Auto do 16k zł

Auto do 16k zł

24 Paź 2013, 19:34

Powoli udało się uzbierać kaskę na 2 w życiu autko, mam do wydania 16 tyś. Interesowałby mnie sedan w dieslu z fajnym wyposażeniem, dużo pozytywnych opinii czytałem o Volvo S60 i nie powiem, spodobało mi się w tej wersji 2.4. Czekam na opinie o Volvo i propozycje innych autek. Zdrowia
amcio
Początkujący

Prawo jazdy od: 07 02 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Audi A6 C6 Q
Silnik: 4.2
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

Re: Auto do 16k zł

24 Paź 2013, 20:07

Ja również rozglądam się za samochodem w podobnej cenie (+2-4k).
Osobiście wolałbym kupić jakieś Audi A4. Nie jest to drogi samochód w utrzymaniu, a jak dla mnie ma pełno zalet. Klasa, wyposażenie, wygląd i oczywiście przyjemność z prowadzenia. Ponadto niewątpliwie jest bezpieczniejsze niż Volvo. O Volvo wiem niewiele, chociaż kiedyś czytałem i dowiedziałem się że jego strefa zgniotu wynosi jakieś 7%. W praktyce po zderzeniu ze ścianą zostaje 7% odległości pomiędzy kierującym a zderzakiem. Tez zastanawialem się nad tym samochodem (s40 lub s60), ale jeden z fanów Audi i zarazem jeden z najlepszych mechaników jakich znam przekonał mnie. W grę wchodziło jeszcze jakieś BMW, np. e46, ale tutaj potrzebowałbyś nieco więcej cashu i oczywiście więcej pięniędzy na utrzymanie takiego auta.
Jak dla mnie Audi bezkonkurencyjnie wygrywa z Volvo i BMW, ale to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam ! :)
volbar
Nowicjusz

Auto: BMW 318i e46
Silnik: 1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

24 Paź 2013, 20:23

Zastanów się czy dasz radę z utrzymaniem diesla, kupisz mocniej wyeksploatowane auta w porównaniu do benzyny z tego okresu, a jak się zacznie sypać to naprawy lecą w tysiące.
Koszty utrzymania Audi, BMW i Volvo są na bardzo podobnym poziomie. Ja bym proponował właśnie celować w s40/A4/seria 3 chyba, że naprawde cenisz sobie komfort i czerpiesz z jazdy przyjemność.
kejran
Początkujący

Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: BMW 5
Silnik: 2.0

24 Paź 2013, 20:29

No nie mów, że zwykłe eksploatacyjne rzeczy typu klocki, tarcze, jakieś amortyzatory w BMW są podobnej ceny jak w Audi. Jedyny minus Audi to wielowahaczowe zawieszenie, nie wiem jak jest z BMW i Volvo
volbar
Nowicjusz

Auto: BMW 318i e46
Silnik: 1.9
Rok produkcji: 1999

24 Paź 2013, 20:37

Właśnie wszyscy mi odradzali bmw ze wzgledu na koszty utrzymania, a tak naprawde to jest mocno przesadzona teoria. Z racji dużej popularności jest bardzo dużo zamienników i ceny są takie same jak nie mniejsze. Klocki, tarcze, amortyzatory czy wahacze tych bmw w okolicach 20k zł są podobne do cen części do Opla Vectry C.
kejran
Początkujący

24 Paź 2013, 20:42

Celuję w diesla, bo wszyscy w rodzinie jeżdżą dieslami i je chwalą, z benzyną miałem doczynienia tyle co podczas zdawania prawa jazdy :wink: w ciągu roku robię może 20-25k km.
To jak to jest z tymi Volvo? Jedni piszą, że to czołg inni, że słabo z bezpieczeństwem - co tu myśleć
Audi A4 z tego rocznika też mi się podoba, napiszcie mi też jak wygląda z awaryjnością w tych modelach, chodzi o całokształt - jestem studentem i całej forsy w samochód pakować bym nie chciał :no:
amcio
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

