Auto dla żony do 6-7 tyś

20 Wrz 2018, 19:37

Witam,
wiele podobnych tematów czytałem ale jednak każdy ma inne preferencje/potrzeby co do samochodu tak więc:
- auto dla żony do jeżdżenia po mieście z dziećmi
- budżet 6-7 tyś
- rocznik nie jest aż tak istotny ale gdyby powyżej 2002 coś trafić
- tylko benzyna (przebiegi będą naprawdę skromne)
- musi być 4/5 drzwiowy (przy dwójce małych dzieci warunek konieczny)
- do tej pory żona "okazjonalnie" jeździła naszą Mazdą 6 GY ale nie czuje się w nim zbyt pewnie

Na początku myślałem o Clio II, Fabia, Fiesta MK6, Punto 2FL jednak wnętrza tych samochodów są dosyć ciasne, a foteliki/nosidła zajmują sporo miejsca.

Do głowy przyszły mi dwa samochody z ogólną aprobatą żony
Focus Mk1 [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Renault Scenic 2 [link do oferty na Olx wygasł]

Przy Focusie obawiam się rdzy, w Scenicu znowuż elektroniki. Proszę o wasze typy oraz ocenę zamieszczonych ogłoszeń. Pozdrawiam!

PS. Auta szukamy do 100km od Tarnowskich Gór (śląskie).
Mazda 6 GY 1.8 Pb 05" LIFT ||Mazda 626 GF 2.0 Pb 99" || Seat Toledo 1L 1.8 Pb 97"||
maro39
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 65
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Śląskie
Prawo jazdy: 0- 0-2008
Auto: Mazda 626 GF 2.0 136KM

20 Wrz 2018, 23:27

Focus malowany z prawej strony (tylne drzwi i błotnik) i zdjęcia robione pod moją byłą pracą gdzie obok znajduje się warsztat samochodowy który nie ma zbyt dobrych opinii.
Scenic II nie ten budżet a poza tym auto jest takie sobie.

Zerknij na te:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - co prawda silnik lubiący olej ale 10lat w jednych rękach i na krótkie odcinki da radę.
[link do oferty na Olx wygasł] - opłaty to około 1000zł.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Wrz 2018, 07:52

Astra G nie przejdzie (wiem, że nie ma co wybrzydzać przy takich kwotach ale wnętrze jest po prostu okrutne).

Dwa Focusy jeszcze
[link do oferty na Olx wygasł] - ładnie się prezentuje

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Tu nawet jest faktura zakupu, choć widzę prawe tylne drzwi już chrupie.
Mazda 6 GY 1.8 Pb 05" LIFT ||Mazda 626 GF 2.0 Pb 99" || Seat Toledo 1L 1.8 Pb 97"||
maro39
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 65
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Śląskie
Prawo jazdy: 0- 0-2008
Auto: Mazda 626 GF 2.0 136KM

21 Wrz 2018, 08:39

Pierwszego miałem wrzucać ale lewy bok mnie zastanawia bo jest jakiś wieloodcieniowy i spasowanie przedniego błotnika na dola przy progu jest jakieś dziwne.
Drugiego można obejrzeć ale pamiętaj że ten silnik nadaje się tylko i wyłącznie do miasta,w trasie nawet wyprzedzić rower może być ciężko..

Zerknij na te:
[link do oferty na Olx wygasł] - tylko uwaga bo handlarz.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    System otwierania samochodu aplikacją na telefon
    Toyota, największy producent samochodów na świecie, jest zainteresowana inwestowaniem w nowe formy korzystania z samochodów, takie jak car-sharing. Z myślą o usprawnieniu takich usług opracowała nowy system ...
    Hybrydowa Toyota Yaris na polskim rynku
    Hybrydowa wersja miejskiej Toyoty Yaris w szybkim tempie zdobyła sobie uznanie polskich kierowców. Od debiutu w czerwcu br., polscy klienci zamówili już 292 sztuki Yarisa Hybrid. Plan sprzedaży Toyota Motor ...