Autko do 12 tyś. złotych

Re: Autko do 12 tyś. złotych

04 Lut 2012, 11:52

Odnośnie polo, to napisałem tak bo kuzyn je posiada i narzeka, że się coś w nim ciągle sypie. Nie chodzi tutaj o silnik, który przyznaję, że jest wytrzymały ale o pierdoły.

Ja generalnie znam się na razie na samochodach jak strongman na MMA (pozdrawiam Pana Pudzianowskiego :) ), czy od razu jestem idiotą bo wzorowałem się na cudzej opinii? Tak bym tego nie nazwał ale mogłem zbyt pochopnie ten samochód tak określić, jeśli tak, mój błąd.

Aktualnie namyślam się poważnie ciągle nad hyundaiem getz, nissanem almerą oraz .... nad polo III, które od ojca znajomego mogę dostać za 4 tysiące. Problem tylko w tym, że jeszcze nie znam dokładnego stanu tego samochodu, dowiem się w następnym tygodniu więcej o nim.

Czyli generalnie polecalibyście polo jako pierwszy samochód, tzn to są już kilkunastoletnie auta (przynajmniej ten egzmplarz) i kupowanie auta za 4/5 tysięcy z takim wiekiem mi osobiście kojarzy się z naprawami wynikającymi z przebiegu auta, któremu pewnie bliżej do magicznej granicy 200 tysięcy kilometrów.

Zwracam także trochę uwagi na sugerowanego przez was peugeot'a 206.

Za wszystkie porady serdecznie dziękuje i czekam na następne :).
lukas93
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 30 01 2012

04 Lut 2012, 12:05

Skoro możesz kupić auto za 12tys. zł to raczej nie zastanawiałbym się nad takim za 4tys. zł.
Takie rozwiązanie ma jednak sens jeśli chcesz kupić samochód na krótszy okres czasu.
Polo niby proste ale w kilkunastoletnim tanim samochodzie siłą rzeczy wiele elementów domaga się wymiany ze starości, także jakbyś chciał mieć sprawny i pewny samochód będziesz musiał regularnie w niego inwestować pewne kwoty(raczej niewielkie bo części są tanie), materiały się starzeją niestety a liczba lat ma na nie duży wpływ.
Jak kupisz paroletnie Punto czy Getza z przebiegiem ~100tys. km to jeszcze to 2-3 lata powinieneś przejeździć praktycznie bez nakładów.
Jasiek90
Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Lut 2012, 12:23

No dobra może nie powinienem cię tak okreslać,ale poprostu sie zirytowałem bo ktos zaczął wieszać psy na samochodzie który szczególnie lubie (własnie za jego bez usterkowosc).
A co do tego polo za 4tys,jeśli jest z początków produkcji,w dosc przystepnym stanie i do tego z wiarygodnym przebiegiem no to można się zastanowić ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Za górami za lasami ;)

04 Lut 2012, 20:24

wracając do tematu i zalecenia jaśka, poczytaj sobie Lukas o Peugeotach z Twojego budżetu.
Na forach modelowych można wyrwać bardzo fajne sztuki!

http://www.peugeotblog.pl/index.php/uzy ... tudenta-ii
Pzdr from ŁDZ,
Basiu

Peugeot 107 RC
ArcherPAF
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość:
Prawo jazdy od: 18 11 2006
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: P 107 RC
Silnik: 1.0 +
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczeństwo Volvo S60 w testach zderzeniowych IIHS Bezpieczeństwo Volvo S60 w testach zderzeniowych IIHS
    Amerykański instytut bezpieczeństwa IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) przeprowadził nowe testy zderzeń czołowych kluczowych samochodów z segmentu D. W testach wzięło udział m.in. Volvo S60, które ...
    Volkswagen Golf R Cabriolet Volkswagen Golf R Cabriolet
    Volkswagen zaprezentował najszybszego kabrioleta w historii marki. Golf Cabriolet w wersji R posiada silnik 2.0 TSI o mocy 195 kW/ 265 KM i rozpędza się od 0 do 100 km/h w 6,4 s. Wszystkie modele produkowane z oznaczeniem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50