Auto do 25-35 tyś/ benzyna

Auto do 25-35 tyś/ benzyna

14 Lis 2017, 18:48

Witam forumowiczów.
Przymierzam się powoli do zakupu samochodu. Do tej pory tak naprawdę jeździłem starszymi samochodami,zero wyposażenia i mocy bo fiat seicento i teraz seat ibiza 2 1.4 :D
Chciałbym teraz przeznaczyć troszkę więcej pieniążków bo oscyluje budżet all-in (wliczając to wszystko - ewentualne koszty sprowadzenia z zza granicy o ile autko byłoby trzeba sprowadzać, koszty ubezpieczenia jako współwłaściciel na pełnych zniżkach oraz nie wykluczam opcji założenia) w przedziale 25-35 tyś.
Czego szukam? Generalnie to tak:
-silnik benzynowy (nie chce diesla, nie robię długich tras praktycznie wcale, nie znam się na tym i po prostu uważam że diesel nie jest dla mnie)
-raczej samochód 5 drzwiowy choć to nie jest warunek konieczny
-zależy mi na tym, aby autko miało trochę mocy tzn nie jakiś wariat, ale po prostu żeby było dynamiczne, bo dość już mam mułowatych aut.
-w razie wyboru silnika o większej mocy, paliwożernego jak najlepsza współpraca z instalacją gazową
-wyposażenie bez udźiwnień specjalnych
-design zewnętrzny jak i wewnętrzny w miarę nowoczesny, bo jednak nie ukrywam że nie potrzebuje aż tak funkcjonalnego auta (tzn mówiąć funkcjonalne mam na myśli przestronne, z dużym bagażnikiem etc), bo rodziny nie planuje. Auto ma mi służyć i w miarę ciekawie wyglądać (może trochę płytkie kryterium, ale jednak chce zeby mialo "to coś" :) )
-Jak najmniej awaryjne. No i tu chyba zaczynają się moje największe bolączki. Generalnie wychodzę z założenia, że chciałbym zainwestować przy zakupie więcej kasy, a potem mieć przez dłuższy czas spokojną głowę i nie musieć się martwić o różnego rodzaju większe awarie związane ze skrzyniami biegów, elektroniką no i przede wszystkim... z motorami. O tych ostatnich od ostatniego czasu czytam w kółko i tak naprawdę mam już taki mętlik w głowie, że naprawdę nie mogę się w nic wcelować. Pierwotnie samochodem, który bardzo pasował do moich kryteriów była używana "atrójka" w wersji sportback. No, ale naczytałem się tyle o silnikach z VAGa, że chyba mi się odechciało,,, z tego co wiem, to jedyny godny polecenia benzyniak to stary 1.6, ale z drugiej strony podobno przy wersji sportback jest on po prostu bardzo mulący i potrzebne jest co innego... Z drugiej strony wszystkie te fsi i tfsi podobno są strasznie awaryjne i generalnie nawet ludzie na grupach na FB audi odradzają temat. Z tych mniej awaryjnych jest jeszcze 3.2 v6, ale to już egzotyka totalna i tam jak już coś padnie to koszt jest podobno ogromny, więc tym bardziej odpada...
Kolejnym takim moim typem była mazda 6 ta w drugiej wersji, ale znowu tutaj się też naczytałem tyle, że złapanie egzemplarza kilku-kilkunastoletniego nie zjedzonego totalnie przez rudą praktycznie jest niemożliwe, co też mnie raczej skutecznie odstraszyło.
Nawet skłaniałem się do zwiększenia budżetu i pomyśleniu o oplu insigni, bo słyszałem że te 2.0 turbo benzyny są całkiem okej + jezdzilem takim kiedys w wypożyczalni i bardzo przyjemnie się prowadził, ale znowu elektronika i inne rzeczy ostro się psują więc chyba odpuszcze.
Znowu kolejnym tematem jest HONDA civic r-type, bo slyszalem ze motory k20 są niezawodne, ale jeszcze nie zdążyłem dokładniej poczytać na ten temat.
Raczej odrzucam auta francuskie (wyprzedzając pytania "dlaczego?" - odpowiem, że nie wiem. Nie podchodzą mi, ale jeżeli ktoś ma argumenty za jakimś modelem to chętnie wysłucham).
Z góry bardzo proszę o jakieś sensowne wypowiedzi. Nie jestem specem od motoryzacji toteż liczę się z każdym zdaniem i nie działam pochopnie.
Dzięki!
diamondhaze
Nowicjusz