IV eliminacja Wojny Północ-Południe zakończona, znamy wyniki IV eliminacja Wojny Północ-Południe zakończona, znamy wyniki
    W miniony weekend, wojenny front przeniósł się z południa do centrum Polski, a konkretnie do Skaryszewa pod Radomiem. Areną zmagań był po raz drugi tamtejszy Auto Moto Show. Ubiegłoroczna edycja była bardzo kameralna, ...
    Co oznacza dla kierowcy znak STOP? Co oznacza dla kierowcy znak STOP?
    Znak STOP oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez wcześniejszego zatrzymania się. Zwykle jest umieszczony tam, gdzie wyjazd z danej drogi jest szczególnie niebezpieczny. Według badań tylko 50% kierowców całkowicie ...

• Re: Auto do 16k zł

24 Paź 2013, 20:59

Największym i najważniejszym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo jest kierowca, żadne strefy zgniotu, poduszki i systemy nie uratują jak ktoś nie ma mózgu.Szukaj egzemplarza bezwypadkowego, auta z tego okresu mają podobne noty.
    kejran
    Początkujący

24 Paź 2013, 23:53

mówcie co chcecie ale jak dla mnie to żaden niemiec nie może równać się pod względem bezpieczeństwa ze szweckim volvo... audi ma słabszą kostrukcję i bardziej się składa przy uderzeniu... volviak jest właśnje takim czołgiem... najlepiej zobrazowały to testy zderzeniowe na nowych zasadach gdzie uderzano bardziej 'z boku' pojazdy (bardziej w dadkola jak centralnie w maskę) ... niemieckie super wozy serwowały strefę zniszczeń na fotelu kierowcy a volvo wypadało o wiele lepiej... jedynie co może w tym być gorsze, to to że jeśli straż pożarna miałaby Cie z pojazdu wycinać (czego nikomu nie życzę) to w volvo byłoby to o wiele trudniejsze ... właśnie ze względu na mocniejszą konstrukcję...

to że Audi jest uważane za super prestiżowe wcale nie oznacza że jest lepszs od np Volvo... w końcu to właśnie volvo jest pionierem w systemach bezpieczeństwa a nie audi ;)
    TheS
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Kraków
    Prawo jazdy od: 07 05 2013
    Przebieg/rok: 5tys. km
    Auto: Honda Accord VI / Mazda 5
    Silnik: 1.8 136KM /1,8 115KM
    Rok produkcji: 2000

25 Paź 2013, 11:42

Pod względem jakości wykonania czy też awaryjności i bezpieczeństwa- lepiej wypada Volvo,a sam model S60 ciekawie się prezentuje,plus będziesz miał dobre osiągi jak na taki silnik. Skoro roczny przebieg to około 20 tyś km to typ diesla jest jak najbardziej uzasadniony. Osobiscie celowałbym w Volvo.
    Oveo
    Początkujący

Auto: LEXUS

25 Paź 2013, 15:25

Znalazłem 2, które mi się podobają
    [link wygasł]
    [link wygasł]

co o nich sądzicie?
    amcio
    Początkujący

25 Paź 2013, 17:45

Przebiegi wątpliwe... ja bym obstawiał, że realnie mają koło 300k km jak na tyle lat.
    kejran
    Początkujący

25 Paź 2013, 19:21

Moim zdaniem jeżeli Twój budżet na volvo wynosi maksymalnie tylko 16tyś to zainteresuj się inną marką. Pisze to nie by Cię obrazić ale ostrzec bo po pierwsze w tej cenie będzie to podejrzane Volvo, po drugie części Volvo są bardzo drogie.

Volvo s60 jak najbardziej ale w cenie około 25 tys za 10 letnie auto to jest realna cena rynkowa za zadbany samochód do którego nie będzie trzeba dużo dopłacać choć oczywiście też :)
    takun
    Początkujący

Auto: Audi B4
    Silnik: 2.0 ABK
    Rok produkcji: 1992

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Infiniti Q50