Auto do 14000 jakie kupić

28 Lip 2009, 10:14

Witam!
Mam na oku kilka marek aut które wyselekcjonowalem :

- mazda 323f 98r benz- 13700zl
- ford focus hatch 2000r dislel
- peugeot 2006 2001r disel
- fiat brawa 2000 r. disel
- fia Stilo 2002r disel
- renault laguna lub megane 2000r benz
- honda civic 98r 4 drzwi benz
- nissan primera 99 benz.
- ford mondeo 99 disel

Bądx jakieś inne polecacie i dlaczego.
Wszystkie auta są w granicach 12-14000zl
mariusz-lew
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Jawor

28 Lip 2009, 10:18

W twoim przypadku to tylko honda jest w miarę bezawaryjna ekonomiczna i nie traci tak szybko na wartości tylko najlepiej żeby była jeszcze bezwypadkowa
szybki200
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 294
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z daleka

28 Lip 2009, 12:09

Noo a BMW e36 ?
Orzeszek
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 124
Miejscowość: Malopolska

28 Lip 2009, 12:17

mariusz-lew napisał(a):Witam!
- ford focus hatch 2000r dislel


Nie da rady kupić za 14 koła.
Z tych co podałeśbyłbym za Primerą - fajne, mało awaryjne auto.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

28 Lip 2009, 12:19

Najlepiej było by Diesla bo na benz. to cienko duzo tych aut a wiec ja bym sie zastanawial nad Fordzikiem Focusem,Fiatem Bravia w gre wchodzi jeszcze Peugot
A8
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 199
Miejscowość: Grd

28 Lip 2009, 13:07

poradzilabym ci mondeo:) nawet takie zgrabne a jak do tego jeszcze piszesz ze disel to taniej ci wyjdzie bo wiesz jak to drogo
a jaki kolor?
paula :)
paulaa
Nowicjusz
 
Posty: 21
Miejscowość: kraków
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Legalizacja gaśnicy potrzebna czy nie?
    Wprowadzono mi pewien mętlik w głowie. Niedawno zostałem zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej. Policjant kazał mi pokazać gaśnice. Oczywiście na gaśnice nie mam legalizacji bo się skończyła, a zapomniałem zrobić. Policjant ...

28 Lip 2009, 13:36

paulaa napisał(a):jaki kolor?

Pewnie taki jaki się akurat w dobrym stanie trafi... Kolor to ostatnia rzecz na jaką się patrzy kupując auto z drugiej ręki.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

28 Lip 2009, 14:31

kolor nie wiem jaki ma mondeo.
z tego co widze kazdy radzi cos innego.
dlaczego wszyscy nawet mechanicy odradzaja forda i fiata.
ostatio mi polecono zastanowic sie nad mazda
mariusz-lew
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Jawor

28 Lip 2009, 14:50

Ja Forda i Fiata nie odradzam przeciesz to dobre auta
A8
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 199
Miejscowość: Grd

28 Lip 2009, 15:20

Witam.
Ja polecam Mondeo z silnikiem 1.8 w dieslu.
Jest to silnik wystarczający, ekonomiczny i przy odpowiednim traktowaniu bezawaryjny.
Miałem takie mondeo, na trasie spokojnie mieścisz się w 5,5 6l/100 km zależy od nogi jak ciężką masz. Samochód miałem prawie 10 lat, do końca praktycznie zero korozji, konserwacji też nie miał robionej dopiero pod koniec mojego posiadania na błotniku rdza się pojawiła jak mnie przetarto pod Biedronką.
Awarie należały do rzadkości, raz uszczelka pod głowicą (z mojej własnej głupoty)
termostat raz,alternator miał przebicie więc też go wymieniłem, pompka hamulcowa też raz była wymieniana, chyba raz łożyska w kołach wymieniałem , no i raz skrzynię biegów na używaną (400 zł kosztowała, również przez własną głupotę ją wymieniałem,używana po wymianie służyła do końca) zawieszenie stosunkowo dobrze znosi polskie drogi, pozwala dobrze wyczuć ten samochód.
No i przede wszystkim silnik daje uczucie jakby był nieco mocniejszy niż 90 koni, dość dobrze radzi sobie z tym samochodem.
Raz z ciekawości w sprincie spod świateł w Rzeszowie spróbowałem się z Golfem III TDi i golf został, o jakieś trzy długości samochodu ale został.
Pilnować należy wymian paska rozrządu ( co 30 tyś ) oraz jego napinacza - potrafi piszczeć niemiłosiernie.
Zrobił przeszło 400 tyś i pierścienie zaczynały pokazywać zużycie, ciężej odpalał, dymił, więc pojechałem na warsztat i potwierdzili moją diagnozę, spadek ciśnienia w na tłokach, ale turbo do końca było w stanie idealnym. Toteż pierścienie wymieniłem prywatnie w domu i autko sprzedałem, nawiasem dodam że śmiga do dziś jednak miało już konkretniejszy remont silnika w zeszłym roku.
stasiowski121
 

28 Lip 2009, 16:17

i najlepiej bordowe :)

no tez polecalam mondeo:)
a silniki disla hcyba sa tez najlepsze ew autko z gazem ale wtedy np przeglady sa drozsze:)
paula :)
paulaa
Nowicjusz
 
Posty: 21
Miejscowość: kraków

28 Lip 2009, 16:18

Ja miałem ciemno-zielone ;)
stasiowski121
 

28 Lip 2009, 16:21

tez moze byc :)
ale np szare albo biale to nie zawsze sa takie ladniutkie:)
paula :)
paulaa
Nowicjusz
 
Posty: 21
Miejscowość: kraków

28 Lip 2009, 22:23

astra II kupisz za tą cene dobry rocznik.kuzyn kupił wczoraj.zobaczymy jak sie bedzie autko sprawowało. 9.400 plus opłaty sciagnity z włoch przez znajomego.1.7 TD
matttias1234
Zaawansowany
 
Posty: 711
Miejscowość: Dolnyśląsk

29 Lip 2009, 13:06

Przypatruje się Astrze II i może jednak pociągnąć z francji jakiegoś peugeot 2006 w dislu lub primerka z polskiego salonu w gazie z 2001r. hm
mariusz-lew
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Jawor