Auto 5-8 tys

Auto 5-8 tys

04 Mar 2010, 00:46

Na początek witam wszystkich, jako że jest to moj pierwszy post na forum.

Problem jakich pewnie wiele, a mianowicie: co kupić?:)

Mam, bądź będę miał do wydania jakieś 5 do 8 tysięcy. Od kilku miesięcy moim pewniakiem była Honda Civic V, ale ostatnio zacząłem nabierać wątpliwości i myśleć również o innych samochodach.

W zasadzie nie mam żadnych wielkich wymagań. Nie zarabiam wielkich pieniędzy więc im bardziej oszczędny byłby to wóz, tym lepiej. Nie chciałbym jednak jeździć jakimś mułem totalnym:) Nie musi być to też samochód do którego trzeba wpakować 4 osobową rodzinkę. Głównie do jazdy po miescie, choc pewnie i jakies sporadyczne trasy by sie zdarzały. Ogólnie samochód dla nie odbiegającego od normy, przeciętnego 22 latka:)

Jestem otwarty na propozycje i nawet skrajnie różne modele mogą mnie zainteresować.

Z góry wielkie dzięki za pomoc!
moozgo
Nowicjusz

Miejscowość: Białystok

Re: Auto 5-8 tys

04 Mar 2010, 06:35

W tym przedziale najlepszym wyborem byłby Lanos. Prosta konstrukcja, tanie części i świetne współdziałanie z lpg to główne atuty tego samochodu.
Przykładowy link:
http://aukcje.nasza-klasa.pl/show_item.php?item=940513698
Miraku
Początkujący

Miejscowość: Rogoźno

04 Mar 2010, 06:55

Tak jak kolega wyżej Lanos albo jeszcze cos z tych:
[link wygasł]
[link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

04 Mar 2010, 17:25

Szczerze mowiac chyba wolałbym 15 letnią hondę niż 12 letniego lanosa. Honda to jednak honda- opinie o ich silnikach nie moga byc wyssane z palca.

A co sądzicie o seatach?To ponoć prawie VW. Warto? i czy da sie wyrwac cos sensownego w tej cenie?
moozgo
Nowicjusz

04 Mar 2010, 17:31

Pewnie ze sie da , Ibize II
illusion
Aktywny

Miejscowość: Poznań

04 Mar 2010, 17:59

Za 8tys znajdziesz już Cordobe 10-11letnią z bogatym wyposażeniem i masz racje że Seat praktycznie to to samo co VW.
[link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mercedes Klasy V Mercedes Klasy V
    Solidny przód i wyjątkowe kształty. Skonstruowana z pasją, z myślą o radościach i wyzwaniach codzienności, nowa Klasa V oferuje zmienny układ wnętrza, a jednocześnie zapewnia imponujące wrażenia podczas jazdy. Przyciąga ...
    Testy wodorowej Toyoty Mirai w Chinach Testy wodorowej Toyoty Mirai w Chinach
    Toyota rozpocznie testy wodorowego sedana Mirai w Chinach. Firma sprawdzi możliwości adaptacji tej technologii w Państwie Środka. Jednocześnie japońska firma zadeklarowała, że wybuduje stację tankowania wodoru w swoim chińskim ...

• Re: Auto 5-8 tys

05 Mar 2010, 08:14

Proponuję zweryfikowac zapatrywania na zakup auta pod kątem przewozu 4-osobowej rodzinki.
    Z 3 drzwiowego Civica V,ciężko wyjśc z tylnej kanapy...
    Lepszym rozwiązaniem z dobrym silnikiem i o niskiej awaryjności jest Almera z 5 drzwiami.
    Wszyscy jesteśmy hedonistami...
    artur73
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
    Miejscowość: POZNAŃ
    Prawo jazdy od: 02 10 1991
    Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
    Silnik: 114 KM,
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna

05 Mar 2010, 10:35

Jeśli myślisz o Civicu V to za 7-8tys. dostaniesz ten model w świetnym stanie. Z przodu sporo miejsca, więc jeśli będziesz jeżdził w pojedynkę czy z jedną osobą może być i wersja 3-drzwiowa (chociaż łatwiej o zadbanego sedana - opcja też warta rozważenia). Części nie są przesadnie drogie i o używane dość łatwo.

