Auto dla młodego kierowcy

15 Kwi 2010, 00:03

Witam wszystkich!

Mam do wydania 5000zł max. 5500zł. Oczekuje od auta w szczegolnosci to aby dobrze sie nim jezdziło i nauczyc sie na nim dobrze jezdzic :) .

Biorąc pod uwage to ze bede rejestrował auto na siebie to silnik nie moze byc za wielki bo dochodza do tego dodatkowe koszty w ubezpieczeniu samochodu poniewaz mam 18 lat ( jak sie nie myle od 25 lat przechodzi sie na normalna stawke ). Mysle aby tym autem pojezdzic z pół roku , rok a potem sie przezucic na cos lepszego :) .
Wymagam od samochodu :
-Przede wszystkim mały silnik oraz małe spalanie
-min. 65 koni mechanicznych :)
-mocny silnik ( pod względem nie do zajechania , pewnie pocierpi troche ze mna :) )
-tez najlepszy by był jakis hatchback
-rodzaj paliwa , w sumie obojetny ( w sumie LPG odpada bo sa wieksze koszty przegladow )
no i jakiś ładny tzn zeby wizualnie sie prezentował.
Zastanawiałem się nad Fiatem Punto , to chyba jedyny samochod ktory jak narazie mi sie podoba , nie wiem jak z jego silnikiem i spalaniem ale wydaje mi sie w miare dobry jak dla mnie :) .
Jestem otwarty na wszelkie propozycje , prosił bym o opinie na temat eksploatacji auta, awaryjność i koszty napraw.

Z góry Dziękuję.
Wojtek :)
wiechuuu
Początkujący
 
Posty: 60
Miejscowość: Rybnik

15 Kwi 2010, 05:59

Jeśli chcesz Punto to brałbym z silnikiem 1.2 75KM (dwóch kumpli takie ma i całkiem dobrze to to jeżdzi) a jeśli zarejestrujesz na siebie to będziesz za niego płacił troche ponad 1000zł (wiem bo wczoraj to liczyłem bo byłem z kumplem akurat opłacić jego Punto na cały rok i auto ma na dziadka który ma 60% zniżek i płacił 408zł).A od siebie dodam Opel Corsa B z silniczkiem też 1.2 i np taką 306.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Kwi 2010, 09:25

Tylko jedno auto przychodzi mnie do głowy - Polo 6N z motorem 999cm3. Do 60km/h jest całkiem żwawe, pali tyle, co nic i jest naprawdę bezawaryjne. Ot, takie "wozidełko".
pawelMX6
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 375
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Gdynia
Auto: Nie mam

15 Kwi 2010, 10:06

jakos ten peugeot wizualnie mi nei podchodzi , ale znalazlem pare samochodow ktore mi sie podobaja :

- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ( ale to ostatecznosc :D , za duzy silnik.)
- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
- [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
te auta wyzej bardzo mi sie podobaja , i mieszcza sie w moim funduszu , a mam jeszcze takie pytanie te 1000zł to w skali roku tak ? i gdzie najlepiej ubezpieczyc samochod :)?
wiechuuu
Początkujący
 
Posty: 60
Miejscowość: Rybnik

15 Kwi 2010, 12:11

Co do ubezpieczenia, mieszkam w Gliwicach wiec blisko Rybnika, przejdź się na pocztę i zapytaj o OC. Też mam ten problem, ale dzisiaj płacąc rachunek zobaczyłem że można ubezpieczyć auto na poczcie, zapytałem o to, rozmawiałem z młodą panią która twierdzi, że podobnie jak ja miała warunki ubezpieczenia (poniżej 25 lat, prawko mniej niż 3 lata, samochód ponad 15lat) i twierdzi że za 1,8 22letniego strupa dała 800zł OC na rok, rejestrując na siebie. Jutro ma do mnie oddzwonić Pani z poczty która się tym zajmuję i ma mnie powiadomić ile orientacyjnie zapłacę za Polo II 1,3 ben+lpg. Jak zadzwoni to Ci dam znać jak to wygląda.
przemko90
Nowicjusz
 
Posty: 33
Miejscowość: Gliwice

15 Kwi 2010, 15:03

Jeśli Punto to z silnikiem 1.2 75KM bo 1.1 54KM jest troche mułowaty do tego auta.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak spać podczas wyprawy samochodowej?
    Wyjazdowe pomysły na nocleg to prawdziwa karuzela. Do dyspozycji mamy kempingi, agroturystykę, hotele i… własne samochody. Oto kilka sposobów, jak urządzić się z noclegiem i które rozwiązanie może być ...

15 Kwi 2010, 19:28

a orientujecie sie czy kupił bym do 5,5 tys punto sporting ?
wiechuuu
Początkujący
 
Posty: 60
Miejscowość: Rybnik

15 Kwi 2010, 19:40

Nie nie kupisz :???: Jeśli chodzi ci o silnik 1.4 GT turbo
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

15 Kwi 2010, 20:29

Ogólnie dobre Punto GT Turbo jest ciężko dostać i Sporting podobnie.Przy dobrych wiatrach coś byś znalazł.
np [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Kwi 2010, 20:30

a mam teraz jeszcze jedno pytanie :) Mój brat po długich namysłach postanowił kupic Audi A3 lub A4 ale w Combiku , więc czy kupi pożądne Audi a3 lub a4 combi dysponując kwotą do 25tysięcy , chodziło mu o jak najmłodszy rocznik , zeby był to diesel ( jest zwolennikiem ropiaków ) i zeby miał wiecej niz 115koni :) oraz co sadzicie o tych dwoch autach , czy sa wadliwe oraz czy w ogole oplaca sie je kupic :)
wiechuuu
Początkujący
 
Posty: 60
Miejscowość: Rybnik

15 Kwi 2010, 20:34

kupi a4 kombi b6 z poczatku produkcji czyli lata 2000-2001
illusion
Aktywny
 
Posty: 343
Miejscowość: Poznań

15 Kwi 2010, 20:49

czyli nie mam co sie napalac na sportinga :( a ja wlasnie odradzam bratu kupowania AUDI , ( drogie czesci ) ale moze wy mu doradzicie co ma kupic za taka cene zeby było młode auto , przyzwoite tez myslelilsmy nad ASTRA III ale przynajmniej 4 tys trza by bylo dołozyc ...
wiechuuu
Początkujący
 
Posty: 60
Miejscowość: Rybnik

15 Kwi 2010, 20:53

wiechuuu napisał(a):czyli nie mam co sie napalac na sportinga :(


No niestety nie :sad:
P.S No chyba że chcesz mieć tak bardzo tego Sportinga to kupisz w tej cenie ale będziesz ciągle do niego dokładać :sad:
samurajsj700
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5369
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Czernichów/ Sląska
Auto: Audi A 4/WV golf 2 / samurai
Silnik: 90/70/70
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

15 Kwi 2010, 21:24

Dla brata [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Kwi 2010, 21:26

Te auto wydaje mi sie jakies takie nudne :/ , moze jakies agresywniejsze auto ? a co myslicie o Lagunie II ?
wiechuuu
Początkujący
 
Posty: 60
Miejscowość: Rybnik