC i AC?
    Wypracowane zniżki na polisie ubezpieczeniowej są chlubą niejednego kierowcy. Jednak bardzo łatwo je stracić i to w bardzo krótkim czasie. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się jak odzyskać utracone zniżki z polis OC ...

15 Paź 2010, 10:30

TOYOTY to dobre samochody,ale?!Zobacz jak się cenią!Ja osobiście w tej kasie nic poza Pandą nie widzę,i nie kupiłbym autka innego osobiście,2003 rok wyrwiesz i wszystko jasne! :grin: Tylko,żeby nie wtopić w auto po firmowe.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

15 Paź 2010, 10:33

Ale skoro koleżance podoba sie toyota, nic nie poradzisz :-)
Toyoty się cenią, bo wiedzą doskonale o znikomej awaryjności swoich modeli
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

15 Paź 2010, 10:40

Ale w Yarisie jest strasznie mało miejsca,ja mam 185cm wzrostu i jechałem nią raz i mówie nigdy więcej,nóg nie miałem gdzie wsadzić bo cały czas praktycznie chaczyły o deske rozdzielczą.Ja tak jak wspomniałem porozglądal bym sie za Bravo,za te pieniądze wyrwiesz auto od rocznika 2000 a więc całkiem młode,jak chcesz to moge Ci coś poszukać bo nie raz paru osobom znalazłem ciekawe oferty i żadna z nich nie narzeka,ostatnio nawet kumplowi drzwi do Una znalazłem za grosze i jest zadowolony więc jak coś to pisz.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Paź 2010, 10:50

pinio,zdziwiłbyś się,nie ma przepaści między Pandą a Yarisem.Non stop piszą do mnie na PRIV osoby proszące o namiary na kogoś kto tanio naprawi sterowanie skrzyni biegów w tych Yariskach(automaty)Panda najlepsza ,na krótkie trasy to 1.2 60KM.Gdy patrzę,że 4 lata starsza Yaris ceni się o ok.3 tyś więcej od Pandy ,to śmiech mnie ogarnia! Jaka jest miedzy nimi różnica?!Panda na 5 a Yaris na 5+.Gigi de Agostino ,zarechotałby, Łe he he he heHE!Mam sąsiada,wysoki facet,pomiata Pandą tam i z powrotem,zadowolony bardzo!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

15 Paź 2010, 10:54

Dokładnie jeśli jesteś wysoką osobą to Yarisa sobie odpuść bo w środku jest strasznie mało miejsca.Ja bym sie rozglądał za Peugeotem 206,miałem go jako firmówka i przejeżdziłem nim ponad rok czasu i musze przyznać że to jeden z lepszych francuzów jakie udało mi sie prowadzić.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

15 Paź 2010, 11:02

Po tym jak napisał TFSI, przypomniał mi sie jeszcze model opla. Nie jest łatwo znaleźć, ale jesli juz sie uda, to można nim jeździć i jeździć

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

15 Paź 2010, 11:04

Jest jeszcze superowe Renault Clio II np.Tak jak my z bratem jesteśmy zadowoleni z tych autek ,to :grin: Starletka sąsiada,siada pod każdym względem!Komfort w Renóweczkach jest taki,że :grin: a silniczki?!szwajcarskie zegareczki(200 tyś .km)tylko 200 tyś km,zaznaczam.Peugeot 206 ,opinie ma różne,niezbyt pochlebne ,ale komforcik?! :cool:

[ Dodano: 15 Październik 2010, 12:09 ]
Tak ,Corsa C?OCZYWIŚCIE :!: zapomniałem o tym Solidniaczku,silniczek 1.2 i buzia uśmiechnięta,YARIS się poci! :wink:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

15 Paź 2010, 11:11

Jako małe auto tez Fabia jest całkiem fajna. Tanie czesci, przestronnosc w miare przyzwoita. Technika z Polo wiec i z awaryjnoscia jest cacy :wink:

Ibiza II FL jest tez bardzo fajnym autkiem. Tylko czy za 8 tys wyrwie fajna :roll:

Tylko trzeba uwazac na Fabie, Pandy, Yariski, Corsy itd - bardzo duzo aut z flot ;-)
bajla
Początkujący
 
Posty: 248
Miejscowość: Wrocław

15 Paź 2010, 11:43

Z jednej strony auta pofirmowa są dobre bo były serwisowane w ASO a z drugiej wiadomo jak większość przedstawicieli jeżdzi.W obszar poszukiwań można jeszcze włączyć VW Polo III.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012