Lanos? Autku szkodzi tylko marka, bo jest to model dość udany - poważniejszych awarii raczej brak, rdza też się go jeszcze nie czepia i łatwo o zadbany model od pierwszego właściciela.

Co do Seata mam mieszane uczucia - pamiętam jak oglądałem rok temu kilka seatów (też się na nie napaliłem ze względu na podobieństwo do VW Polo, tylko tańsze :cool: ), ale w każdym z obejrzanych przeze mnie modeli zaczęła wyłazić rdza - jak nie na karoserii, to pod spodem. No i ta ciasnota w środku...

Nie wiem czy myślałeś o np. Renault Megane, bo zwłaszcza wersja coupe wygląda kusząco... Ja miałem i odradzam - w moim przypadku potwierdził się stereotyp o awaryjności francuskiego kompakta.

W ostatecznym rozrachunku... hmm, na Twoim miejscu rozejrzałbym się za Civikiem i jeśli jakiś by Ci się spodobał i na 90% chciałbyś go brać - ciśnij na stację diagnostyczną i zrób mu standardową ścieżeczkę, badanie lakieru i analizę spalin - wydasz coś koło stówy, ale jeśli potwierdzi się dobry stan auta, to nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto (a gdyby okazało się, że mimo extra wyglądu auto okazało się podpicowanym do sprzedaży złomem też nie powinieneś żałować). Ale mówię - jedź na badanie tylko wtedy jak będziesz przekonany na 90% o kupnie konkretnego modelu.

BTW. Gdyby Cię ciekawiło, ja jeżdżę Nissanem Primerą '95 w dieslu i nic a nic się nie psuje (odpukać), ale o używane części może być trochę ciężko, z tego co patrzyłem na allegro.
    dziobii
    Nowicjusz

Miejscowość: Chełm / Lublin

05 Mar 2010, 13:33

artur, zle mnie zrozumiales. pisałem własnie ze nie mam potrzeb przewozenia 4 osobowej rodzinki:)

Nie musi być to też samochód do którego trzeba wpakować 4 osobową rodzinkę
    moozgo
    Nowicjusz

05 Mar 2010, 15:57

A to sorky :smile:
    Wszyscy jesteśmy hedonistami...
    artur73
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
    Miejscowość: POZNAŃ
    Prawo jazdy od: 02 10 1991
    Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
    Silnik: 114 KM,
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna

05 Mar 2010, 16:06

ja bym radził ibize fajne auto zrobione na podzespołach vw :neutral:
    no i za to cenę możesz wyrwać już :mrgreen: to po lifcie :grin:
    janow4
    Początkujący

Miejscowość: mława

05 Mar 2010, 16:22

janow4 napisał(a):no i za to cenę możesz wyrwać już :mrgreen: to po lifcie :grin:

no wlasnie chcialbym, ale przegladajac oferty to raczej tylko ta pierwsza buda dwójki dostepna jest w tych cenach.
    moozgo
    Nowicjusz

05 Mar 2010, 16:47

Na dobrą Ibize po lifcie musisz mieć najmniej 9tys.zł.
    Barol
    Awatar użytkownika

22 Kwi 2010, 12:43

a co powiecie na temat hondy accord? V generacja spokojnie chodzi w tych cenach jak widze,a jest duzo przestronniejsza niz civic
    moozgo
    Nowicjusz

22 Kwi 2010, 13:01

Aż mi sie przypomniał Accord pewnego synka,szary metalik,ospojlerowany,dobre alu,czarna skóra i dobre audio,co ma chłopak maszyne :roll:
    Barol
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      S2020005