Auto do 20 tyś zł

23 Sty 2018, 16:06

Witam, rozglądam się za autem najlepiej do 20 tyś zł. Jestem z okolic Łodzi (woj. łódzkie). Autem głównie będę jeździł do szkoły i siłownię, wiadomo jakieś dłuższe trasy też się zdarzą. Aktualnie zastanawiałem się pomiędzy Fordem Mondeo mk3, a BMW e36/46 (lub jak się nadarzy okazja e90), chociaż preferowałbym coś młodszego niż rocznik 2000. Co do mondeo to slyszalem ze podobno są ciężkie. Na pewno co musi posiadać to jest benzyna i miarę przebieg (nie wiem, myślę ze tak 150-160 tyś km maksymalnie). Super również też by było, jakby auto było mało awaryjne. Liczę na waszą pomoc jak i również propozycje.
chilloucik
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nie mam

23 Sty 2018, 22:29

chilloucik napisał(a):(lub jak się nadarzy okazja e90)


Nie ma czegoś takiego jak okazja, zapomnij o e90 w tej kasie

150kkm auta tej klasy robią przez pierwsze 5 lat użytkowania

e36 lekko zalatuje już starym trupem (wyłączając klasyki)
e46 spoko, kupisz coś z końcówki produkcji

Mondeo spoko

Gdzieś w górnej granicy budżetu znajdziesz accord'a 2.0. Możesz też popatrzeć na lex'a is200

BTW to na krótkie dojazdy poszukałbym jakiegoś kompakta, focusa 2, astry h, corolli czy cuś
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

23 Sty 2018, 22:31

chilloucik napisał(a):Co do mondeo to slyszalem ze podobno są ciężkie.


Masz Internet, sprawdź i nie słuchaj głupot kolegów. Mondeo waży mniej więcej tyle co E46. Czy jest ciężkie? Niecałe 1400 kg dla sedana D to normalna waga.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

24 Sty 2018, 16:35

Chciałbym się jeszcze dowiedzieć, do jakiego maksymalnego przebiegu mogę szukać auta w benzynie? Oczywiście bez obaw o jakieś większe problemy/awarie z samochodem.
chilloucik
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nie mam

24 Sty 2018, 17:31

Nie patrz tak na przebieg. Auta które będą miały 300 tyś mogą być zadbane i dobrze ekspoatowane, przez co przejadą 2 tyle i nie będą sprawiać problemów. A możesz mieć igiełki z przebiegiem 179 tyś, który w Polsce mają auta 5 letnie i 18 letnie :D gdzie będzie on przy tych starszych skręcony albo może być tak zapuszczony, że w życiu do porządku go nie doprowadzisz
Faber
Aktywny
 
Posty: 262
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 18 03 2010
Auto: Mazda 6 / Laguna II
Silnik: 2.0 / 2.0T
Paliwo: Benzyna + LPG
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zimowa Szkoła Bezpieczeństwa
    Jazda w zimowych warunkach wymaga od kierowcy większych umiejętności, a także odpowiedniego wyposażenia samochodu w opony, które zapewnią maksymalną możliwą przyczepność. Od kilku lat toczy się dyskusja, czy warto ...
    Jak działa ogrzewanie w pojazdach elektrycznych?
    Do ogrzewania kabiny w pojazdach z silnikami spalinowymi służy nagrzewnica włączona w obieg cieczy chłodzącej silnik. W pojazdach elektrycznych tego źródła darmowego ciepła już nie ma, ale przecież wystarczy zastosować ...