Auto do 10 tys - Klimatyzacja, Śląsk

04 Lut 2019, 16:29

Witam,

Poszukuję pierwszego samochodu dla siebie. Nie mam konkretnej marki na oku, chodź leży mi na sercu BMW. Wiem, że na rynku jest dużo szrotów, więc podchodzę do tego z lekkim dystansem.

Moje wymagania odnośnie samochodu:
- Dość przestronne, posiadam większego psa, więc w grę wchodzi również kombi przez ten fakt. Ale nie jest to konieczność.
- Klimatyzacja - warunek konieczny, przy tej kwocie wydaje mi się, że cel możliwy do realizacji.
- Lokalizacja w obrębie Śląska, +/- 100km od Chorzowa.
- Kwota do przeznaczenia to 10 tys, jak będzie mniej coś wartego uwagi to super. Oczywiście dodatkowo posiadam +/- 2 tys na początkowe naprawy itd.


Samochód będzie używany głównie w mieście. Trasa do pracy w dwie strony 20km. Chodź pewnie zdarzy się kilka razy w miesiącu wypad, gdzieś dalej (góry). Rozważam opcję LPG, ale ciężko mi się określić ile będę robił przebiegu miesięcznie. Miesięcznie do samej pracy wychodzi mi 500km/msc.
Samochód będzie rejestrowany na tatę z racji zniżek.

Z góry dziękuję za propozycje
Tcep
Nowicjusz
 
Posty: 23

04 Lut 2019, 18:24

Tcep napisał(a):w grę wchodzi również kombi


Ze względu na psa pozostałbym przy tym ewentualnie jakiś minivan np Scenic.

Zerknij na te:
[link do oferty na Olx wygasł] - długi przegląd i opłaty.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - świeży gaz i sprzedający wygląda na osobę która wie co sprzedaje.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Lut 2019, 19:01

Ciekawe propozycje. Minivan jakoś nie dla mnie, kojarzy mi się już z takim tatowozem :mrgreen: A do tego jeszcze daleko mi.

A co myślisz o tych ogłoszeniach, zagłębiam się w temat BMW i szukam czegoś:

[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Tcep
Nowicjusz
 
Posty: 23

04 Lut 2019, 19:41

Pierwsza od handlarza więc rewelacji się nie spodziewaj.
Druga bardzo ładna ale sporo wyświetleń i praktycznie nowy gaz i już sprzedaje?

Ogólnie zadbane R6 w tym budżecie będzie ciężko znaleść..

A może taka cytryna? Sprzedający wydaje się być wiarygodny no i masz pod nosem.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Tylko lewy tył wygląda na malowany..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Lut 2019, 21:28

Jakie masz doświadczenie w prowadzeniu auta, że szukasz BMW? Oczywiście nikt tutaj nie mówi o m5 czy innym tego typu rydwanie, ale zestawiając stan techniczny przeciętnego egzemplarza + młodzieńczy wigor i fantazję oraz brak umiejętności, istnieje spore prawdopodobieństwo, że poprawisz statystyki wypadków :wink:

Ja bym szukał czegokolwiek innego poza wozami typu BMW, Audi, VW, bo w tym budżecie bardzo łatwo trafić na trupa.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

05 Lut 2019, 09:41

Jak szukasz bmki do 10kilo to bierz pod uwagę e39, szybciej trafisz na dobry egzemplarz niż w przypadku e46. A jeszcze większe prawdopodobieństwo z kombi
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16132
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Nagroda "Design Trophy" dla Audi A3 i A1 Sportback
    W plebiscycie "Auto Trophy 2013", dwa modele marki Audi bezkonkurencyjnie pokonały rywali. Prawie 31 procent, spośród ponad 24 tysięcy biorących w nim udział czytelników niemieckiego magazynu Auto Zeitung, w ...

