Auto benzynowe do 30 tyś. min. 130KM i sensowne spalanie, max 13 lat

16 Mar 2021, 12:33

Dzień dobry
poszukuje samochodu do 30 tysięcy (2-3 może się jeszcze znaleźć jeśli będzie coś wartego dopłacenia). Rocznie robię 15-20 tys km, głównie po krajówkach i drogach ekspresowych. Główne rzeczy na których mi zależy to:
-silnik benzynowy, moc 130 km i w górę
-w miarę sensowne spalanie,
-niedrogie utrzymanie
-fajnie też jakby był dość przestronny
-sedan/kombi/hatchback/coupe
-rocznik od około 2008

Kilka samochodów wpadło mi w oko, jednak raczej odpadają ze względu na utrzymanie.
-Alfa Romeo 159 (silnik 1,8 albo 1,75) - z tego co wyczytałem sporo rzeczy lubi się zepsuć i części też nie są tanie,
-Mercedes Klasa C w204 - też brałem pod uwagę ale słyszałem że bywają różne ciekawe przypadki w których trzeba wydac kilka tysięcy na naprawę,
-Chciałem omijać Volkswagena i pochodne, ale ciekawą opcją byłby Passat CC lub Scirocco - i tu benzyny Volkswagena z tego okresu ponoć bardzo słabe,
-Subaru Legacy/Impreza - z wyglądu fajne, jednak połączenie boksera i stałego napędu na 4 koła powoduje spore spalanie, Legacy też strasznie rdzewieje od spodu,
-Honda Accord VIII - sensowne samochody z tego co widziałem cenowo trochę ponad mój budżet

Już trochę zgłupiałem jeśli chodzi o wybór jakiegoś samochodu bo im dalej tym mniej wie w sumie. Inne marki też wchodzą w grę, oprócz Hondy Civic ufo bo mi się nie podoba. Więc teraz pytanie co wybrać?

Z góry dzięki za pomoc
MrBwoah
Nowicjusz

16 Mar 2021, 12:57

Jak chcesz tanie utrzymanie to ani mercedesy, ani subaru, ani ar, ani vagi z badziewnymi silnikami takich kryteriów nie spełniają. Części do accorda też są w sumie droższe niż do konkurencji ale przynajmniej powinien się psuć trochę rzadziej. Dochodzi za to problem z korozją.
Jak chcesz duże i tanio to sobie jakieś mondeo kup albo innego hjundaja sonate
Invi
Forumowicz VIP

Przebieg/rok: >50tys. km

16 Mar 2021, 13:12

Czyli jak mówiłem wszystkie tamte odpadają. Przestronność też w sumie może zejść na drugi plan, bo tak naprawde nie jest to teraz priorytetem, bardziej chodzi o bezawaryjność. Coś jeszcze poza Mondeo i Sonatą jest godne polecenia? Plus jeśli można poprosiłbym o w sensowne silniki na które zwracać uwagę
MrBwoah
Nowicjusz

16 Mar 2021, 13:19

Musisz sam zdecydować czego szukasz. Jak ilość miejsca nie gra roli to możesz i aygo kupić. Nie dość że tanie w naprawach, ekonomiczne to kupisz najmłodsze i z najmniejszym przebiegiem
Invi
Forumowicz VIP

16 Mar 2021, 14:49

MrBwoah napisał(a):-Chciałem omijać Volkswagena i pochodne, ale ciekawą opcją byłby Passat CC lub Scirocco - i tu benzyny Volkswagena z tego okresu ponoć bardzo słabe,

No jak wyznajesz zasadę jak niektórzy czyli że wszystko w vag po 2003 roku to szrot czyli idiotyczną to faktycznie ale jak podejdziesz rozsądkowo to spokojnie można wybrać 1,4/122 w takim Scirocco
Tak na prawdę należy omijać twin-charger (mocne 1,4) lata 2005-2010 oraz 1,8/2,0 TSI z lat 2008-2013

I prześledz konkurencję, w Fordzie masz szroty pt ecoboost, w Astrze, Fiacie sypiącą się skrzynie za dobrą pensję, jednostki thp w PSA itd...
to za chwilę zostanie jeden koncern, który można polecić.
demirbiras
Zaawansowany

Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

16 Mar 2021, 16:13

Właśnie! Nie wszystie benzyniaki w vag to szrot! Z dwóch podanych przez Ciebie modeli aż w jednym aż jeden silnik "można wybrać". Biorę to w cudzysłów bo to zdanie "miłośnika marki"
Invi
Forumowicz VIP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Sezon na rowery, rolki, deskorolki i hulajnogi
    W ciepłych miesiącach roku wzrasta liczba wypadków z udziałem rowerzystów. W zeszłym roku sprawcami aż 1830 z nich byli kierowcy samochodów osobowych. Zapobiec takim zdarzeniom można m.in. poprzez zachowanie ...
    Volkswagen e-up! w pełni elektryczny samochód seryjny
    Volkswagen przedstawił swój pierwszy, w pełni elektryczny samochód seryjny: nowego e-up!. To prawie bezgłośne, czteroosobowe auto robi wrażenie zasięgiem 150 kilometrów i doskonałą funkcjonalnością. Nowy ...

