Auto dla żony - 8-9 tys

03 Lis 2017, 07:26

Trochę mnie ta "ruda" martwi" w Fordach.
Plan zakłada pojeździć około 2 lat tym autem, więc nie chciałbym się użerać specjalnie z blacharką.
roksinski
Początkujący
 
Posty: 82
Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 0- 0-1994
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Renault

03 Lis 2017, 22:04

Takie małe kombi jeszcze znalazłem...
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

i Stilo z dziwnym przodem...
[link do oferty na Olx wygasł]
roksinski
Początkujący
 
Posty: 82
Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 0- 0-1994
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Renault

04 Lis 2017, 08:20

Peugeota od biedy można obejrzeć choć widać że odpicowany na handel.
Stilo miało przygodę z przodu poza tym ok i też można zerknąć.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Gru 2017, 21:56

Golf już sprzedany, tak więc żona bez auta, a w ogłoszeniach totalna pustka...
Może ktoś pomoże znaleźć coś wartego uwagi?
Trafiłem na Mazdę niedaleko, ale na "szwajcarskich" tablicach, wiadomo handlarz..
[link do oferty na Olx wygasł]
roksinski
Początkujący
 
Posty: 82
Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 0- 0-1994
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Renault

08 Gru 2017, 17:52

Podbijam temat i Civic do oceny
[link do oferty na Allegro wygasł]
roksinski
Początkujący
 
Posty: 82
Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 0- 0-1994
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Renault

08 Gru 2017, 19:07

Rdzewiejąca z zewnątrz Honda za tą cenę to nie zbyt dobry wybór, ciekawe jak wygląda od spodu, o ile coś tam jeszcze wogóle wygląda. :no: tymbardziej że sam piszesz że nie chcesz się użerać z blachą

Może coś takiego?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
SJ12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 69
Prawo jazdy: 12 05 2008
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.5 V-TEC 114KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Obrońca wolnossącej V-ósemki
    Coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin sprawiają, że silniki V8 stopniowo znikają ze świata motoryzacji. A te w tradycyjnym, wolnossącym wydaniu można śmiało nazwać wymierającym gatunkiem. Jest jednak marka, w której ...

09 Gru 2017, 07:48

Honda podobno ok jeśl chodzi o podłogę i progi. 2 właściciel od 9 lat, serwisowana w ASO itd. Cena pewnie do negocjacji...ale czy warto?
Te od Ciebie SJ12:
1. Niestety 3 drzwiowy...
2. brak klimy
roksinski
Początkujący
 
Posty: 82
Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 0- 0-1994
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Renault

09 Gru 2017, 09:18

Ja bym się w poobijaną Hondę nie pchał, bo tej rdzy nigdy nie ogarniesz... A łatanie nie ma sensu, za rok wyjdzie. Chyba że pojeździć 2-3 lata i się pozbyć i nic nie robić.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

09 Gru 2017, 11:22

Planujemy auto max na 3 lata, ale jak dużo tej rdzy to bez sensu. Nie muszę mieć koniecznie Hondy.
Obejrzę te mazdy, bo są blisko, choć to szwajcarskie pochodzenie i dziwnie zbliżone przebiegi wszystkich aut tego handlarza jest trochę odstraszające.
roksinski
Początkujący
 
Posty: 82
Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 0- 0-1994
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Renault

10 Gru 2017, 17:47

Mazdy, tak jak się spodziewałem, miały jakieś przygody. Jakby sprzedający powiedział wprost co było robione to jakoś bym zrozumiał. Jedna opadający zderzak i plastiki w komorze silnika jakby prosto ze sklepu, druga różnica między wysokością drzwi przednich i tylnych około 1 cm.
Znalazłem jeszcze to:
[link do auto.pl wygasł]
Właściciel Polak, mieszka w Niemczech, wpisany w dokumentach, auto do opłat (ma zrobiony przegląd w PL), możliwość kupna poza komisem. Wyglądała ok, tylko nie ma OC, więc na razie nie można się przejechać. Właściciel ma załatwić 30 dniowe. Nie miało przygód, lekka oznaka korozji na nadkolu, poza tym spoko. Martwią mnie jednak procedury - akcyza, tłumaczenie itd...nie wiem od jak dawna jest w PL.

I Fusion
[link do oferty na Olx wygasł]
Korozji faktycznie brak, środek b.ładny, prawy błotnik był wymieniany i malowany zderzak - sprzedający miał zdjęcia i nie udawał, że fabryka źle pomalowała. O zderzaku sam wspomniał.
Co sądzicie?
roksinski
Początkujący
 
Posty: 82
Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 0- 0-1994
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Renault

11 Gru 2017, 10:26

Mi się wydaje że ta Kia stoi już trochę czasu do sprzedania poza tym poczytaj sobie opinie o tym komisie,kiedyś miałem do nich jechać oglądać jedno auto ale odpuściłem.
Fusion ok ale tanio woła jak na sprowadzonego i już opłaconego a gdzie zarobek handlarza?

Tutaj masz ładne Megane z 1ręki.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Gru 2017, 21:02

Po dłuższych poszukiwaniach udało się dziełem przypadku kupić ładną Mazdę 2 1.4 benz z Niemiec z przebiegiem 75 tys. O dziwo zero rdzy i przebieg potwierdzony w Mazdzie (serwisowana od nowości do 10.2017). Autko całkiem zgrabne, fajnie się prowadzi, a że przebieg niewielki to i środek ładnie utrzymany.
Obejrzałem trochę aut i stwierdzam, że większość ofert to auta z Niemiec, zazwyczaj bez możliwości potwierdzenia przebiegu. Niby na zdjęciach super, przez telefon super okazja, a potem okazuje się, że błotnik w innym kolorze, a to klapa jakaś nierówna (a bezwypadkowy) itd. Wolałbym uczciwe postawienie sprawy: panie był uderzony tu i tu, jest to naprawione tak jak widać i tyle. Choć największy dramat to komisy...mają tylko kluczyk do auta, jakieś papiery i zero informacji o aucie.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w 2018!
roksinski
Początkujący
 
Posty: 82
Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 0- 0-1994
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Renault

30 Gru 2017, 21:18

Na podstawie czego uważasz że przebieg autentyczny? Książka serwisowa? Bez problemu idzie taką podrobić w 10minut.. a wnętrze wystarczy wypucować plakiem.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Gru 2017, 21:28

Barol napisał(a):Książka serwisowa?


Mazda nie ma książek serwisowych, dane rejestrowane są wyłącznie elektronicznie
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km