Auto dla kobiety, nowe, do 80 000. Mazda 3 2.0, Astra K, coś innego?

Auto dla kobiety, nowe, do 80 000. Mazda 3 2.0, Astra K, coś innego?

29 Gru 2015, 18:56

Hej wszystkim,

przez ostatnie 18 lat (tak, wiem, że długo) mama jeździła Renault Megane Scenic, teraz rozgląda się za nowym samochodem, najchętniej z rocznika 2015. Budżet to ok. 80 000 zł, ale im mniej tym zawsze lepiej. Rocznie przejeżdża ok. 10 000 km, głównie do pracy i z powrotem w mieście, ewentualnie raz lub dwa razy do roku podróż z Górnego Śląska w Tatry.

Cechy auta idealnego:
— automatyczna skrzynia biegów (ew. manual)
— na benzynę
— niewysokie spalanie
— bajery typu: automatyczna klimatyzacja, czujniki parkowania, kamera cofania,
— chętnie podwyższony prześwit i punkt siedzenia kierowcy
— dodatkowe punkty za komfortowo wyglądające wnętrze

Generalnie auto miałoby służyć przez najbliższe lata, dlatego poszukujemy czegoś o stosunkowo niskiej awaryjności i niewysokiej cenie utrzymania. Ale przy możliwie wysokim komforcie.

Z tego co wyczytałem tu na forum, to w tym budżecie często polecana jest Mazda 3 2.0 lub np. Opel Astra K. Oba jak najbardziej wchodzą w rachubę, zastanawiałem się czy możecie polecić kolejne modele, spełniające powyższe warunku, w tych widełkach cenowych?

Dzięki i pozdrowienia,
Barakuda
Barakuda
Obserwowany

Auto: --

Re: Auto dla kobiety, nowe, do 80 000. Mazda 3 2.0, Astra K, coś innego?

29 Gru 2015, 19:05

Hmm popatrzcie na:
Hondę Civic
Toyota Auris
[link wygasł]
[link wygasł] - ten 1.2T to w sumie nowość na rynku i nie wiadomo do końca jak z awaryjnością tej jednostki.
Kieł
Stały forumowicz

Auto: Nie mam

29 Gru 2015, 20:22

Tak, dzięki za sugestie. I Hondzie Civic, i Toyocie Auris też już się przyglądaliśmy. I obydwa te auta pozostają jako opcja. Co przeważałoby na Hondę Civic lub Toyotę Auris, zamiast Mazdy 3 2.0 lub Astry K?
Barakuda
Obserwowany

Auto: --

29 Gru 2015, 22:01

Astra K nie ma silników które można polecić. Jak już to kupcie J z 1.4T, z tym że utrata wartości będzie większa.
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

"Pudzian" i Actros - Prawdziwy Wojownik i jego Team
    Mariusz "Pudzian" Pudzianowski jest w Polsce i na świecie świetnie znany jako kilkukrotny mistrz World’s Strongest Man, a obecniecnie pięściarz federacji KSW. Nie każdy wie jednak, że prowadzi on również firmę ...
    Audi Q5 hybrid quattro Audi Q5 hybrid quattro
    Q5 hybrid quattro, pierwszy model hybrydowy Audi, został skonstruowany jako wysokowydajna hybryda równoległa. Tak jak i w dwóch innych hybrydowych modelach Audi, pojazd napędzają: silnik 2.0 TFSI o mocy 155 ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50