Autko do 17 tys.

Autko do 17 tys.

06 Lis 2011, 12:48

Witam. Planuje zakup auta (po czesci kredytowanego) i moje rozmyslenia padaja na

- vw passat b5 fl
- peugot 307 sw

Dlaczego pytam, moje wątpliwosci polegają na tym że nie dokonca wiem czy opłaca sie przepłacać za passata po lifcie (nie wiem czy przed liftem nie sa gorsze a cena wzasta troszke), jesli kupiłbym przed liftem to juz jakies 5tys. zł oszczednosci wydaje mi się. Peugota 307 sw kolega ma i bardzo sobie chwali. Dodam że zależy mi na niskim spalaniu co w oba auta gwarantują w jednostkach 1.9 tdi/2.0 hdi. Do diesla jestem przekonany bo jeżdże golfem III 1.9 tdi 90km i naprawde spalanie jest bajecznie niskie. I ufam silnikowi bezgranicznie, sprawdzona pewna jednostka. Nie wiem jak tam diesel w peugocie i ogolnie jak ten peugot sie prezentuje pod wzgledem awaryjnosci (kolega zachwala ale nie jestem pewien czy moge mu ufać?). Poza tym jesli chodzi o jednostki napędowe to jak najbardziej wchodzi benzyna w której jest lpg bądz dorzuce sobie instalacje. Tylko nie wiem które jednostki napędowe są tutaj sprawdzone jak volkswagenowskie 1.9tdi. Mając na uwadze ten 1.9 tdi i moze nieco tańsze auto mam na mysli jeszcze golfa IV badz bore. Też nieco tansze auta ale wiadomo że starsze (czyt. bardziej wyeksploatowane). Wiec jak wy myslicie lepiej tańsze i starsze czy coś z tych dwóch w podpunktach wyżej. Diesel czy jakiś dobry benzyniak + lpg? Wiekszość jezdże po miescie chociaż zdażają sie dlasze wypady.
canaba
Obserwowany

Auto: golf iii 1.9 tdi 90km

Re: Autko do 17 tys.

06 Lis 2011, 17:06

Lepiej brać passata po lifcie ponieważ wiele rzeczy zostało poprawione czy wzmocnione min.wielowachaczowe zawieszenie.Ja tam bym na twoim miejscu niebrał diesla tylko lpg, niedosc że jezdzisz taniej to jescze obsługi i naprawy tego silnika nie są tak kosztowne jak w dieslu.
Co do peugeota to auto mniejsze i gorzej wykonczone od passata,a z tego co wiem to również do super bezawaryjnych nienależą.
Golf i bora też fajne ponieważ niemaja tak kosztownego zawieszenia,ale niestety są mniejsze od passata(głównie miejsce z tyłu) ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Za górami za lasami ;)

07 Lis 2011, 13:41

z konkretnych opcji proponuje CI Passata gdyz pomimo lepszego wykonaniu pojazdu, jest wiecej dostepnych czesci podczas ew. napraw oraz zawsze latwiej przy odsprzedazy po kilku latach i oczywiscie mniej traci na wartosci niz Peugot. FL ma sens jesli bedziesz chcial autko trzymac 2-3 lata, jezeli zas wiecej to doplacanie kilka tysiecy za taki lifting nie ma sensu gdyz nigdy juz tej kasy nie odzyskasz, ktora wlozyles na wstepie.

Pozdrawiam
hardkor
Nowicjusz

Auto: Mondeo mk1

08 Lis 2011, 00:39

Zgadzam sie z opiniami powyżej ale...nie zamykałbym sie tak "hermetycznie" ...Rozglądnałbym się za Octavią w benzynie i nie wykluczyłbym A4.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

08 Lis 2011, 05:15

A silnik benzynowy 1.8, 1.8T? Które polecacie w tych autach?
canaba
Obserwowany

Auto: golf iii 1.9 tdi 90km

08 Lis 2011, 10:07

Ja polecam bardziej 1.8T większa moc a spalanie takie samo co w zwykłym 1.8,tylko że ewntualne naprawy mogą być droższe ze względu na turbine...
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Za górami za lasami ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

5 milionów samochodów hybrydowych Toyoty i Lexusa na świecie 5 milionów samochodów hybrydowych Toyoty i Lexusa na świecie
    Toyota Motor Corporation z siedzibą w Tokio ogłosiła, że skumulowana sprzedaż samochodów hybrydowych na świecie przekroczyła 5 milionów egzemplarzy. W dniu 31 marca 2013 roku liczba ta wynosiła 5.125 miliona ...
    Co oznacza dla kierowcy znak STOP? Co oznacza dla kierowcy znak STOP?
    Znak STOP oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez wcześniejszego zatrzymania się. Zwykle jest umieszczony tam, gdzie wyjazd z danej drogi jest szczególnie niebezpieczny. Według badań tylko 50% kierowców całkowicie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      S2020005
      MINI Clubman Bond Street, tył