Auto dające frajdę max 35tyś

Re: Auto dające frajdę max 35tyś

28 Kwi 2015, 13:46

Czyli samochód od handlarza, świeżo przywieziony, kupiony w Niemczech za 10k tu wystawiony za 15-17 może być warty uwagi? Tzn, naprawdę bezwypadkowy i nie skazany na warsztat mechanika od razu po zakupie ? :D
Trochę strach pomyśleć jak wygląda BMW kupione tam za 10tyś, czy w ogóle przypomina BMW. Ale to tylko moje wyobrażenia, a ja nie znam tematu. Jeśli mówisz ,że jest inaczej to mam nadzieję ,że trafię na taką okazję.

Ps. [link wygasł] a ten? Jest podany VIN - edit. Odpada, automat.

[link wygasł] jeszcze taka, napisałem o VIN.
Ostatnio edytowany przez mazurek92, 28 Kwi 2015, 14:21, edytowano w sumie 1 raz
mazurek92
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 09 05 2010
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Focus mk2 1.8
Silnik: 1.8 tdci 115KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

28 Kwi 2015, 14:20

mazurek92 napisał(a):Jeśli mówisz ,że jest inaczej to mam nadzieję ,że trafię na taką okazję.

Wejdź sobie na mobile.de i zobacz jak wyglądają takie okazyjne egzemplarze za 10k :)

kirin88 napisał(a):Handlarze mają swoich ludzi, którzy im samochodu ,,wyłapują".

Tak, w tureckim komisie, popowodziowe albo importowane złomy z południa Europy :roll: Z książkami serwisowymi prowadzonymi np. do 2010 r. (okazja, żeby nieco podrasować stan licznika) albo nawet bez książek. Rozbite, zardzewiałe, których naprawa w Niemczech jest nieopłacalna, ale u nas owszem. Takie auta najczęściej skupują handlarze, tych serwisowanych do końca, z niewielkimi przebiegami i faktycznie bezwypadkowych sprowadzać się im nie opłaca, bo faktycznie musiałyby kosztować po opłatach z 40k (akcyza 18,6% !!), a tego nikt tu nie kupi.

mazurek92 napisał(a):Czyli samochód od handlarza, świeżo przywieziony, kupiony w Niemczech za 10k tu wystawiony za 15-17 może być warty uwagi?

Koleżanka z pracy kupiła swego czasu takie E46 330d od handlarza. W ciągu dwóch lat na jego naprawy wydała równowartość ceny zakupu. Padło wszystko, co może paść w nowoczesnym dieslu i jeszcze kilka innych rzeczy. Nie oznacza to, że E46 jest awaryjne - po prostu kupiła wypicowanego, zajechanego złoma.
łysy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 2
Prawo jazdy od: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

28 Kwi 2015, 18:56

[link wygasł]
VIN WBAEV51090KM67065
Dzwoniłem do sprzedającego, mówi że kupił w listopadzie 2013, i od tamtej pory tylko końcówki drążów chyba zmieniał i jakieś pierdoły w zawieszeniu a pozatym ,że ładnie chodzi. prawdopodobnie kupione od Zenka z Katowic za 28 900. Może jutro pojechałbym zobaczyć, mam do niej ponad 100km. Warto jechać? Trochę boję się tego silnika, głównie tego o czym mówi łysy ,że nie trzyma mocy a wtedy już tylko remont. Obstawiam ze +/- 300k może mieć najechane. To dużo dla tego silnika? Wsadzenie gazu przy takim przebiegu będzie bezpieczne? Co powiecie?
mazurek92
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 09 05 2010
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Focus mk2 1.8
Silnik: 1.8 tdci 115KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Yeti 1.4 TSI z 7-stopniową skrzynią biegów DSG Skoda Yeti 1.4 TSI z 7-stopniową skrzynią biegów DSG
    SKODA wprowadza dla modelu Yeti z silnikiem 1.4 TSI 7-stopniową skrzynię biegów DSG. Mając na uwadze rosnącą popularność modelu Yeti z silnikiem 1.4 TSI (122 KM), SKODA poszerzyła ofertę umożliwiając zamówienie ...
    Instalacja LPG do Toyoty Avensis T27 2.0 Valvematic Instalacja LPG do Toyoty Avensis T27 2.0 Valvematic
    Jaką instalację polecacie do samochodu Toyota Avensis z silnikiem 2.0 benzyna Valvematic 152KM? Jak wyglądałaby cała instalacja i jakich podzespołów by się składała? Na jaki okres jest gwarancja i jakiej wielkości ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Subaru Impreza STI
      GTP Light