Auto bez ruchu

Auto bez ruchu

11 Kwi 2011, 20:21

Witam!

Otóż w maju wyjeżdżam zza granicę auto zostanie u mnie w domu i będzie cały czas stał w garażu nikt przez ten czas nie będzie nim jeżdził wrócę dopiero po 5-6 miesiącach czy przez ten okres jak auto w ogóle nie będzie jeżdżone to coś mu się stanie czy wystarczy odłączyć tylko akumulator ?
Mariusz_Auto
Nowicjusz

Miejscowość: Bydgoszcz

Re: Auto bez ruchu

12 Kwi 2011, 04:59

Najlepiej trzymaj je w garazu nic twojemu autkowi nie stanie. Moze jak bedziesz odpalac po tych 6 miesiacach bedzie marudzil ale troche podgazuj i zapali :]. Ja kupuje auta na aukcji i siedza tam czasem nawet po pol roku. I auta sa outside takze jak deszcz pada albo zimno i nic zlego z silnikiem sie nie dzieje tylko na poczatku tak jak mowilem ciezko pali ale pochodzi troche i wszystko jest ok. Takze jak gararzujesz auto to jest bezpieczniejsze niz ktos by nim jezdzil :]
Paliwo mam we krwi !

!!!!White Dragons!!!!
Kasperr32
Nowicjusz

Miejscowość: Chicago

12 Kwi 2011, 08:28

Ja dodam jeszcze to, że jak już wrócisz, to przed uruchomieniem silnika najpierw posprawdzaj olej w silniku oraz płyn chłodzący. Prawdopodobnie będziesz też musiał podładowac akumulator.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Kwi 2011, 08:56

akumulator lepiej odłączyć na ten okres ? czy nic nie ruszać
Mariusz_Auto
Nowicjusz

12 Kwi 2011, 09:03

A to już wg twojego uznania - jak to ma być okres letni ( jest ciepło ) to raczej nie ma po co odpinać akumulatora i go chować. Z drugiej strony, może się zrobić jakieś zwarcie i ....Tak więc jak uważasz. Jak wrócisz to i tak będziesz musiał go doładować.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

12 Kwi 2011, 10:29

Garaż mam pod domem jest ocieplany, ale Wielkie Dzięki za wszystkie rady. Pozdrawiam :)
Mariusz_Auto
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak producenci zarabiają na częściach Jak producenci zarabiają na częściach
    Bezawaryjność? To dla producenta bankructwo. Dlatego producenci robią wszystko, żeby części, które psują się często lub są konieczne do wymiany po danym przebiegu, połączyć z częsciami drogimi, któe psują się rzadko albo ...
    [D] C5 II 2,0 / Insignia 1,8 / Laguna III 2,0 / Avensis III 1,8 [D] C5 II 2,0 / Insignia 1,8 / Laguna III 2,0 / Avensis III 1,8
    Podstawowe kryteria zestawienia: - segment D - silnik benzynowy o mocy ok. 140KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2010 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Citroen C5 II 2,0 - 140KM - Opel Insignia ...

• Re: Auto bez ruchu

16 Kwi 2011, 20:26

Można zastosować prostownik podtrzymujący prąd.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

17 Kwi 2011, 18:47

Akumulator odłączyć najlepiej- nawet dla bezpieczeństwa. Oczywiście dobrze zaczerpnąć wiedzy w instrukcji obsługi auta czy taki zabieg jest dozwolony.
    Bardziej zwróć uwagę, aby nie zostawić go na ten czas na hamulcu ręcznym :) .
    Dobrze jakbyś zostawił lekko uchylone szyby. Wentylacji nigdy za wiele :) .
    Ale jak piszesz o ogrzewanym garażu- to wg. twojego uznania.
    Wydaje mi się, że dobrze by było sprawdzić ciśnienie w oponach. Żeby nie został ze zbyt niskim. Nieruszana opona może się jednak odkształcić. Podobnie z wycieraczkami. Ale to najmniejszy problem.
    Oczywiście auto dobrze by było umyć i wysuszyć. Żeby nie stało zabłocone przez pół roku.
    Tak myślę przynajmniej.
    Bałem się i nadal mam obawy co do aut na "F". Jednak HDI rekompensuje te obawy.
    karola44-81
    Początkujący

Miejscowość: Połaniec

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      S2020005