Autko za 5000zl na kilka lat. LPG

autko za 5000zl na kilka lat. LPG

04 Wrz 2013, 16:26

witam :)

obecnie jezdze bmw e36 ktorym niestety mialem wypadek i nie nadaje sie juz do jazdy :( szukam nowego auta do 5tys zl bo za tyle kupilem swoje bmw i sluzylo mi 4lata i pewnie jeszcze by pochodzilo pare. szukam auta ktore bedzie tanie w eksploatacji (nie chce juz bmw bo drogie czesci i mechanicy licza sobie za duzo za wymiany) nie orientuje sie ktora z marek ma tanie czesci i sa latwo dostepne? wpisalem na allegro auta do 5tys i jest ich masa ale nie wiem ktore sa warte ceny.
dla przykladu spodobaly mi sie:
seat ibiza 1.6
vectra b 1.6
renault megane 1.6
daewoo leganza 2.0
golf 3 1.6
audi a4
alfa romeo 156
honda civic (96r)
volvo s40
Niestety nie wiem ktore z tych aut posluzy mi na kilka lat, wiem ze w takie auto bedzie trzeba pakowac co jakis czas kase ale nie chce pakowac kilku tysiecy rocznie. Auto oczywiscie chce z gazem sekwencyjnym i klima. Jezeli znajde auto bez gazu to i tak zaloze. prosze pomozcie mi cos wybrac, jesli z tych auto co wymienilem nie ma tego co masz na mysli to pisz smialo :)
fanta2012
Nowicjusz

Auto: bmw e36

Re: autko za 5000zl na kilka lat. LPG

04 Wrz 2013, 17:20

Nie jestem jakims super ekspertem ale opisze ci niektore z tych aut.

1. vectra b 1.6 - wiekszy silnik i bedzie dobrze chociaz nie wiem czy w tej cenie znajdziesz jakies dobre egzemplarza . 1.6 8V to muł a w 1.6 16V nie ma co sie pchac . Ople (starsze) maja to do siebie ze lubia rudego wiec popatrz dokladnie co do gazu to ople dobrze go znosza .

2. W alfe nie oplaca sie pchac czemu ? Czesto bedzie u mechanika a czesci do najtanszych nie naleza

3. Honda civic - jak to japonce nie do zakatowania ale tez lubia rdze . Kolega ma civicca V z gazem i nie narzeka .

Zamiast leganzy moze Lanos ? Sam powoli przymierzam sie do zakupu Lanos'a moznaa nawwet go wyrwac od pierwszych wlascicieli . Tylko czesto w Lanosacch jest II generacja gazowa.
deadwheel
Nowicjusz

Auto: Nie mam

04 Wrz 2013, 18:56

wiem ze lepiej kupic auto ktore jezdzilo na benzynie i zalozyc samemu gaz bo przynajmniej wtedy ma sie pewnosc ze silnik ne jest zagazowany. a co powicie na rowery? drogie maja czesci? psuja sie bardzo? bo z tego co widze na allegro to jest ich troche i da sie zlapac jakiegos bez rdzy i w dobrym stanie
fanta2012
Nowicjusz

Auto: bmw e36

04 Wrz 2013, 19:47

Napisz do użytkownika kirin88 on siedzi w tematyce Roverów.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[C] Focus mk2 ST / Civic Type VII R / Megane II RS / Golf V GTI [C] Focus mk2 ST / Civic Type VII R / Megane II RS / Golf V GTI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hot hatch segmentu C - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Ford Focus mk2 2,5 ST - 225KM - Honda Civic VII 2,0 Type R - 200KM ...
    Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch Nowe systemy miejskie we Włoszech wdrożone przez Kapsch
    Firma Kapsch TrafficCom, specjalizująca się w innowacyjnych rozwiązaniach z zakresu telematyki transportu, wygrała kolejne trzy przetargi na przygotowanie oraz wdrożenie inteligentnych systemów zarządzania ruchem miejskim ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      Jaguar