Auto do 24 tyś w Automacie ????

Auto do 24 tyś w Automacie ????

23 Lis 2019, 13:30

Witam. Szukam auta do 24 tys w automacie. Jest zbyt dużo ofert i nie wiem zupełnie co wybrać. Jestem osobą niepełnosprawną i dużo podróżuje. Wolałbym benzynę. Poszukuje info na temat dsg.
Belik92
Nowicjusz

Re: Auto do 24 tyś w Automacie ????

25 Lis 2019, 11:49

Zacznijmy może od tego jak duże miało by być to auto? Skoro dużo podróżujesz to pewnie trzeba by było celować w segment C lub D.

Belik92 napisał(a):Poszukuje info na temat dsg
Bardzo fajne skrzynie które podczas jazdy dają frajdę ale potrafią być problematyczne i drogie w naprawie. Te skrzynie posiadają również dwumasowe koło zamachowe które zazwyczaj wytrzymuje maksymalnie do 200tkm. Jeżeli skrzynia jest serwisowana poprawnie i ma wymieniany olej na czas to nie straszne są dla niej duże przebiegi ale kupując używane auto ciężko jest sprawdzić czy serwis skrzyni był wykonywany na czas z wymianą oleju co max 60tkm. decydując się na takie auto warto podjechać nim do serwisu skrzyń biegów żeby ją dokładnie sprawdzili. Wtedy mamy większą pewność co kupujemy.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 38
Auto: Nie mam

25 Lis 2019, 12:34

Jeśli chodzi o DSG to było kilka wersji tych skrzyń - najtrwalsze trafiały do diesli, najmniej trwałe do benzyniaków z momentem obrotowym do 250Nm. Tych drugich bym unikał.
Pewne automaty to 5-biegowy od Mercedesa, Tiptronic od VW/Audi, większość japońskich skrzyń w Toyocie/Maździe/Hondzie. Trwała będzie też większość 4-biegówek.
W jaki segment auta celujesz?
Jeśli segment C to polecę Hondę Civic VIII 1.8 (automat częściej trafia się w sedanie).
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

25 Lis 2019, 14:41

Chciałbym coś w kombi nie wiem co już mam myśleć mam trochę metlik w głowie.
Belik92
Nowicjusz

25 Lis 2019, 16:29

Mercedes W203 polift
Honda Accord VII 2.0/2.4
Peugeot 407 SW
Toyota Avensis II 1.8
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2002

26 Lis 2019, 09:03

Mondeo mk4 2.0 Diesel (130/140/163 KM). Wygodnie, przestrzennie i całkiem dynamicznie. Skrzynia automatyczna 6-biegowa AWF21 - klasyczny hydrokinetyk, bardzo wytrzymały. Przy regularnym serwisie dojedzie 0,5 mln km bezawaryjnie. Tę samą skrzynię znajdziesz w Volvo, Saab, Opel pod nazwą TF-80SC.
W fordach unikaj skrzyni Powershift (dwusprzęgłowej). Sypie się to jak murawa na Narodowym.
aple4
Początkujący

Zdjęcia: 3
Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
Prawo jazdy: 03 01 2008
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Elektryzująca przyszłość Lexusa. Co konkretnie planuje japońska marka? Elektryzująca przyszłość Lexusa. Co konkretnie planuje japońska marka?
    Baterie trakcyjne i silniki elektryczne możemy znaleźć w samochodach Lexusa już od wielu lat. W 2005 roku Lexus RX 400h, czyli pierwsze auto hybrydowe marki rozpoczęło rewolucję, która zmieniła oblicze nie tylko japońskiego ...
    Mazda CX-5 - zwiększenie produkcji Mazda CX-5 - zwiększenie produkcji
    Mazda Motor Corporation poinformowała o planach zwiększenia produkcji Mazdy CX -5 z 200 000 do 240 000 egzemplarzy rocznie, dzięki uruchomieniu linii produkcyjnej tego modelu także w Zakładzie Ujina nr 1, obok Zakładu Ujina ...

•