Auto: seat ibiza 2

Re: Auto do 25-35 tyś/ benzyna

14 Lis 2017, 21:16

Ogólnie rzecz biorąc większośc rzeczy, które napisałeś są prawdą

1. IMO insignia jest autem, które tylko i wyłącznie wygląda. Właściwości jezdne kiepskie, jakość wnętrza kiepska. Jakoś nie wierzę w zadbane 2.0T za 35k. Wolałbym już astrę 1.4T/1.6T
2. Type R za 35k? Możesz próbować.
3. Jako alternatywa dla chądy - focus st
4. Laguna 3/Megane 3, obydwa z 2.0T, świetny silnik, ciekawe auta, bardzo dobry stosunek cena/jakość/rocznik.
5. Fiat Bravo/Lancia Delta/AR Giulietta, technicznie to samo z inaczej wygiętą blachą, 1.4 t-jet w wersjach 120/150, ew. 1750tbi (ale tutaj bezpośredni wtrysk i wszystkie jego następstwa).
6. Volvo s40 - technicznie bliźniaczy do focusa 2, wysoka jakość wykonania, niska utrata wartości, fajny silnik 2.5T
7. Saab 9-3, jeśli nie przeszkadzało Ci wnętrze vectry to i tutaj będzie ok, ciekawe auto na tej samej płycie co vectra c/ar159 i jeszcze kilka innych aut, baaaaardzo dobre silniki z turbo (1.8t, 2.0t i 2.0T to ten sam silnik, różne programy i inne turbo w najmocniejszym).
8. e46 330i w jakiejś ciekawej wersji, w sumie już jako "inwestycja"
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: S60 2004, Octavia 2013
Silnik: 2.5T, 1.6tdi

15 Lis 2017, 19:58

diamondhaze napisał(a):w razie wyboru silnika o większej mocy, paliwożernego jak najlepsza współpraca z instalacją gazową
diamondhaze napisał(a):Nawet skłaniałem się do zwiększenia budżetu i pomyśleniu o oplu insigni, bo słyszałem że te 2.0 turbo benzyny są całkiem okej
ale nie zamontujesz do niej gazu w opłacalny sposób, a pali... dużo :mrgreen: jeśli gaz i moc to 2.8t, ale tu już jest drooogo (i nie chodzi mi tutaj o sam zakup). Jeśli nie przeszkadzają Ci trzeszczące plastiki - będzie ok

Może Seat Exeo 1.8t?
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

15 Lis 2017, 20:41

Witam,

Dziękuje za odpowiedzi. Porozgladam się za wwzystkimi z polecanych modeli.
Zainteresował mnie właściwie ten seat exeo. Samochód prezentuję sie ciekawie, ale powiedzcie mi czy ten motor 1,8t to nie jest ten 1.8 tfsi z audi a3?
diamondhaze
Nowicjusz

15 Lis 2017, 21:09

Exeo to model, do którego najdłużej wkładano stary 1.8T
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: S60 2004, Octavia 2013
Silnik: 2.5T, 1.6tdi

15 Lis 2017, 21:56

diamondhaze napisał(a):No, ale naczytałem się tyle o silnikach z VAGa, że chyba mi się odechciało,,, z tego co wiem, to jedyny godny polecenia benzyniak to stary 1.6, ale z drugiej strony podobno przy wersji sportback jest on po prostu bardzo mulący i potrzebne jest co innego... Z drugiej strony wszystkie te fsi i tfsi podobno są strasznie awaryjne i generalnie nawet ludzie na grupach na FB audi odradzają temat. Z tych mniej awaryjnych jest jeszcze 3.2 v6, ale to już egzotyka totalna i tam jak już coś padnie to koszt jest podobno ogromny, więc tym bardziej odpada...

