Auto (ala)sportowe

Re: auto (ala)sportowe

08 Cze 2013, 07:26

http://www.forum.4tuning.pl/zdjecie,1,3 ... c8a81c0c38
[link wygasł]
dość dlugo jeżdziła u mnie po mieście.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

08 Cze 2013, 08:52

ej ale on powiedział ładnie zrobionej
nie obklejonej totalnie nie zgranymi spojlerami i pożal się boże Bad Lookiem
pod maską co jest ? 1.4 w gazie ?
Silver400
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 22 10 2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: C2 VTS,
Silnik: 1.6 125KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Cze 2013, 09:14

[link wygasł]
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 17 09 2012
Auto: ford mondeo

08 Cze 2013, 14:00

Silver400 wszystko kwestia gustu,w rzeczywistości wygląda lepiej i jak masz zamiar kpić z tego to sobie daruj bo to auto było naprawde doinwestowane (wiem bo to projekt z mojego miasta). Nie jest obklejona tylko tak była malowana a silnik nie 1.4 tylko 2.8 VR6 :)
czempion to jest Lanos Cardiego z forum PFD,kolejny raz do sprzedania i właściciel nie odda za grosze.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

08 Cze 2013, 18:05

A po co kupować przerabianą skatowaną Ibize? Lepiej poszukać zadbanej serii i samemu przerobić.
[link wygasł]
TFSI
Stały forumowicz

Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2003

08 Cze 2013, 20:38

seata trudno ladnie zrobic moim zdaniem ;) predzej widzialbym juz ta a3 ;)
Pulpecik
Początkujący

Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hyundai Mistra - prototyp przeznaczony na rynek chiński Hyundai Mistra - prototyp przeznaczony na rynek chiński
    Model koncepcyjny Mistra, najnowsza propozycja marki przygotowana specjalnie z myślą o chińskim rynku, debiutuje w Szanghaju podczas Międzynarodowej Wystawy Motoryzacyjnej (2013 Shanghai International Automobile Industry ...
    Crossover Mitsubishi ASX po face liftingu Crossover Mitsubishi ASX po face liftingu
    W polskich salonach spod znaku Trzech Diamentów zadebiutował właśnie znany i ceniony przez klientów crossover Mitsubishi ASX po face liftingu. W odświeżonym Mitsubishi ASX 2013 unowocześniono przód, tył ...

• Re: auto (ala)sportowe

09 Cze 2013, 11:22

No moje zdanie jest odwrotne,ja rzadko widze ładnie przerobioną A3.
    Barol
    Awatar użytkownika

09 Cze 2013, 11:34

Silver400 napisał(a):Tylko samo auto ma już niesmietelną opinie bezguścia i wiochy.
    Na samym początku trzeba się kupującego zapytać czy to ma być sportowe auto, czy auto które wygląda na sportowe a służy do lansu i podrywania laseczek.

Jak to pierwsze to ja bym patrzył w kierunku lekkich Hatchbaków, nie trzeba tam dużo mocy a mała masa sprawia, że ta auta chętnie jeźdzą
    Jak auto ma być do lansu to niech kupi cokolwiek, np. E36 316i, zaglebi, felgi i niech się toczy po mieście.

Aha to znaczy że lekkie hatche to sportowe samochody, a starsze BMW nadają się tylko do lansu??? Coraz ciekawszych rzeczy się dowiaduje na tym forum. Hatchback - lekki, mocny silnik.
    Możemy sobie pomruczeć na prostej i pokazać że potrafimy jechać 200 km/h po prostej drodze na autostradzie. Albo zmienić końcówkę wydechu/poprzebijać śrubokrętem żeby brzmiał na 300 KM. Super...

Ja bym powiedział tak:

Jeśli autor chce jakichkolwiek fajniejszych emocji za kierownicą to niech kupi RWD. Np. BMW.

Jak chce fure do lansu, która jest właśnie (ala)sportowa to zapraszam w stronę Hatch'y FWD, zrobić wydech, dobre audio, ładne felgi i potem ją trochę obniżyć. Tyle, osobiście wolałbym jechać e30 318is niż golfem czy civic'iem V12 5 litrów.

Pozdrawiam :).
    Vermin
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
    Prawo jazdy od: 06 01 1992
    Auto: Ściera
    Silnik: 2.0 DOHC EFI
    Rok produkcji: 1993

09 Cze 2013, 12:42

Najpierw narzekasz że fajnych żeczy się dowiadujesz
    Vermin napisał(a):Coraz ciekawszych rzeczy się dowiaduje na tym forum.

a później sam uprawiasz radosną twórczość pełną ogólników nie koniecznie związanych z rzeczywistością

Vermin napisał(a):Jeśli autor chce jakichkolwiek fajniejszych emocji za kierownicą to niech kupi RWD. Np. BMW.

Jak chce fure do lansu, która jest właśnie (ala)sportowa to zapraszam w stronę Hatch'y FWD, zrobić wydech, dobre audio, ładne felgi i potem ją trochę obniżyć. Tyle, osobiście wolałbym jechać e30 318is niż golfem czy civic'iem V12 5 litrów.

Musisz zrozumieć podstawę że każdy napęd służy do czego innego więc jeżeli myślisz że stare BMWe da Ci takie super możliwości bo ma RWD i to jeszcze z kupą pod maską to grubo się mylisz bo może się okazać że RWD będzie zniszczone przez FWD a do tego jeszcze jest AWD które w odpowiednich warunkach i w odpowiedniej konfigurancji daje fun.
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Typ: Sport/Coupe

09 Cze 2013, 16:36

szybki napisał(a):jeżeli myślisz że stare BMWe da Ci takie super możliwości bo ma RWD i to jeszcze z kupą pod maską to grubo się mylisz bo może się okazać że RWD będzie zniszczone przez FWD a do tego jeszcze jest AWD które w odpowiednich warunkach i w odpowiedniej konfigurancji daje fun.

W przypadku BMW to właśnie zwłaszcza starsze modele dają radość z jazdy, nawet z małym silnikiem choć im wiecej tym lepiej w tym wypadku. Jeździłem kolejno dwoma AWD i radość była dopiero zima gdy mogłem stabilnie się poruszać nie bacząc na nawierzchnie, zaspy też nie straszne. A FWD... no cóż, super do zwykłej, normalnej jazdy. Idealne do użytku codziennego bez sportowego zamiłowania.
    kirin88
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 0- 0-2006
    Auto: BMW & ROVER
    Silnik: V8 :D
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1995

09 Cze 2013, 16:47

No twoja rada odnośnie kupna mocnego bmw jest bardzo dobra ale spójrz na budżet. Nie da się w tej cenie kupić żadnego zadbanego bmw z mocnym silnikiem. Poza tym autor chce coś oszczędnego, ciężkie i mocne bmw nie jest oszczędne a słabe nie jedzie. Wspomne jeszcze o ubezpieczeniu np. 2.5 albo 2.8 litra w 20-letnim bmw vs 1.6 w civicu

W tym budżecie lepiej kupić Civica bo będzie tanszy w utrzymaniu, a jechał będzie lepiej niż słaba bmka.
    Silver400
    Nowicjusz

09 Cze 2013, 17:20

Silver400 napisał(a):No twoja rada odnośnie kupna mocnego bmw jest bardzo dobra ale spójrz na budżet. Nie da się w tej cenie kupić żadnego zadbanego bmw z mocnym silnikiem. Poza tym autor chce coś oszczędnego, ciężkie i mocne bmw nie jest oszczędne a słabe nie jedzie. Wspomne jeszcze o ubezpieczeniu np. 2.5 albo 2.8 litra w 20-letnim bmw vs 1.6 w civicu

W tym budżecie lepiej kupić Civica bo będzie tanszy w utrzymaniu, a jechał będzie lepiej niż słaba bmka.

Budżet 8-10 tys zł spokojnie wystarczy na w miare zdrowe e36 2.5 o mocy ponad 190KM ( przy odrobinie szczęścia e30 też się trafi choć z tym już ciężko). Żeby ominąć złodziejskie stawki ubezpieczenia zawsze można kupić egzemplarz po swapie. W papierach nadal pozostanie 1.6 więc opłaty nie wzrosną. Receptą na oszczędność jest LPG. Nawet takie e30 m20b20 o mocy zaledwie 129KM jedzie i to lepiej od wysokoobrotowych silników hondy np. tego 1.6 , gdzie maksymalny moment, który i tak jest niewysoki uzyskiwany jest przy końcówce obrotomierza.
    kirin88
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

09 Cze 2013, 17:29

Ilu piszących tyle opinii, ja swoją wyraziłem. Zobaczymy co zrobi główny zainteresowany
    Silver400
    Nowicjusz

09 Cze 2013, 17:31

Silver400 napisał(a):Ilu piszących tyle opinii, ja swoją wyraziłem. Zobaczymy co zrobi główny zainteresowany

Oczywiście zgadzam sie jak najbardziej:)
    kirin88
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

09 Cze 2013, 22:06

hmm w sumie bmw no ... ale kolega nie chce w gazie w sumie tez bym nie chcial wiec zostaje jakis mocny tdi +120km lub bezynk tylko zeby nie jadla 9-10 litrow przy emeryckiej jezdzie w trasie ;)
    Pulpecik
    Początkujący

Przebieg/rok: 5tys. km
    Auto: Nie mam

• Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI
      GTP Light