Auto części - potrzeba każdego samochodu

20 Lis 2020, 09:34

Niezależnie czy korzystasz z samochodu, żeby dojeżdżać do pracy czy aby podróżować po świecie, musisz mieć świadomość, że pewnego dnia, któraś z części samochodu ulegnie awarii. Przyczyną może być wyeksploatowanie danego elementu bądź wypadek drogowy. Sytuacja ta, zmusza do zakupu odpowiedniej części samochodowej. Na rynku dostępne są zarówno nowe, jak i używane.

Auto części dla wszystkich samochodów
Motoryzacyjna branża od dawna znajduje się w fazie szerokiego rozwoju. Co roku producenci zaskakują nas nowymi modelami i coraz nowszymi technologiami. Przeglądając oferty salonów samochodowych, możemy zdać sobie sprawę, że wybór jest ogromny i możemy wybierać spośród praktycznie nieograniczonej listy modeli. W zależności od naszych upodobań możemy wybrać samochód osobowy lub np. dostawczy. Mogą być zasilane silnikami benzynowymi, diesla lub elektrycznymi. Mianownik tych wszystkich aut jest jeden - prędzej czy później będą do nich potrzebne auto części, w celu ich naprawy.
Auto części - potrzeba każdego samochodu Chiptuning - części
Samochody produkowane w dzisiejszych czasach, naszpicowane są elektroniką. Mamy elektryczne szyby, fotele czy skomplikowane systemy, które poprawiają bezpieczeństwo jazdy. Wszystko to, sterowane jest przez pokładowy komputer. To właśnie to małe i niepozorne urządzenie, odpowiedzialne jest również za osiągi i moc auta. Producenci, tworząc silniki do poszczególnych aut, nakładają na nie pewne ograniczenia. Silniki mają zazwyczaj spory zapas mocy, aby mogły trafić do innych modeli. Chodzi również o to, by wyniki spalania były jak najlepsze. Chiptuning, to proces, polegający na zdjęciu ograniczenia z silnika i wykorzystanie jego pełnego potencjału.

Przeprowadzenie tego zabiegu, powinno odbywać się w profesjonalnym, doświadczonym warsztacie, używając tylko najlepszych auto części. Tylko wtedy mamy pewność, że zostanie przeprowadzony on prawidłowo i że nasz silnik będzie działał jak należy.

Katalizatory
Katalizator jest niezmiernie ważną częścią w samochodzie. Krąży powszechna opinia, że jest on tylko zwykłym oczyszczaczem spalin. Nic bardziej mylnego. Uczestniczy również w procesie spalania paliwa, a więc od niego zależy optymalna praca jednostki napędowej i jej moc. Potocznie nazywane katalizatory, to tak właściwie konwertery katalityczne. Tworzą one układ wydechowy. Zmniejszają one ilość szkodliwych związków w spalinach, co regulują przepisy. Im nowsze auto, tym surowsze są zasady dotyczące emisji spalin.

Niezależnie, czy szukasz katalizatora, czy akcesoriów do chiptuningu, zawsze kupuj je z pewnych, sprawdzonych źródeł.

źródło: Materiał zewnętrzny | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3460
Zdjęcia: 12545
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

20 Lis 2020, 12:00

Redakcja napisał(a):zawsze kupuj je z pewnych, sprawdzonych źródeł
To prawda jednak ja preferuję zawsze przeszukanie kilku sklepów lub ofert z różnych źródeł bo z doświadczenia wiem że najdroższe hurtownie motoryzacyjne jak IC nawet przy dużych i maksymalnych zniżkach czasem mają drożej niż w innych sklepach. Jak nie musimy takiej części mieć na już u siebie to warto przemyśleć taki zakup i na pewno znajdziemy coś w przystępnej cenie która na usatysfakcjonuje :)

Ciekawostką może być to że czasem w ASO można znaleźć promocje i np. to czego szukamy kupimy tam najtaniej.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 4133
Zdjęcia: 12
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak sprawdza się Hybryda na bardzo krótkich dystansach 3-5km?
    Przyszedł mi do głowy pomysł o tym żeby sprawdzić jak napęd hybrydowy zachowuje się podczas użytkowania na bardzo krótkich dystansach. Chodzi tu o jednorazowe odcinki na dystansach około 3-5km. Wiemy, że hybrydy stworzone ...
    Saab 96 V4 Rally
    Saab 96 V4 Rally z początku lat siedemdziesiątych, jest oryginalnym pojazdem rajdowym zakupionym przypuszczalnie przez prywatny zespół rajdowy lub prywatnego kierowcę rajdowego. Samochód ten posiadał czarne ...

  •