Jak dla mnie trochę przesadzasz, najstarsze jakieś golfy, a3 z 2,0 tfsi mają po 14 lat i jeżdzą i mają się nieźle. Te problemy to raczej nowsze tsi na jakiś tam łańcuchach ale ok, no nie są to pewne jednostki.
Z tym że taki Civic wolnyssak a turbo golfy i audice to jak dzień do nocy.
3,2 V6 to jak dla mnie jeden z najfaniejszych jednostek VAG-a, oprócz może 1,8T, brzmienie super no i jeszcze na początku normalny wtrysk przez co i lpg się założy.

Ja dla odmiany odradzam Exeo 1,8T po pierwsze połowa to Szwajcaria rozbitki, po drugie masz turbo, a auto kloc i słabo jedzie, a poza tym 1,8T to stare z tego co wiem montowali chyba rok, czyli roczniki 2009-2010 reszta to TSI

Może jakaś fajna Beemka? :) będzie i moc i coś ponad to.
Pionek
Aktywny

Auto: Honda Accord
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

15 lat sukcesów Toyoty Prius 15 lat sukcesów Toyoty Prius
    15 lat temu została zaprezentowana pierwsza generacja Toyoty Prius, której debiutowi towarzyszyło hasło "w samą porę na 21 wiek". Półtorej dekady później, najlepiej sprzedający się samochód hybrydowy ...
    Kierowco, kontroluj ciśnienie w oponach! Kierowco, kontroluj ciśnienie w oponach!
    Jedna trzecia kierowców nie wie ile wynosi prawidłowe ciśnienie w oponach ich samochodów (można je sprawdzić na specjalnej naklejce która powinna być w schowku lub na słupku od strony kierowcy), a nawet ...

• Re: Auto do 25-35 tyś/ benzyna

15 Lis 2017, 22:06

Jestem otwarty na propozycje, bo szczerze mówiąc nie bralem bmw wcześniej w ogóle pod uwagę ;)
    Szczerze mówiąc, to serce ciągle mi podpowiada że najbardziej podchodzą mi te audi a3 8p, ale znowu rozsądek mówi że nie wiem jak to z tymi motorami... Nie chciałbym auta, ktore zamkneloby budzet przy zakupie, a finalnie musialbym sporo dokladac do napraw na dzien dobry.
    Exeo musialbym przetesowac zeby sprawdzic jak to jest z tą mocą o której mowisz. Bardziej mnie martwi naprawde ograniczona podaz na polskim, a jak tak na szybko patrze to i zagranicznym rynku.
    diamondhaze
    Nowicjusz

15 Lis 2017, 23:14

Pionek napisał(a):a dla odmiany odradzam Exeo 1,8T
    Pionek napisał(a):masz turbo, a auto kloc i słabo jedzie
    przecież to Audi a4, które polecasz z tym silnikiem. Znaczek Seata tyle waży? :roll:

Swoją drogą można też zwrócić uwagę na Audi a4 b7 1.8t/2.0 130 KM (ten drugi lubi chlipnąć olej, ale to jeszcze stary, prosty silnik)
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

15 Lis 2017, 23:40

mike napisał(a):przecież to Audi a4, które polecasz z tym silnikiem. Znaczek Seata tyle waży?

A gdzie pisałem że polecam A4?
    Jak dla mnie 1,8T 150 koni jest dobre do Ibizy, A3, Golfa a nie w segmencie D (za cieżkie krowy żeby pchać się w turbo 150 koni) lepiej wolnyssak w podobnych okolicach za dużo różnicy w mocy nie będzie.
    Waga Exeo to ponad 1500 kg

A4 dużo popularniejsze i łatwiejsze w znalezieniu.
    Pionek
    Aktywny

Auto: Honda Accord
    Paliwo: Benzyna

• Warto przeczytać
    • Tuning Show
      audi a8 d2
      Nissan 350Z
      Ładowanie samochodu - Seat Altea XL Electric Ecomotive