Auto, a ograniczenia w przemieszczaniu w czasie koronawirusa

26 Mar 2020, 07:51

Czy można przemieszczać się z punktu a do b , czyli do innego domu żeby odwiedzić kogoś bliskiego ?
ineedl
Początkujący
 
Posty: 198
Zdjęcia: 53
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Daewoo Matiz
Silnik: 0.8l 51 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

26 Mar 2020, 12:28

Z tego co wiem takie odwiedziny są teraz nie wskazane chyba że ta osoba jest seniorem i chcesz jej pomóc robiąc zakupy ale to też wtedy jest dobrze te zakupy zostawić przed drzwiami i nie wchodzić do niej do środka.

Możesz jechać do sklepu (po potrzebne zapasy), pracy, lekarza, apteki (niezbędne leki) inne przypadki powinno się wyeliminować czasowo.

Jeżeli wszyscy się zmobilizują do przestrzegania unikania kontaktów to jest szansa że w ten sposób uda się jak najszybciej powstrzymać epidemię. Każdy chyba na to liczy choć jak widziałem ostatnio na filmiku jak ludzie oblegali Kampinos to nie wiem czy to tak trudno zrozumieć czy po prostu niektórzy nie chcą się stosować do takiej zasady.

Aha tu jeszcze nie powinieneś jechać więcej niż w dwie osoby (najlepiej sam) tak samo należy unikać przemieszczania z rodziną jeżeli nie ma przymusu.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5139
Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Off-roadowe Toyoty dla niderlandzkiej policji Off-roadowe Toyoty dla niderlandzkiej policji
    Toyota podpisała umowę z Policją Narodową w Niderlandach na dostarczenie floty nowych samochodów terenowych. Do służby w policji zostały wybrane Toyota Hilux i Toyota Land Cruiser. Zdecydowały o tym ich możliwości ...
    Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach Większość polskich kierowców jeździ na krótkich odcinkach
    Niemal połowa kierowców deklaruje, że jednorazowo pokonuje nie więcej niż 10 km, a co trzeci przejeżdża dziennie do 20 km. Zaledwie 9 proc. badanych twierdzi, że ten dystans w ich przypadku jest dłuższy niż 30 km. Co czwarty ...

  •