Auto do 10-11tyś Benzyna/LPG

Auto do 10-11tyś Benzyna/LPG

10 Cze 2018, 17:20

Witam, zmierzam do zmiany samochodu, obecnie jeżdzę Renault Megane I 2002r. Interesuje mnie samochód w miarę oszczędny, będzie pokonywał ok 40km dziennie + weekendy możliwe trochę więcej więc myślę, żybrae benzyna jest najlepszym wyjściem. Na mojej liście znajdują się jak narazie:
- Ford Focus mk2
- Skoda Octavia I
- Opel Astra H
- Peugeot 307
Prosiłbym o radę co wybrać w tych pieniądzach, ewentualnie proszę o Wasze propozycje. Zakupu będę dokonywał na przestrzeni lipca/sierpnia
adamz
Obserwowany

Auto: Renault Megane I

Re: Auto do 10-11tyś Benzyna/LPG

11 Cze 2018, 18:32

Focus spoko ale budżet na zadbanego i w miarę bezwypadkowego benzyniaka za niski, warto te 13k mieć
Astra podobnie
Octavia spoko, auto proste w budowie jak golf II, nuda i tandetne wykonanie ale w miarę bezawaryjne, coś za coś
307 spoko i chyba imo faworyt. Szukałbym przede wszystkim 2.0, ew. 1.6. Egzemplarze do 2003 miały wadliwą wiązkę wspomagania więc warto sprawdzić czy konkretny brał udział w akcji serwisowej.

Popatrz też na civic'a i corollę. Możesz też rozważyć s40/v40, fajnie wyposażone auto w fajnej cenie.
Insignia ST, 2.0DTH/170, '17
Focus 2, 1.6tdci/90, '10
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Focus 2, Insignia ST
Silnik: 1.6tdci, 2.0dth
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Auto do 10-11tyś Benzyna/LPG

13 Cze 2018, 16:11

Jakieś opinie o Focusie mk1 z 2004r albo Seacie Leonie ? Osobiście ciągnie mnie właśnie do tego Focusa ale nie wiem czy warto pchać się w ten starszy model
adamz
Obserwowany

Auto: Renault Megane I
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jazda pod prąd! Jak reagować na takie zachowanie? Jazda pod prąd! Jak reagować na takie zachowanie?
    Choć jazda pod prąd nie należy do najczęstszych przyczyn wypadków, to jej skutki bywają bardzo poważne, ponieważ może ona prowadzić do zderzenia czołowego. Czasem jazda niezgodnie z kierunkiem ruchu bywa efektem nieuwagi, ...
    Nissan Pathfinder wybrany przez polską Policję Nissan Pathfinder wybrany przez polską Policję
    Nissan Sales Central & Eastern Europe sprzedał kolejne samochody dla polskiej Policji. W wyniku wygranego przetargu przeprowadzonego przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu firma dostarczy 7 kolejnych samochodów ...

•  
    • Lamborghini Huracan
      Porsche Cayenne
      Elite Circle, Porsche Carrera S
      Skoda Yeti i Skoda Octavia Scout, przekazanie kluczyków dla TOPR