Auto do 10k lpg

04 Cze 2018, 11:44

Witam
Przymierzam się do kupna samochodu do 10 tysięcy.Moja droga pokonywana to 27km proste drogi lokalne oraz 3km miasta. Będę robić 30km w dwie strony od pon-pt oraz wyjazdy co weekend 15 w dwie strony co daje razem 1500km na miesiąc oraz w przeciągu roku jest to 18000km. Interesuje mnie samochód w kombi z założona instalacja lpg gdyż w tej cenie moim zdaniem nie opłaca się samemu zakładać lpg. Chciałbym aby samochód miał male spalanie paliwa oraz miał tanie zamienne części jakby doszło do naprawy i był mało awaryjny.
Moje typy z mojej okolicy to (Tarnobrzeg do 100km):
1.Ford Mondeo MK3 [link do oferty na Olx wygasł]
2. VW Golf IV [link do oferty na Olx wygasł]
3. Fiat stilo [link do oferty na Olx wygasł]
4. Ford Mondeo MK3 [link do oferty na Olx wygasł]
5. Peugeot 307 sw [link do oferty na Olx wygasł]
6. Megane II [link do oferty na Olx wygasł]
7. Peugeot 307 [link do oferty na Olx wygasł]
8. Mazda 6 I [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
9. Ford Focus Mk1 [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
10. Fabia II [link do oferty na Olx wygasł]

Proszę wybaczyć jeśli popełniłem błąd w formularzu wzorowałem się z innych postów jest to mój pierwszy post.
Jestem otwarty także na sugestie bądź dodanie do puli nowego samochodu.
Karollll
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nie mam

09 Cze 2018, 18:09

1. Z Fordem z już założonym gazem bym nie ryzykował, bo te silniki są wrażliwe na to paliwo i można sobie narobić kłopotów.
2. 1.4 w autach wielkości Focus, Golf nie ma zbytnio sensu - ani mało pali, ani nie jedzie.
3. 1.2 w Fabii nie jest dobrym wyborem (awaryjny,niska kultura pracy)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Obrońca wolnossącej V-ósemki
    Coraz bardziej restrykcyjne normy emisji spalin sprawiają, że silniki V8 stopniowo znikają ze świata motoryzacji. A te w tradycyjnym, wolnossącym wydaniu można śmiało nazwać wymierającym gatunkiem. Jest jednak marka, w której ...
    Fiat 500 - samochód do miasta
    Włoska propozycja ma w 2019 roku ponad 13-procentowy udział w rynku. Od stycznia do kwietnia 2019 roku zarejestrowano 756 samochodów. Fiat 500 to odpowiedź na potrzeby osób poszukujących aut, które wyróżniają ...