Auto dla rodziny 2+1 (2+2) do 12-14 tyś

Re: Auto dla rodziny 2+1 (2+2) do 12-14 tyś

15 Cze 2019, 21:52

Ossy napisał(a):Mazda 5 - bardzo fajne i rodzinne auto, martwię się tylko czy w tym budżecie znajdziesz ładny egzemplarz. Diesla i benzynę 1.8 na pewno odpuść. Z tego co widzę benzynki 2.0 w sensownym stanie chodzą od 15 tys. w górę...

Vectra C - spoko, tylko nie z tą benzyną 1.6, minimum to 1.8, diesle 1.9 też są ok.

Astra H - ok, będzie ciaśniejsza od Vectry, tutaj od biedy wystarczy 1.6

Mondeo Mk4 - w tym budżecie nieosiągalne, odpuść

Octavia II - na pewno nie z 2.0 TDI, jeśli już to 1.6 MPI 102KM, ale budżet również skromny

Ford C-Max - ok, ale z silnikiem 1.6 lub 2.0 (benzynowe)

Wielkie dzięki :)

Na ten moment Mazda 5 odpadła przez słabą ofertę silnikową (2.0 benzyna jak dla mnie za dużo). Mondeo również (ale przez inne względy) :)

mike napisał(a):
Piotr89 napisał(a):bravo II mają 400l
no i? Najpierw przymierz się do takiego Bravo, spróbuj zamontować fotelik z tyłu, a potem pogadamy :wink: podpowiem - ciasne wnętrze, wąskie drzwi.

Tak już zostałem sprostowany, przyznaję to nie był najlepszy pomysł :D

Ossy napisał(a):
Piotr89 napisał(a):), bagażniki kompaktowych hatchbacków nie są aż tak małe np. i30/bravo II mają 400l, a obecny focus 520l;

Bravo - prawdziwa pojemność 330l:

https://www.wyborkierowcow.pl/rzeczywis ... stawienie/

Właśnie też znalazłem to zestawienie, trochę zatrważające jak bardzo potrafią przekłamywać dane (patrz VW, Renault, Seat :o )

Na ten moment i z naszym budżetem, pomimo tego co pisałem wcześniej, do zestawienia wracają kombi, zostaje liftback i przy odrobinie szczęścia może jakiś minivan w niezłym stanie :)

Z wybrańców zostaje Vectra C w kombi i hatchback/iftback, Skoda Octavia II kombi/hatchback, Astra H kombi, C-max i Hyundai i30 SW.

To co udało mi się znaleźć dzisiaj:

1. https://www.otomoto.pl/oferta/opel-vect ... BUke2.html --ładne autko, mocny silnik ale słyszałem, że 120 KM sprawia mniej problemów i diesel więc dwumasa i DPF, no i ogłoszenie zalatuje odrobinę "Mirkiem handlarzem"
2. https://www.otomoto.pl/oferta/opel-vect ... BZr0A.html --tak wiem, że handlarz, niestety nie udało mi się znaleźć od osoby prywatnej, wizualnie wygląda dobrze ale jestem ciekaw jak od strony mechanicznej, cena kusi
3. https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-auto ... zOduN.html --ładny ale brak jakichkolwiek informacji (bez telefonu ani rusz), na plus diesel 1.6 bez dpf i brak dwumasy, rocznikowo najmłodszy ze znalezionych i to w połączeniu z ceną trochę mnie niepokoi
4. https://www.olx.pl/oferta/ford-c-max-20 ... AfZ28.html --trochę słaby diesel ale jak w przypadku i30 brak dpf i dwumasy na plus, do tego bogate wyposażenie, zaskakująco niska cena
5. https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-oct ... ?;promoted ---jeden z faworytów, duży plus za możliwość sprawdzenia historii w CEPIK'u za darmo, dobre wyposażenie, ładny wygląd i z wyczytanych informacji dobry silnik :)
Piotr89
Nowicjusz

Miejscowość: Szczecin
Przebieg/rok: 13tys. km
Auto: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 TDDi 90 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
0

16 Cze 2019, 13:13

1.Było coś z tyłem bo klapa nierówno spasowana i w przypadku 1.9CDTI lepiej skupić się na słabszej odmianie 120km gdyż jest mniej problematyczna. Auto sprowadzone więc na pewno handlarz.
2.Dobry silnik i ładnie się prezentuje ale cena trochę niska jak na sprowadzonego i już opłaconego.
3.Ładny ale fakt cena trochę niepokoi.
4.Cena jedna z niższych na olx z tego rocznika ale 5lat w jednych rękach więc co nieco może już o aucie powiedzieć.
5.Ładna,można by się bliżej zainteresować.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
0

18 Cze 2019, 21:27

Barol napisał(a):1.Było coś z tyłem bo klapa nierówno spasowana i w przypadku 1.9CDTI lepiej skupić się na słabszej odmianie 120km gdyż jest mniej problematyczna. Auto sprowadzone więc na pewno handlarz.
2.Dobry silnik i ładnie się prezentuje ale cena trochę niska jak na sprowadzonego i już opłaconego.
3.Ładny ale fakt cena trochę niepokoi.
4.Cena jedna z niższych na olx z tego rocznika ale 5lat w jednych rękach więc co nieco może już o aucie powiedzieć.
5.Ładna,można by się bliżej zainteresować.

Właściwie obie Vectry odpadły, i30 facet nie chciał za bardzo o samochodzie nic powiedzieć po za tym, że jeździ i dobrze się sprawuje, za to zapraszał na oglądanie, na co się nie zdecydowałem ponieważ nie na rękę mi jazda 80+km w ciemno. Ford cena niska ponieważ jest dpf i dwumasa niewymieniana (240 000 przebiegu). Oglądałem też dzisiaj jeszcze jednego Cmaxa z dieslem 1.8 ale też odpadł przez wyraźne problemy z silnikiem (mechanik na przeglądzie od razu wziął mnie na stronę i zwrócił na to uwagę za co jestem bardzo wdzięczny) chociaż Pan był w posiadaniu auta od4 lat utrzymywał, że jest ok i tak powinno być.

Poszukiwania trwają :)
Piotr89
Nowicjusz

0

25 Cze 2019, 17:43

Witam, Temat można zamknąć poszukiwania zakończone :D

Łupem padł ładny czerwony Ford C-Max z 2007 roku, wprawdzie chciałem uniknąć DPF'a i diesla ale tak się spodobał zarówno mi i żonie, że nie mogliśmy go odpuścić :)

Dziękuję wszystkim zaangażowanym za pomoc :ok: :D
Piotr89
Nowicjusz

0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

To rekord! Używana Toyota Supra sprzedana za zawrotną cenę To rekord! Używana Toyota Supra sprzedana za zawrotną cenę
    Ceny Toyoty Supry A80 nie przestają rosnąć. Kilka miesięcy temu na aukcji domu RM Sotheby’s za ponad 173 tys. dolarów sprzedano egzemplarz Supry z 1994 roku. A teraz ktoś zdecydował się wydać 176 tys. dolarów, ...
    Koniec świata odwołany! Rozpoczęła się epoka MINI Koniec świata odwołany! Rozpoczęła się epoka MINI
    Koniec świata odwołany. Czas na zabawę! W wielu krajach Ameryki Środkowej, takich jak Meksyk czy Gwatemala, 21 grudnia 2012 odbyły się huczne uroczystości na powitanie nowej ery. Data pochodzi ze źródeł historycznych ...

•