• 16 Mar 2021, 17:10

Invi napisał(a):No jak wyznajesz zasadę jak niektórzy czyli że wszystko w vag po 2003 roku to szrot czyli idiotyczną to faktycznie

Takiej zasady nie wyznaję, poprostu chciałem coś innego bo w rodzinie w zasadzie same vagi. Rodzice mają passata b6 i od 5 lat jedyne co się zepsuło to ręczny i kompresor od klimy. Ale to 1.9 tdi a diesla nie chce dla siebie.

Invi napisał(a): Jak ilość miejsca nie gra roli to możesz i aygo kupić.

Nie gra roli ale nie aż tak. Aygo to maluszek a ja bardziej skłaniam się ku sedanom, mam teraz golfa 4 i w sumie coś podobnych rozmiarów by się nadawało, ale coś w rozmiarach Passata byłoby lepiej. Wieczorem jak znajdę czas to przyjrzę się tym dwóm modelom które zaproponowałeś, przekopie też trochę ogłoszeń w tym zakresie cenowym. Z tego co widziałem dużo Aster jest, volvo v50 z wyglądu przykuło moją uwagę ale w sumie nie przyglądałem się bliżej bo nie było czasu.
    MrBwoah
    Nowicjusz

16 Mar 2021, 17:41

Dorzucę do zestawu Megane 3 i lagunę (tutaj 2.0 t ale musisz wrzucić LPG żeby było taniej, a jak nie no to 2.0 przy czym tu spalanie będzie pewnie w okolicach 8-8.5 l). laguna jest samochodem niedocenianym.
    sisinho17
    Początkujący

Przebieg/rok: 21tys. km
    Auto: Octavia II
    Silnik: 1.6 mpi
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi

16 Mar 2021, 17:56

Invi napisał(a):Właśnie! Nie wszystie benzyniaki w vag to szrot! Z dwóch podanych przez Ciebie modeli aż w jednym aż jeden silnik "można wybrać". Biorę to w cudzysłów bo to zdanie "miłośnika marki"

Jak zwykle pudło!
    po 1) Scirocco - jest specyficznym modelem, rzadszym niż typowy golf np.
    po 2) zobacz sobie ile jest wersji benzynowych AŻ 4
    po 3) oprócz 1,4/122 można wybrać R

MrBwoah napisał(a):Rodzice mają passata b6 i od 5 lat jedyne co się zepsuło to ręczny i kompresor od klimy. Ale to 1.9 tdi a diesla nie chce dla siebie.
    No co Ty?? a koledzy na tym forum uważają ze rdzewieje jak stary polonez i nie ma prawa jeździć.

MrBwoah napisał(a):mam teraz golfa 4 i w sumie coś podobnych rozmiarów by się nadawało, ale coś w rozmiarach Passata byłoby lepiej.
    Golf IV to ciasnota, poziom dzisiejszego segmentu B, każdy kompakt nowszy nawet taki Golf V czy Astra H dają dużo więcej przestrzeni. Także o to nie musisz się martwić.
    demirbiras
    Zaawansowany

Prawo jazdy: 14 08 2009
    Przebieg/rok: 12tys. km
    Auto: Astra H
    Silnik: 1,8
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback

16 Mar 2021, 18:13

demirbiras napisał(a):Jak zwykle pudło!
    po 1) Scirocco - jest specyficznym modelem, rzadszym niż typowy golf np.
    po 2) zobacz sobie ile jest wersji benzynowych AŻ 4
    po 3) oprócz 1,4/122 można wybrać R

Scirocco jest rzadsze niż golf więc może być większym śmietnikiem :mrgreen: Jeden wątpliwy silnik na 4, aż 25%, sukces vag'a. Przypominam, że w passacie nie ma żadnego
    Invi
    Forumowicz VIP

16 Mar 2021, 21:17

demirbiras i invi, nie zaczynajcie znowu.

Do spoko benzyniaków łapie się np Toyotę Avensis, ale to trochę emerycka opcja :mrgreen: można spojrzeć na Citroena c5
    mike
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 13
    Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
    Prawo jazdy: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II //Opel Astra
    Silnik: 1.6TDCI109KM/1.6 115
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Rok produkcji: 2008