Auto dla żony Swift czy Mazda 2

30 Sie 2022, 23:04

Witam. Potrzebuję porady odnośnie auta dla żony. Małe miasto, krótkie odcinki. Praca, przedszkole (Isofix), dom. Z racji że jestem raczej fanem azjatyckiej motoryzacji odrazu odpadły seaty VW itp. Budzet +/-17-18 tysięcy.
Pole zawęża się do
1. Suzuki Swift 2007-2009
2. Mazda 2 2008-2010 tutaj boję się o korozję w porównaniu do swifta

3. Jest pomysł jeszcze na Nissana Note

Yaris odpada (zegary na środku) Jazza mamy więc chcemy coś innego :)

Moje pytanie raczej dotyczy czy Mazda 2 jest bardziej warta uwagi i czy korozja słynna u mazdy jest aż tak straszna w porównaniu do Swifta. Czy raczej są to pojedynczy miejsca typu ranty drzwi i możliwe do opanowania?
2vpc
Nowicjusz

31 Sie 2022, 08:51

2vpc napisał(a):Moje pytanie raczej dotyczy czy Mazda 2 jest bardziej warta uwagi i czy korozja słynna u mazdy jest aż tak straszna w porównaniu do Swifta.
Jak trafisz egzemplarz bez rdzy to trzeba zainwestować w zabezpieczenie żebyś był spokojny przez kilka lat eksploatacji. Dużo zależy od danego egzemplarza i gdzie był wcześniej eksploatowany (chodzi o kraj).

2vpc napisał(a):Yaris odpada (zegary na środku)
Faktycznie nie każdemu to pasuje ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia, plusem jest tu spora ilość schowków.

Mazda 2 to ciekawa propozycja ale moim zdaniem tylko z silnikiem 1.5 MRZ bo jednostka słabsza 1.3 MRZ po prostu męczy się przy tym samochodzie a spalanie w obu jest praktycznie na takim samym poziomie. Oba silniki oparte są na rozrządzie łańcuchowym i według producenta jest on bezobsługowy. Tak więc z podanej trójki stawiałbym na ten właśnie samochód.
Rokiko
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 24

31 Sie 2022, 10:21

Też to doczytałem że Mazda 2 to tylko z 1.5. Natomiast jest ich jak kot napłakał. A tak jeszcze patrzeć po ulicach to z jakiegoś powodu najwięcej (z tych podanych przeze mnie) jeździ yarisow i swiftow. To chyba też o czyms świadczy.
2vpc
Nowicjusz

31 Sie 2022, 10:43

2vpc napisał(a):Też to doczytałem że Mazda 2 to tylko z 1.5. Natomiast jest ich jak kot napłakał. A tak jeszcze patrzeć po ulicach to z jakiegoś powodu najwięcej (z tych podanych przeze mnie) jeździ yarisow i swiftow. To chyba też o czyms świadczy.

O czym to świadczy ? Bo nie wiem.

Co do silnika 1,3 trzeba się przejechać bo Mazda 2 jest jednym z lżejszych aut w segmencie i może się okazać że jego nieużyteczność jest typowym "urban legend"
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

31 Sie 2022, 12:07

Świadczy to o tym że ludzie to biorą więc nie są takie najgorsze. Ja tak rozumuje :D ale nie chce żeby się czepiać słówek tylko rozmawiać na temat :piwo:

Co do Urban legend zgadzam się, trzeba spróbować
2vpc
Nowicjusz

31 Sie 2022, 12:10

2vpc napisał(a):Świadczy to o tym że ludzie to biorą więc nie są takie najgorsze. Ja tak rozumuje ale nie chce żeby się czepiać słówek tylko rozmawiać na temat

Nie czepiam się słówek tylko naprawdę nie wiedziałem :ok:
szybki
Moderator - Tuning

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dlaczego warto szukać taniego ubezpieczenia OC?
    Galopujące stopy procentowe, a wraz z nimi drastycznie rosnące koszty życia sprawiają, że szukamy oszczędności na wielu polach. Czy ubezpieczenie samochodu powinno być jednym z nich, czy niekoniecznie? Sprawdźmy! Czy tanie ...
    VW Jetta Hybrid - seryjna wersja w Los Angeles
    Volkswagen of America wprowadza na rynek jeden z najbardziej efektywnych samochodów na świecie: nową Jettę Hybrid. Za napęd odpowiedzialne jest oszczędne i przyjazne dla środowiska połączenie nowoczesnego silnika benzynowego ...

31 Sie 2022, 21:49

Panowie, temat nie dotyczy stereotypów. Proszę wrócić do pierwotnego zapytania Forumowicza.

2vpc do puli dorzuciłbym Mitsubishi Colt
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II //Opel Astra
Silnik: 1.6TDCI109KM/1.6 115
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

31 Sie 2022, 22:10

mike napisał(a):Mitsubishi Colt

Tylko co z wyglądem ? :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning

31 Sie 2022, 22:13

Colt był brany pod uwagę ale wyglądowo nie pasuje i odpadł. Na 99% zostaje Swift. W każdym razie póki co dziękuję za zainteresowanie
2vpc
Nowicjusz

01 Wrz 2022, 03:56

2vpc napisał(a):Colt był brany pod uwagę ale wyglądowo nie pasuje i odpadł.

Szkoda bo nie rdzewieje :D jest też wersja czt wtedy nie ma bólu głowy że za wolny :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning