Auto dla rodziny do 75 tys

Auto dla rodziny do 75 tys

28 Mar 2012, 13:48

Witam. Zamierzam zmienić auto. Obecnie posiadam hyundaia accenta. Po 12 latach czas na coś nowego. Mam na auto 70-75 tyś. Rodzinka 4 osobowa. Szukam czegoś większego. Synowie są wysocy i chciałbym by mieli w miarę dużo miejsca z tyłu.
Wstępnie mam do wyboru 4 autka z różnych segmentów.
Hyundai i40 sedan(z wyprzedaży)
Skoda Octavia Kombi(Superba ciężko znaleźć w korzystnej cenie)
Toyota Avensis(z wyprzedaży)
Ford Mondeo(z wyprzedaży)
A i jeszcze zastanawiałem się nad Kia Sportage
Dziękuję Pozdrawiam :)
eneris
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: Auto dla rodziny do 75 tys

28 Mar 2012, 14:54

Jeśli chodzi o Kie to jakoś wykonania nie jest porażająca- tandetne plastiki, które podczas eksploatacji zaczną trzeszczeć. Szukasz samochodu przestronnego, ze względu na swoich synów, więc Kia również odpada bo w środku jest tak naprawdę mało miejsca.
wszystkie 3 samochody, które wymieniłeś są dobre. Skoda to praktycznie Volkswagen, Toyota słynie z niezawodności a w Fordzie masz dobrej jakości materiały i ciekawy design. Musisz sam rozpatrzyć w którym samochodzie czujesz się najlepiej i tak też wybrać :wink:
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

28 Mar 2012, 15:31

Będę wybierał między i40 a mondeo.
Wiem że większość powie że ford lepszy ale w tej cenie i40 ma na prawdę znakomite wyposażenie. W wersji comfort elektrycznie sterowane fotele, podgrzewane, czujnik deszczu itp
W mondeo niestety nie. Tylko jak to będzie z tym samochodem ..
eneris
Obserwowany

28 Mar 2012, 16:38

Ja bym brał i40 z tego względu, że auto jest świeże, a Mondeo w przyszłym roku będzie miało następce i sie troche już opatrzyło.
W dodatku pewnie masz zaufanie do Hyundaia tak jak i ja, bo kupiłem następnego i też po wyprzedaży i nic lepiej wyposażonego nie dało rady znaleźć przy tej wielkości (kupiłem ix20 i mam 13letniego accenta)
Nie zapominajmy o bezkonkurencyjnej gwarancji Hyundaia.
Za Fordem przemawia precyzja prowadzenia ale jakość wykończenia na podobnym poziomie, bo Mondziak jest już wiekowy.
Jeszcze przyjżyj się Kii Optimie.
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up
    Stworzona na bazie Nissana Navara Tekna z podwójną kabiną - aktualnym Międzynarodowym Pick-upie Roku - koncepcyjna Navara EnGuard charakteryzuje się wieloma specjalnie zaprojektowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi ...
    Nowy hybrydowy crossover Toyota C-HR Nowy hybrydowy crossover Toyota C-HR
    Toyota zademonstrowała produkcyjną wersję hybrydowego crossovera C-HR na targach w Genewie w marcu tego roku. Świat poznał wygląd auta z zewnątrz i pierwsze szczegóły specyfikacji, jednak producent nie pokazał jeszcze ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata