Auto, a ograniczenia w przemieszczaniu w czasie koronawirusa

26 Mar 2020, 07:51

Czy można przemieszczać się z punktu a do b , czyli do innego domu żeby odwiedzić kogoś bliskiego ?
ineedl
Początkujący
 
Posty: 198
Zdjęcia: 53
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Daewoo Matiz
Silnik: 0.8l 51 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

26 Mar 2020, 12:28

Z tego co wiem takie odwiedziny są teraz nie wskazane chyba że ta osoba jest seniorem i chcesz jej pomóc robiąc zakupy ale to też wtedy jest dobrze te zakupy zostawić przed drzwiami i nie wchodzić do niej do środka.

Możesz jechać do sklepu (po potrzebne zapasy), pracy, lekarza, apteki (niezbędne leki) inne przypadki powinno się wyeliminować czasowo.

Jeżeli wszyscy się zmobilizują do przestrzegania unikania kontaktów to jest szansa że w ten sposób uda się jak najszybciej powstrzymać epidemię. Każdy chyba na to liczy choć jak widziałem ostatnio na filmiku jak ludzie oblegali Kampinos to nie wiem czy to tak trudno zrozumieć czy po prostu niektórzy nie chcą się stosować do takiej zasady.

Aha tu jeszcze nie powinieneś jechać więcej niż w dwie osoby (najlepiej sam) tak samo należy unikać przemieszczania z rodziną jeżeli nie ma przymusu.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5130
Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Dlaczego nie widzimy tego, czego nie spodziewamy się zobaczyć? Dlaczego nie widzimy tego, czego nie spodziewamy się zobaczyć?
    Sytuacja, gdy ruch na drodze jest mniejszy i po ulicach rzadziej poruszają się piesi czy rowerzyści, może być niebezpieczna ze względu na zjawisko ślepoty pozauwagowej. Polega ono na tym, że nie widzimy obiektu znajdującego ...
    Hybryda do ostrej jazdy - Lexus RC 300h F Sport Hybryda do ostrej jazdy - Lexus RC 300h F Sport
    Nadchodzą ciężkie czasy dla miłośników ostrej jazdy – coraz więcej krajów zapowiada wprowadzenie ograniczeń dla samochodów z napędem konwencjonalnym. Są jednak samochody, które łączą ekologiczny ...

  •