Autko za 40 000

Autko za 40 000

22 Mar 2017, 16:09

Witam forumowiczów :)
Zdecydowałam się poradzić tu na forum, ponieważ mam mętlik w głowie dotyczący zakupu samochodu. Szczerze mówiąc waham się pomiędzy kilkoma modelami. Niewątpliwie potrzebuję sporego auta ( duży sedan, kombi lub SUV). I oczywisty dylemat benzyna, czy diesel. Budżet którym dysponuję to 40 tysięcy. Chciałabym kupić auto możliwie nowe i bezawaryjne, a także dość ekonomiczne jeśli chodzi o spalanie. Rocznie przejeżdzam maksymalnie 20 tysięcy kilometrów z czego ok 5-7 tysiecy pokonuję w trasie. W związku z tym zastanawiam się czy sensowny jest zakup czegoś używanego, czy może warto byłoby poczekać do końca roku i kupić samochód z salonu za ok 50 tysięcy. Prosiłabym o radę, czy podane przeze mnie modele są możliwe do kupienia za 40 tysięcy, tak aby jeszcze troszkę nimi pojezdzić. Auta które przypadły mi do gustu:
-Skoda Superb II kombi
-Skoda Octavia kombi
-Opel Insignia
-Fiat Freemont
-Hyundai i40 kombi
Dziękuję za wszelkie rady
Pozdrawiam
Szyszka19992
Obserwowany

Prawo jazdy od: 11 04 2010
Przebieg/rok: 2tys. km
Auto: hyundai

Re: Autko za 40 000

22 Mar 2017, 19:16

Niedawno widziałem w pewnej gazetce motoryzacyjnej wykres jak się opłaca nowe auto w relacji do używanego - auto nowe wyszło sporo drożej, mimo serwisów używanego. Nowe auto to przede wszystkim bardzo duża utrata wartości, która w pierwszych latach wychodzi naprawdę drogo. Tutaj musisz sobie postawić pytanie (odpowiedz sam sobie) - czy Cię na nie stać, czy nie lepiej oszczędzić i kupić fajniejsze auto używane i mniej "dokładać do interesu". Za 50.000zł nie kupisz również w salonie dużego auta, chyba, że mówimy tutaj o wielkości np. Dacii Logan MVC.

Dzisiaj już nie można uniwersalnie odpowiedzieć "diesel, czy benzyna". Ja uważam to trochę za relikt niedawnych czasów, kiedy diesel był faktycznie drogi w naprawie, a jego zakup wiązał się z wyższą ceną. Bardzo dużo porównań bazuje również na cenach części i roboczogodziny z autoryzowanych serwisów, które są, delikatnie mówiąc, zaporowe. Dzisiaj to benzyna jest pożądana na rynku wtórnym i to ona ma zauważalnie wyższą cenę; szczególnie, jak nadaje się pod instalację LPG (auto takie, przy wieloletnim okresie użytkowania, faktycznie jest najtańszą alternatywą). Diesel z kolei jest już dobrze rozpracowany - dwumasa, turbo, czy regeneracja wtryskiwaczy nie jest już tak droga i bardzo dużo warsztatów ma o tym pojęcie.

Od "technicznej strony", że to tak ujmę, bym tutaj radził skupiać się bardziej na sensownym stanie samochodu, niż na konkretnym modelu, czy silniku.

Jeśli chcesz dużego SUV w miarę dobrej jakości, to ciekawymi autami są takie, jak np. Chevrolet Captivia. W Twoim budżecie masz również spory wybór w dużych autach rodzinnych, więc tutaj już bardziej Twoje preferencje estetyczne mają bardziej do decyzji, jaką podejmiesz.

Pamiętaj również, że świeże auto może i teoretycznie mniej się psuje, ale kupisz je np. za 40.000zł, a za dwa lata będzie warte już 28.000zł. Oznacza to, że co miesiąc średnio 500zł szło w powietrze za sam fakt, że auto stoi pod domem. Bardzo często ludzie o tym zapominają decydując się szczególnie na samochody, które bardzo szybko tracą na wartości.
Wybierz pakiet na Autotesto.
Autotesto
Początkujący

Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie posiadam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Niebezpieczne wakacje dla dzieci na drogach Niebezpieczne wakacje dla dzieci na drogach
    Co trzynasta śmierć dziecka w Unii Europejskiej to skutek wypadku drogowego. W Polsce najwięcej wypadków z udziałem dzieci ma miejsce w miesiącach letnich. Najczęściej winni są dorośli. W ciągu ostatnich dziesięciu ...
    Elektryfikacja według Toyoty Elektryfikacja według Toyoty
    Toyota pracuje nad zelektryfikowanymi samochodami od 25 lat. Pierwszym efektem tych prac była hybrydowa Toyota Prius, która trafiła do seryjnej produkcji 22 lata temu. Japończycy zajmowali się samochodami elektrycznymi, ...

•  
    • Chicago Auto Show 2008
      Zabudowa bagażnika Car-Audio -  Honda Civic
      Legend5
      Volkswagen Passat, tuning, dziewczyny