Auto do 25 tys.| Benzyna | Pomoc

05 Mar 2018, 21:27

Witam!

Już drugi rok kupuję swój pierwszy własny samochód. Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o motoryzację, dlatego tak ciężko mi się zdecydować na zakup. W rodzinie jestem już obiektem żartów dotyczących kwestii własnego auto. Dlatego proszę Was o pomoc.

Przed napisaniem posta oczywiście zapoznałem się trochę z tematem, a także z forum, więc te podstawowe rzeczy, a także moje wymagania względem auta postaram się Wam przedstawić.

Budżet: 25k - jest to kwota, której nie chciałbym przekraczać. Jeśli jednak znajdzie się coś fajnego to jestem w stanie dołożyć te 2-3k.

Nadwozie: Mam już 28 lat, także myślę przyszłościowo. Celowałbym w jakieś kombi, ewentualnie SUV lub większy sedan. Niedługo być może powiększy mi się rodzina.

Silnik: Odpada na pewno diesel. Niedługo przeprowadzam się do dużego miasta, więc ten typ odpada całkowicie. Zostaje benzyna lub benzyna + LPG. Ta druga opcja bardzo mnie kusi, choć nigdy nie jeździłem autem na gaz, nie wiem jak to się odbija na żywotności auta.

Pozostałe informacje: Auto nie musi dysponować dużą mocą. Nie jestem demonem szybkości, jeżdżę powoli. W głównej mierze szukam czegoś co będzie palić w granicach przyzwoitości, będzie mało awaryjne, a także ewentualne naprawy nie zrujnują mi budżetu. Jak mówiłem na wstępie na autach nie znam się praktycznie nic, proszę więc o pomoc.
Mihau891
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: Skoda Fabia

05 Mar 2018, 21:41

SUV to średnia opcja jeśli szukasz w miarę niskich kosztów

Osobiści zacząłbym szukanie od mondeo mk4 2.0/145, c5 2.0/140 i laguny 2.0/140 (ale tutaj raczej bez lpg)
W granicach 20k można poszukać vectry c 1.8, proste, udane i w miarę bezproblemowe auto
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

05 Mar 2018, 21:44

To może na początku powiesz mi czy lepiej szukać benzyny + LPG czy skupić się tylko na silniku benzynowym?
Mihau891
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: Skoda Fabia

05 Mar 2018, 21:46

Przy takim budżecie kupiłbym benzynę a lpg montował we własnym zakresie na dobrych częściach, po prostu będziesz wiedział co masz
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

05 Mar 2018, 21:58

No właściwie o to mi chodziło, czy warto zakładać LPG. Bo tak czy siak planowałem to robić we własnym zakresie. A co powiesz o Volvo V50? Czy nie ten budżet?
Mihau891
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: Skoda Fabia

05 Mar 2018, 22:04

Ten budżet ale technicznie to samo co focus więc segment niżej niż wszystko co wymieniłem wczesniej
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Ibiza FR testowana przez Marcina Dorocińskiego
    Nowy SEAT Ibiza hiszpański przedstawiciel segmentu B jest dostępny na rynku od niedawna w nowej generacji. Nie mogło to pozostać bez odpowiedzi Marcina Dorocińskiego, na co dzień jeżdżącego 211-konnym Leonem FR. Auto, które ...

02 Kwi 2018, 13:58

A Opel Astra J w kombi? Wiem, że trzeba będzie dołożyć troszkę więcej siana, ale autko fajnie się prezentuje i też podobno dobrze współpracuje z gazem. Jakieś opinie?
Mihau891
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: Skoda Fabia

02 Kwi 2018, 16:42

V50 to fajne auto, dobre i trwałe silniki, zawieszenie bardzo dobre, blachy nie poddają się rdzy, środek kwestia gustu. Dobre wyposażenie nawet w podstawowej wersji. Koszty utrzymania nie rujnują kieszeni, sporo niezależnych serwisów Volvo w całej PL. Jedyny minus to pojemność, nie wiem jak dużą rodziną jesteście, jaki jesteś wysoki itp., auto nie powala przestrzenią w środku jeśli podróżuje się w 4 wysokie, dorosłe osoby. Wsiądź do auta i przymierz czy Ci odpowiada pojemność kabiny.
Gdybyś potrzebował jednak coś większego to V70 z tym że minusem jest promień skrętu.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008