Auto do 10000

15 Lut 2011, 08:41

Witam,

wiem, ze taki temat juz jest kilka linijek nizej, ale nie chce rozwalac komus watku wiec zalozylem swoj.

Poszukuje auta do okolo 10tys zlotych. Jestem w tych sprawach totalnym laikiem.
Zastanawiam sie nad takimi autami jak:
- Toyota Corolla
- Nissan Almera - po liftingu
- Nissan Primera
- Mazda 323f - po liftingu, tzn bez tych swiatel przez cala tylnia klape
- Mazda 626, ale ona ma chyba wieksze spalanie.

Jak pewnie wiekszosci zalezaloby na aucie tanim w ekspolatacji i w miare bezawaryjnym.
Zastanawialem sie jeszcze nas Fiatem brava(o?) i punto II, ale wszyscy w okolo mi je odradzaja, polecajac te powyższe.
Auto do miasta, wiec istotne jest nie za duze spalanie. Auto nie musi miec wielkiej mocy.

Czy te wszystkie auta sa porownywalne, czy ktores z nich jest zdecydowanie lepsze, mniej awaryjne, wytrzymalsze?

Czy powinienem sie jeszcze za czyms rozgladac?

z gory dzieki za pomoc.
qwertylian
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Warszawa

15 Lut 2011, 16:51

Primera to nie jest auto do miasta (spalanie może być duże,i promień skrętu na poziomie barki rzecznej :) )

Fiaty raczej nie będą bezawaryjne, choć zalety swoje też mają ,ale to nie są najlepsze auta.

Almera w nowej budzie dostała zbyt dużo od francuzów ,więc lubi czasem zawodzić, to po prostu nie jest to samo co poprzednia niezniszczalna generacja.

Mazda jeśli do miasta to chyba lepiej 323 niż 626.Łatwiejsza w manewrowaniu będzie na pewno.Ogólnie mazda 323 to bardzo dobry samochód i jeśli nie trafisz na jakąś wskrzeszaną do życia po poważniejszej kraksie to będziesz zadowolony przede wszystkim z jej niezawodności.Problemem może jednak okazać się kupno "zdrowego" egzemplarza ,gdyż 99% oferowanych 323, to sprowadzone z niemiec zazwyczaj rozbitki lub z potężnie przekręconym przebiegiem.W Polsce to auto było praktycznie nie sprzedawane.

Z ostaje Corolla - niezawodność na baaardzo wysokim poziomie ,co najmniej jak 323 lub lepiej, to już zależy od stanu utrzymania konkretnego egzemplarza.

Podsumowując:

1.Corolla,323f
-ze wskazaniem na Toyotę za możliwość trafienia na auto kupione w polskim salonie z w miarę wiarygodną historią
2.Almera,Fiaty
- tu raczej Nissan,ale może to tylko za sentyment do marki :), chociaż....dzisiaj kumplowi w 3 letnim Punto padł alternator, dla mnie to szok,skandal i kpina.
3.Primera,626
- bardzo dobre auta ale chyba raczej nie do miasta
R+
Nowicjusz
 
Posty: 42
Miejscowość: Małopolskie

15 Lut 2011, 17:22

A może troche tańsza bedzie toyota carina E.Fiaty też są dobre i raczej kupisz fiata z polskiego salonu niż opla vw itd.
ax341
Początkujący
 
Posty: 88
Miejscowość: Slask

15 Lut 2011, 17:23

Wielkie dzieki za odpowiedz.
Wizualnie bardziej podoba mi sie almera n16 niz n15, ale moze faktycznie porozglądam się za ogłoszeniami n15 jest ich jednak duzo wiecej w tej cenie.

323 ciezko znalezc w ogloszeniu nie sprowadzana.
qwertylian
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Warszawa

15 Lut 2011, 17:53

qwertylian napisał(a):323 ciezko znalezc w ogloszeniu nie sprowadzana.

Praktycznie nie możliwe.
Pamiętaj,że N15, to już wiekowe auto i dotykają go problemy korozji.
Jeśli Corolle są w odpowiedniej cenie dla Ciebie,to byłby to lepszy wybór.
R+
Nowicjusz
 
Posty: 42
Miejscowość: Małopolskie

15 Lut 2011, 18:33

Nad Carina tez sie zastanawialem, nawet mielismy kilka lat temu taka w domu w gazie i z tego co pamietam to tata na nia nie narzekal, a i fajnie jak na tamte czasy byla wyposazona Jednak jest to o te 2-3 lata starsze auto niz corolla. Nie wiem jak w nich jest z karoseria itp Pytanie czy nie lepiej kupic taka carine i za roznice w kasie od razu zrobic w niej co trzeba.
Tak jak pisalem nie znam sie na tym. Od kilku dni czytam fora itp i doksztalcam sie.

Czy jest jakas roznica awaryjnosci w Corolli po liftingu i bez? Czytalem, ze w tych po liftingu jest inny silnik vvi ( jakos tak ).

[ Dodano: 16 Luty 2011, 12:12 ]
[link do Gratka wygasł]

takie cos jest w okolicy, w ktorej w tym tygodniu przebywam. warto podjechac ogladnac?
qwertylian
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen Crafter "Van of the Year 2017"
    Nowy Crafter marki Volkswagen Samochody Użytkowe, produkowany wyłącznie w fabryce w Białężycach koło Wrześni, pod wieloma względami wyznacza standardy wśród aut dostawczych. Samochód ma bardzo bogate wyposażenie ...

19 Lut 2011, 09:29

almera dostala dużo od francuzów ale to po 2003 jak renault zaczeło z nimi współpracować. Te roczniki 2000-2002 przed lf nei były dotykane przez francuzików. Ale to i tak bardziej awaryjna niż jej poprzednia generacja N15. No i za 10 tys to ciezko dostaniesz N16.Bierz Corrole najlepiej 3- drzwiową z zsilnikiem 1.6 110 kucy
tedzikooo
Nowicjusz
 
Posty: 22
Miejscowość: Wyszków