05 Lut 2019, 09:48

Z całym szacunkiem od szybszej jazdy mam motocykl. A stereotyp panujący, że jak młody i BMW to pewnie typowy sebix i karyna, który zaraz rozbije się na drzewie to nie o mnie.
Od zawsze byłem, jestem i będę zdania, że olej w głowie to podstawa. Ponadto nie Jestem fanem jazdy zamykającej licznik.
A dlaczego BMW? Mam jakiś tam sentyment do tej marki i od zawsze mi się podobała. Jest to jakieś tam moje małe marzenie, które chciałbym spełnić. I nie, nie obraziłem się, nie należę do tych osób. :ok: A kurs na B miałem już ukończony kilka lat temu no i została mi praktyka tylko, więc w końcu to ukończyłem.

Ile bym musiał przeznaczyć, aby kupić sensowne e46? Nie spieszy mi się z zakupem, więc czekam na swoją perełkę, która być może uda się znaleźć. Liczę się z tym, że będzie trzeba coś władować na początek.
Tcep
Nowicjusz
 
Posty: 23

05 Lut 2019, 10:04

Jeżeli chodzi o e46 to cena nie jest wyznacznikiem stanu
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16132
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

05 Lut 2019, 10:16

Rozumiem. Również nie chcę gruza, który robił furorę na wsi, dlatego nie mam zamiaru kupić pierwszego, lepszego badziewia. Co do E39 tutaj również można trafić na felerną sztukę, kolega miał E39 2.8 i po czasie wyszło, że lipa... A zapłacił nie mało.

Do kolegi wyżej miałem okazję jeździć w/w BMW, więc małą styczność miałem :mrgreen:
Tcep
Nowicjusz
 
Posty: 23

05 Lut 2019, 12:56

W sumie e46 w turasie będzie chyba najłatwiej w tym budżecie (co nie znaczy, że łatwo)
Tutaj można sobie poczytać do kawy :wink: https://spidersweb.pl/autoblog/poniedzialkowy-przeglad-ofert-kupujemy-bmw-e46/

Tcep nie chciałem Cię szufladkować, ale trochę czasu już spędziłem na forum i też kiedyś byłem świeżo po zdaniu prawka, więc kombinacja BMW + ok 10k budżetu + pierwsze auto zapala u mnie czerwoną lampkę :ok:
Ostatnio edytowany przez mike, 05 Lut 2019, 12:59, edytowano w sumie 1 raz
Powód: uzupełnienie info
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14068
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

05 Lut 2019, 16:25

Dlatego się nie obraziłem, bo jestem podobnego zdania co Ty. Z miłą chęcią poczytam. Szczerze mówiąc kombi w moim przypadku byłoby chyba najlepszą opcją bo chciałbym klatkę do bagażnika dla psa wstawić. :ok:
Tcep
Nowicjusz
 
Posty: 23

05 Lut 2019, 16:58

Już nie Śląsk, ale szukam czegoś sensownego. Co myślicie?
[link do oferty na Olx wygasł]
Tcep
Nowicjusz
 
Posty: 23

05 Lut 2019, 18:27

Odpuściłbym sobie tak dalekie wycieczki no chyba że stan byłby naprawdę pewny..

Tutaj ładna tylko pytanie dlaczego tak szybko sprzedaje..
[link do Sprzedajemy wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Lut 2019, 19:31

Coraz bardziej rozmyślam czy nie znaleźć czegoś na własną rękę w niemczech. Powiedz mi szczerze czy nie jest za słaby ten silnik do takiego kombika?
Tcep
Nowicjusz
 
Posty: 23

05 Lut 2019, 19:47

Bedzie Ci brakowac mocy ale nie robisz jakis duzych przebiegow i glownie jezdzisz tylko do pracy wiec nie bedzie zle a brak mocy raz za czas na wypad w gory mozna przebolec,wiem to po sobie jak ostatnio bylem swoim w 5osob na gorze Zar,nawet dawal rade :mrgreen:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012