Autko do 15 tys. zł

Autko do 15 tys. zł

15 Sie 2010, 11:39

Witam,
jestem nowy na forum także proszę o wyrozumiałość.
Mam 20 lat i szukam autko powiedzmy do 15 tys zł wraz ze wszystkimi opłatami (rejestracja itp)

Na czym mi zależy:
1. Autko ma być nieduże, ale żeby 4 osoby mogły w miarę przyzwoicie podróżować te 80 km x2 (około raz na dwa tygodnie w obie strony + jazda po mieście na co dzień)
2. Samochód nie powinien być mułowaty, a wręcz przeciwnie, zależy mi na dynamice. Zależnie od wagi samochodu te 70-100 KM to minimum.
3. Czy benzyna/diesel to jeszcze nie zdecydowałem, ale raczej to drugie. Na ropie mniej pali z reguły, a jakoś średnio mi się widzi butla gazowa w małym samochodzie, tym bardziej, że mogę mieć możliwość kupowania ropy w niższych cenach (od czasu do czasu).
4. Typ nadwozia: najlepiej 4/5 drzwiowy Hatchback, ale to schodzi na dalszy plan.
5. Marki: Fiat odpada, do francuskich też podchodzę z dystansem chociaż Renault Clio nie wykluczam. Preferuję bardziej VW, Opel, Mazda, Toyota, Ford.
6. Rocznik najlepiej 1998-2000.

Jeżeli chodzi o konkretne modele to myślałem nad:
VW Golf IV, Polo, Mazda 323F, Opel Corsa, Ford Focus, Renault Clio.

Proszę o Wasze porady, jakie modele z tych co wymieniłem radzicie/odradzacie oraz jakie inne jeszcze polecacie.

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Snuffer
Nowicjusz

Miejscowość: Iława

Re: Autko do 15 tys. zł

15 Sie 2010, 12:07

Ja bym szukał jednego z tych:
Fiat Stilo 1,9 JTD, Volkswagen Golf/Polo 1,9 TDI, Citroen Xsara 2,0 HDI.
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin

Re: Autko do 15 tys. zł

15 Sie 2010, 14:18

Jak już wspominałem Fiat odpada, Citroen raczej też. Dużo się nasłuchałem o awaryjności tych aut, mimo, że do fiata są tanie części to omijam go z daleka.
Może być jeszcze Opel Astra, ale to wtedy raczej benzyniaka + LPG bym wybrał.

Na razie najbardziej jestem przekonany do golfa IV:
[link wygasł]

Lub wersja z chipem,
która ma 110 KM, warta uwagi? Jest droższy w eksploatacji niż wersja 90 konna? Kusi te 20 koni więcej:
[link wygasł]

Jeżeli chodzi o wygląd to najbardziej podoba mi się Mazda 323F:
[link wygasł]

Proszę o Wasze opinie, każda się przyda:)
Snuffer
Nowicjusz

Miejscowość: Iława
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hyundai i20 z instalacją LPG BRC Sequent 24.11 Hyundai i20 z instalacją LPG BRC Sequent 24.11
    Hyundai i20 z instalacją gazową utrzymuje 5-letnią potrójną gwarancję bez limitu kilometrów. Hyundai Motor Poland wprowadził do sprzedaży model i20 z instalacją LPG. Samochód z napędem na gaz dostępny ...
    Instalacje LPG i ich generacje Instalacje LPG i ich generacje
    Czytając ten artykuł dowiesz się jakie są obecnie stosowane generacje instalacji LPG oraz jakie rodzaje zbiorników na gaz można montować w samochodach. Zaczynamy do Gazowych Układów Zasilania (GUZ) pierwszej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      Jaguar