Autko do 70/90tys zl.

Autko do 70/90tys zl.

09 Maj 2013, 20:48

Witam serdecznie,

Przymierzam sie do zakupu autka w Niemczech, ponieważ tutaj obecnie przebywam. Suma jaka chce przeznaczyć, to coś w granicach 18-23tys Euro. No mogę zrobić wyjątek opcjonalnie do 25tys Euro jak mega będzie warto. Moi faworyci to Audi i BMW

Wymagania:
- auto musi być dynamiczne (powyżej 150ps)
- niezawodne
- w miarę tanie w częściach (bmw wiem, ze jest znacznie droższe w częściach)
- przebieg do 50tys - chce by było dość świeże, bo km dopiero narobię, chce nim grubych parę lat pojeździć.
- ma niedużo palić (czyli pewnie diesel) Nie chciałbym by mi spalał więcej niż 6l na trasie, bo będę dużo jeździć.. Wiadomo powyżej 160km/h to wir się włącza w każdym aucie.. No ale tak bym jeździł kolo 150 i bym nie wlewał więcej niż 6l powiedzmy..
- reflektory ksenonowe
- wbudowana nawigacja
- gadgety w stylu automatycznie składane lusterka mile widziane
- rocznik 2009-2012

Będę głównie wykonywał trasy koło 2000/3000km co parę tygodni powiedzmy, no i po mieście niezbyt dużo (do sklepu czasami, znajomego, urzędu czy coś..) Postanowiłem, że autko będę kupować w serwisie/salonie producenta danej marki, ponieważ te mają największą wiarygodność, opcje kredytu (bo całości nie mam niestety), no i dają gwarancje rozszerzoną jeśli będzie taka opcja.

Moi faworyci to:
- Audi A4 (raczej kombi bo mi się podoba)
- Audi A5 (tutaj chciałbym 4ro drzwiowe, które cholernie mi się podoba, ale cena niestety to już 30.000E ;/ nie wiem jak z coupe, czy jest dość miejsca z tylu by przewieść kogoś..)
- BMW seria 3 (kombi/coupe/cabrio hardtop - limuzyna mi się nie podoba) (5tki e60/61 nie podobają mi sie, no chyba ze e39 ale to już stare, a nowe za drogie..)
- Na Suva chyba mnie stać nie będzie..

Orientowałem się u znajomka co ma sklep z częściami samochodowymi, i BMW jest o wiele droższe w częściach, natomiast Audi jest tańsze w częściach no i podobno większe w środku niż 3jka..

Nie wiem niestety jaki silnik wybrać. Bardzo dużo naczytałem się na temat wadliwych jednostek 2.0 TDI, a ta jest akurat najbardziej optymalna dla mnie ;/ Silniki 2.7 i 3.0 chyba będą przekraczać mój budżet, no i mam troszkę dylemat z tym.. Także jakby mógł mi ktoś coś poradzić, byłbym zobowiązany..
grzeslaw
Obserwowany

Auto: Nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu? Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...
    Koncepcyjny Opel ADAM ROCKS - miejski mini crossover Koncepcyjny Opel ADAM ROCKS - miejski mini crossover
    Opel ADAM, który oferuje 61 000 wariantów wyposażenia nadwozia i prawie 82 000 opcji wyposażenia wnętrza oraz supernowoczesny system informacyjno-rozrywkowy IntelliLink, jest nie tylko prawdziwym mistrzem personalizacji, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI
      GTP Light